Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2013, 09:27   #71
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego do org wracasz tak a propo??
Te niby bi xenony nie sązgodne z przepisami??...
Dlaczego wracałem do org. chwilowo, napisane jest tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , tak samo jak i to że już się z problemem uporałem.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te niby bi xenony nie są zgodne z przepisami??...
To nie są niby bi-xenony tylko kpl. moduły z "japończyka",

Niezgodna z przepisami jest każda ingerencja w lampę (rozklejanie, malowanie, zamiana soczewek...itp), bo wiaże się z utrata homologacji na tak potraktowana lampę.

Przedstawiam tylko sposób na rozwiązanie problemu słabego świecenia, to czy go wykorzystasz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. W tej kwestii nie zamierzam się wdawać w dyskusję, ale zapewniam Cię, że jeżeli choć raz przejedziesz się nocą mondeo mk3 z Bi-xenonem-po przeróbce, nie będziesz chciał patrzeć na org. xenon , marnować czasu i energii na jego krótkotrwałą regenerację.
Są już na forum "płaczliwe" tematy co zrobić z xenonem w mondeo MK4-bo słabo świeci...oświetlenie fordowskie to jakaś porażka.
Nowe modele mają ledy... pewnie, żeby tak szybko nie "wyjarały" się odbłyśniki bi-xenon lichej jakości...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niech światło będzie z wami.

__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę

Ostatnio edytowane przez felicjan-f1 ; 23-03-2013 o 09:30
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 09:45   #72
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

aaa rozumiem wszystko....Ja jednak pozostane przy tym co mam ewentualnie wysle odbłyśniki....Na kolejne lamy niestety mnie nie stac zeby tak sie bawic i kombinowac.... a i tez w nocy to tylko od kobitki wracam 30 km, dlugie trasy zawsze w dzien....
Jakby czlowiek nie patrzyl na wydatki to moznaby bylo poszalec i pokombinowacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 09:58   #73
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

Jeśli robisz to sam to przyzwoite soczewki kupisz już do 200zł + do tego dwa "angliki" halogenowe w dobrym stanie do 100zł za oba. Duuużo własnej inwencji twórczej i bebechy z Twoich lamp xenon (startery przetwornice okablowanie ).
W firmie zajmującej się przeróbką "krzyknęli" po 350zł/szt (twoje lampy-ich soczewki z maskownicami ).

Tak na marginesie to po co wracasz? lepiej przenocowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 10:07   #74
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

Noooo dzis bede nocowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami wracam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Roznie to bywa... aaa sprawe xenonow ja odstawiam na bok, trzeba zbierac na weseleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 10:42   #75
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

Ja nie kupowalem drugich lamp, swoje przerobilem na urlopie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeden dzien jedna, drugi dzien druga, trzeci dzien poprawki, glownie kombinowanie maskownic. Za okolo 150 zeta nastala jasnosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 10:46   #76
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

a to trzeba sie znacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 22:48   #77
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wlasnie i propo "netto" denerwuje mnie jak ktos tak mowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie też jest to niezrozumiałe. Jak ktoś dzwoni z pytaniem do firmy o jedną, dwie sztuki to na 99% zwykły ludź, który nie chce faktury i interesuje go cena końcowa czyli brutto. No ale co zrobić.

Co do xenonów w mondeo MK 3 to niestety szału nie ma. Porównywałem do xenonów w audi a4 2002 r i Subaru Impreza 2004 i ich ksenony a w mondeo to niebo a ziemia. NIestety problem jest w małej soczewce dlatego nie tyle różnice robi czy jest bixenon czy xenon ale wielkość soczewki. Takie np. z Audi Q7 są ogromne w porównaniu do maleńkich mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A możecie powiedzieć gdzie do mondeo przerabiają xenona na bi albo na większa soczewkę? Wiem, że na forum sa opisy jak to zrobić ale nie będę sam mieszał w światłach aby póxniej oślepiać kogoś.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 06:39   #78
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zadzwoń i porozmawiaj.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 06:25   #79
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

Koledzy to że mi od czasu do czasu ( raz dziennie , raz na 2 dni ) przy załóżmy kilku krotnym paleniu samochodu i jezdzeniu gaśnie jeden xenon. I gdy tylko wylacze i wlacze swiatla swieci nadal. Czy to znaczy ze przetwornica odmawia posluszenstwa czy zarnik??
Podczas jazdy jest mrugniecie i gasnie jedna lampa. Ciągle ta sama . A dzieje siętak od kilku dni
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 07:43   #80
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: xenony słabo świecą

Nikt nie mial podobnego przypadku ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.