Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2013, 19:46   #1
qozotron
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Focus MK2 1.6 TDCI, po zapchaniu pompy więcej pali

Witam,

Bardzo raczyłem się wiedzą na forum i zdecydowałem się na kupno mk2 tdci1.6. Samochodzik miodzio, super się nim prowadzi i jeździ. Mam jednak pewien problem.
Posiadaczem samochodu jestem od ponad 2 miesięcy. Niespełna dwa tygodnie po zakupie zapchała mi się pompa paliwa (tankowałem na lukoilu, a sprzedawca informował mnie aby taknować na orlenie, statoil, ew shellu bo lepsze paliwo). Tak więc zapchała mi się pompa paliwa, na szczęście niezbyt daleko od miasta. Pompa została wyczyszczona, w warsztacie jeszcze zostawiali samochód na wolnych obrotach, ale nic się nie działo. Wydaje mi się, że nie zaglądali do filtru paliwa, mimo że prosiłem mechanika aby to zrobił. Teraz zauważyłem że samochód zdecydowanie więcej pali i trochę trudniej łapać mu obroty, wcześniej było to lekkie i płynne. Pali około 6-7 litrów w mieście i około 5,5 poza miastem. Wcześniej było około 4,6-4,8 poza miastem do 5,6-5,8 w mieście. Samochodem przejechałem już ponad 2,5 tys km więc wyliczenia mam dość wiarygodne.
Mam do was pytania, czy poza filtrem może być jakaś inna przyczyna? Czy faktycznie silnik jest tak delikatny i mógł tak szybko się zatkać?
Chciałbym zrobić samochodzikowi przegląd, co należy wymienić. Poza filtrem paliwa, filtr przeciwpyłkowy, filtr oleju? co jeszcze?

qozotron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 10:35   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6 TDCI, po zapchaniu pompy więcej pali

a filtr powietrza silnika?

w twoim przypadku jest wiele czynnikow ktore mogly wplynac na zuzycie paliwa.
owszem filtr paliwa jest bardzo wazny i nalezy go co roku wymieniac-znacznie czesciej jak przewiduja to jakiekolwiek instrukcje.

Ale duzy wplyw na zbieranie sie samochodu ma powietrze, filtr powietrza i temperatura (a takze czystosc chlodnic-intercoolera)

dodatkowo filtr powietrza w silniku ma również znaczenie przy zuzyciu paliwa.

ps. zatkanie filtra paliwa -moze popsuc uklad wtryskowy ale nie popsuje silnika-przynajmniej odrazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo uszkodzony wtryskiwacz na dluzszą metę moze uszkodzic silnik.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 17:47   #3
qozotron
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6 TDCI, po zapchaniu pompy więcej pali

Prosiłem mechaników, aby wszędzie pozaglądali widocznie 'zapomnieli'. Dzisiaj kupiłem wszystkie filtry i olej, zrobię kompleksowy przegląd.
Jeśli wciąż będzie palić więcej poszukam przyczyny gdzie indziej. Przy czym uważam, że silnik chodzi jakby nigdy nic, tylko że przy przyciśnięciu pedału gazu trochę więcej czasu mu trzeba niż wcześniej aby przyspieszyć, jakby się lekko dusił

Ostatnio edytowane przez qozotron ; 24-06-2013 o 17:49
qozotron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 17:48   #4
qozotron
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6 TDCI, po zapchaniu pompy więcej pali

Od razu płynnie chodzi, delikatnie i łatwo łapie obroty na 1, a wcześniej wyraźnie się męczył. Przyczyna zapchane filtry.
qozotron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 21:22   #5
fischbone666
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: MK2
Silnik: 2000
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6 TDCI, po zapchaniu pompy więcej pali

a może coś dzieje się z DPF-em,chociaż informacja powinna wyświetlić się na tablicy,ale skoro piszesz o pompie.....w przypadku DPF jeżeli byłby jakiś problem to proponuje po prostu go wyciąć ,ja tak zrobiłem i mam święty spokój,pozdrawiam
fischbone666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 20:33   #6
Kessa
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci / 109PS
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6 TDCI, po zapchaniu pompy więcej pali

Gazotron a jak spalanie spadło ?
Kessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.