Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2013, 09:26   #11
emofocus
ford::beginner
 
Imię: Emilo
Zarejestrowany: 10-12-2012
Model: focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Punkty masowe wyczyszczone tz. silnik-maska maska -acu.
Reset ,samoadaptacja zrobione,lekka poprawa w mocy ,ale obroty w ruchu na jałowym bez zmian 850 obr.
W tygodniu zamienie od znajomego cewke na próbe,więc zostanie vss jak coś,ewentualnie lambda.

emofocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 15:17   #12
januhowski
ford::average
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 07-04-2011
Skąd: elblag
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

żadne lambdy i czujniki vss...ja miałem to samo-wysokie obroty na biegu jałowym,dochodziło nawet do tego ,że przy zjeździe z górki na luzie obroty też wzrastały!!!!!!po wymianie czujnika przepustnicy wszystko wróciło do normy
januhowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 12:41   #13
emofocus
ford::beginner
 
Imię: Emilo
Zarejestrowany: 10-12-2012
Model: focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Cytat:
Napisał januhowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żadne lambdy i czujniki vss...ja miałem to samo-wysokie obroty na biegu jałowym,dochodziło nawet do tego ,że przy zjeździe z górki na luzie obroty też wzrastały!!!!!!po wymianie czujnika przepustnicy wszystko wróciło do normy
Sorry,ale nie czytałes chyba moich postów wyzej
ps zakładam nowy temat

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez emofocus ; 01-03-2013 o 12:57
emofocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 22:25   #14
januhowski
ford::average
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 07-04-2011
Skąd: elblag
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Cytat:
Napisał januhowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żadne lambdy i czujniki vss...ja miałem to samo-wysokie obroty na biegu jałowym,dochodziło nawet do tego ,że przy zjeździe z górki na luzie obroty też wzrastały!!!!!!po wymianie czujnika przepustnicy wszystko wróciło do normy
i tak było oki przez rok...od kilku dni znów obroty na biegu jałowym są w granicy 1500-aż do momentu jak autko stanie to wszystko wraca do normy...jednym słowem póki się kręcą koła to trzyma na wysokich obrotach...pomóżcie bo komp nie wykazuje żadnych błędów
januhowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 10:51   #15
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Cytat:
Napisał januhowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i tak było oki przez rok...od kilku dni znów obroty na biegu jałowym są w granicy 1500-aż do momentu jak autko stanie to wszystko wraca do normy...jednym słowem póki się kręcą koła to trzyma na wysokich obrotach...pomóżcie bo komp nie wykazuje żadnych błędów
Witam
Gdy samochód toczy się na luzie, obroty powinny być lekko podwyższone, ale czy 1500 (prawdę mówiąc, nie wiem do ilu)? W moim drugim samochodzie, nie na "F" tym razem, utrzymują się w tym czasie na ok. 1000
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 02:48   #16
uniqelo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: ŁÓDŹ
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1,4 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 8
Smile Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Koleżanki i koledzy.
Potwierdzam. Miałem dokładnie to samo co Kolega Tupas.

Może komuś się przyda i zaoszczędzi mu czas i pieniądze
Zanim sobie wszystko powymieniacie za 100.000 złotych to podnieście maskę i sprawdźcie czy nie słychać "syczenia" obok bloku silnika(na włączonym silniku, rzecz jasna). Tak było u mnie (Mk1 99' 1.4 benzyna Zetec) - pęknięta wzdłuż i zagnieciona była tzw. "odma" (gumowa rurka długości ok 15cm z trójnikiem umieszczona z przodu silnika pod innymi przewodami, ale widoczna). Wymieniłem na używaną ze szrotu za 30zł. Wyczyściłem ją benzynką ekstrakcyjną, założyłem w miejsce starej i auto wróciło do życia. Skończyło się falowanie obrotów, gaśnięcie silnika i nagłe wycia silnika. Czas operacji 20 minut, koszt 30zł. Zaczynajcie od najmniejszych i najtańszych rzeczy i oszczędzajcie własne pieniądze.
Później wymieniłem jeszcze świece zapłonowe i filtr powietrza ale to już nie miało większego wpływu - po prostu był już odpowiedni czas na to.
Pozdrawiam dociekliwych
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 3732021850.jpg (53.4 KB, 169 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg indeks.jpg (3.8 KB, 135 wyświetleń)
uniqelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 08:54   #17
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Qrcze, po co wklejasz to w każdym temacie ? W wpływie odmy na obroty pisała już "kupa" forumowiczów, tak że, niestety, nie jest to spektakularne odkrycie.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 06:29   #18
Glow
ford::beginner
 
Avatar Glow
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 19-05-2014
Skąd: Gdańsk
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Flexifuel + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Witam,

Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem.

Chciałbym się tylko upewnić czy wzrost obrotów do 1000-1200 na 2-3 sekundy przy "dojeżdżaniu do świateł" na biegu jałowym to normalne w focusach mk1? Po zatrzymaniu się obroty wracają do 800 i zostają bez zmian. Na początku myślałem, że to tylko przy hamowaniu ale na jałowym również występuje.
Glow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 08:59   #19
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Nie, to nie jest normalne.
U mnie przy dojeżdżaniu do świateł skakały nawet do 1500.
Wymieniłem przewód odpowietrzający skrzyni korbowej bo i tak był pęknięty, nie pomogło. Czyściłem krokowca i przepustnicę, nie pomogło. Pomogła wymiana krokowca na nowy (porządny zamiennik, nie oryginał).
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 09:08   #20
kazek7
ford::amateur
 
Imię: kazik
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: olkusz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika przy dojeżdzaniu do świateł. Wiele rzeczy wymienionych.

Miałem taki sam przypadek, wymieniłem przewód odpowietrzający skrzyni korbowej i wszystko jest Ok.
kazek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.