Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2013, 06:26   #51
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Fokus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że nadal toczy się burzliwa dyskusja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja już decyzję podjąłem, zamówiłem 1.6 125KM. W pełni zgadzam się z tym, co napisał Kolega:



Odbiór za ok 2 tyg., później napiszę tu parę słów nt. moich pierwszych wrażeń.
O gustach się nie dyskutuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakbym chciał prawie na 100 % pewny silnik wolnossący i nie zależałoby mi na dynamice jaką daje turbo to wybrałbym raczej Civica 1.8, ten 1.6 w Focusie sądząc po wpisach na forum ma niezłe humory, ale może będziesz zadowolony, czego życzę.

Bump:
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawca dyskusji już kupił auto, a dyskusja trwa dalej i dobrze przyda się innym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To fakt, ale zauważyłem że nie wszyscy tak do końca wiedzą jaka jest różnica w jeździe między turbo, a wolnossakiem, albo pewnych aspektów dla mnie ważnych nie dostrzegają lub też nie chcą dostrzec, a w turbo nie chodzi tylko o permanentne wyprzedzanie na V-tym i VI - tym biegu od najniższych obrotów jak to niektórzy podnoszą, a całokształt wrażeń z jazdy - o to jak ten silnik się zachowuje w porównaniu z wolnossącym, a zachowuje się zupełnie inaczej jak dla mnie, co wpływa na wrażenia z jazdy oraz bezpieczeństwo czynne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I na koniec: świeży test: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 07-03-2013 o 08:08
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2013, 10:52   #52
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Fokus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To fakt, ale zauważyłem że nie wszyscy tak do końca wiedzą jaka jest różnica w jeździe między turbo, a wolnossakiem, albo pewnych aspektów dla mnie ważnych nie dostrzegają lub też nie chcą dostrzec, a w turbo nie chodzi tylko o permanentne wyprzedzanie na V-tym i VI - tym biegu od najniższych obrotów jak to niektórzy podnoszą, a całokształt wrażeń z jazdy - o to jak ten silnik się zachowuje w porównaniu z wolnossącym, a zachowuje się zupełnie inaczej jak dla mnie, co wpływa na wrażenia z jazdy oraz bezpieczeństwo czynne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczułem się trochę wywołany do tablicy, bo to z pewnością ja jestem ten niedobry, co nie rozumie zalet silników turbodoładowanych. Otóż ja absolutnie nie neguję tych zalet i wyobrażam sobie jakich przyjemnych wrażeń dostarczają kierowcy i z pewnością ułatwiają też prowadzenie samochodu, zarówno w mieście jak i w trasie. Chodzi mi tylko o dwie rzeczy: po pierwsze, aby te przyjemności nie odbijały się negatywnie na silniku i z tego powodu zdecydowanie optowałbym za silnikiem 1.6 turbo, ponieważ przy tym silniku da się jeździć na co dzień nie przeciążając go, bo ma on duży zapas momentu obrotowego i pomijając krótkotrwałe epizody nie dostarcza dużo więcej momentu niż gdyby nie miał turbiny. Natomiast wolnossący 3-cylindrowy silnik 1.0 dostarcza przeciętnie maks. 90-100 Nm @ 3500 rpm, więc nawet przy spokojnej jeździe na jego tłoki, korbowody, wał korbowy itd. działają większe siły niż w przeciętnych silnikach o tej pojemności, co stwarza spore wyzwanie dla projektantów i wymaga o wiele bardziej wytrzymałych materiałów. Po drugie chciałbym żebyś uwierzył, że duratec 1.6 jest może "bezradny" przy 1500 rpm, ale już przy ok. 2500 rpm naprawdę nieźle daje radę - ma wtedy ok. 95% maks. momentu i to się naprawdę czuje i przy tym absolutnie żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Pomijając wyprzedzania, normalnie daje się jeździć tym autem w granicach 2000-3000 rpm (do spokojnego przetaczania się może być nawet 1800 rpm) i wcale nie trzeba dociskać gazu do podłogi. Jak jadę w trasie po drodze dwujezdniowej i za skrzyżowaniem rozpędzić się od 80 do 110 km/h to o ile nikt komu się spieszy nie siedzi mi na ogonie to rozpędzam się normalnie na V-tce. Do odcinki ani razu go nie kręciłem bo nie było takiej potrzeby. Raz mi się zdarzyło wyprzedzając ciężarówkę dojść na dwójce do 6000 rpm i to tylko dlatego, że silnik pracował tak "gładko" że dopiero spojrzawszy na obrotomierz zdałem sobie sprawę jak wysokie mam obroty. W dodatku jestem usatysfakcjonowany zużyciem paliwa, zwłaszcza w mieście - mniej więcej litr mniej niż mój poprzedni FF MK1 hatchback.

Ostatnio edytowane przez aerostar ; 07-03-2013 o 10:56
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2013, 11:23   #53
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Focus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Nikt nie jest tym niedobrym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każdy oczekuje czego innego i tyle, różne są gusta i różne też jednak rozumienie tego o czym tu piszemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - mnie śmieszą jedynie nieco gdybania o tym jak to ten 1.0 jest wyżyłowany i jaki to może być awaryjny w momencie, gdy jest tyle problemów ze zwykłym, niewysilonym 1.6, który ma "swoje" dni niczym baba z okresem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój 1.8 Hondy przynajmniej nie miał takich dolegliwości, choć były dni gdy był bardziej dynamiczny niż zwykle, ale tak jest zawsze - temperatura, wilgotność, ciśnienie itd. ma znaczenie, z tym że takich numerów jak 1.6 Forda nie wyczyniał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Inna sprawa, że nie wiemy jeszcze na co może być stać 1.0 EB, ale tak jak pisałem - po stokroć wolałbym go od 1.6 wolnossącego, ale to tylko moje zdanie i mam nadzieję, ze też nie jestem tym złym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 07-03-2013 o 11:25
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 11:15   #54
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Re: Odp: Fokus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakbym chciał prawie na 100 % pewny silnik wolnossący i nie zależałoby mi na dynamice jaką daje turbo to wybrałbym raczej Civica 1.8
Być może silnik Hondy jest lepszy, ale miałem jeszcze dodatkowe kryterium: KOMBI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 11:24   #55
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Re: Odp: Fokus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może silnik Hondy jest lepszy, ale miałem jeszcze dodatkowe kryterium: KOMBI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedługo wchodzi piękne kombi civica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Silnik 1.8 Hondy na 100 % jest lepszy, to raczej sprawdzony, pewny motor, choć akurat ja go nie lubiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 13:01   #56
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Fokus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedługo wchodzi piękne kombi civica
Gdybym mógł jeszcze poczekać, to zwlekałbym do sierpnia - wtedy będzie dostępna Toyota Auris w wersji kombi. Niestety, musiałem kupić coś w miarę szybko, więc wybór przy założonych kryteriach (kombi + po dylematach: silnik wolnossący + limit cenowy + czas) był dość ograniczony.

Ostatnio edytowane przez ignas ; 08-03-2013 o 13:32
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 10:35   #57
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Fokus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym mógł jeszcze poczekać, to zwlekałbym do sierpnia - wtedy będzie dostępna Toyota Auris w wersji kombi. Niestety, musiałem kupić coś w miarę szybko, więc wybór przy założonych kryteriach (kombi + po dylematach: silnik wolnossący + limit cenowy + czas) był dość ograniczony.
A tak z ciekawości, ile Cię fura wyszła z tymi upustami? I jakie dodatkowe wyposażenie dostałeś?
Pzdr!
M.
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 20:35   #58
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Fokus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Cytat:
Napisał Duuuzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak z ciekawości, ile Cię fura wyszła z tymi upustami? I jakie dodatkowe wyposażenie dostałeś?
1.6/125KM kombi, rocznik 2013, trend + comfort 3 + family + lakier metal. + relingi + koło dojazdowe + alarm = równe 64 tys.

Wg cennika wychodziło 78.150 (bez alarmu), więc rabat 18,1% / 14.150 (+alarm) - dużo czy mało?

Ostatnio edytowane przez ignas ; 10-03-2013 o 22:43
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 14:47   #59
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Focus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

Ja zapłaciłem bardzo podobną kwotę za podobny setup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze coś takiego mi się trafiło przez przypadek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pzdr!

Ostatnio edytowane przez Duuuzy ; 11-03-2013 o 21:55
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 08:44   #60
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Focus 1.0 ecobost czy 1.6 dylemat w wyborze

jak na forda to standardowy rabat dostałeś, można było więcej wytargać - ale nie ma powodów do narzekań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.