Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|zachodniopomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2013, 22:47   #341
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

Powitać, jako że zjeżdżam do kraju na stare śmieci na 2 tyg sierpnia, chcę wymienić dwumas z sprzęgłem plus ew. rozrząd. Znajomy mechanik akurat jedzie na urlop :/
Pytanie nr.
1. kogo polecacie - im bliżej prawobrzeża tym mi lepiej
2. Ile to może kosztować - dostałem na razie 2 drastycznie różnie wyceny. I to nie od jakichś super warsztatów..

Wiem że jest sporo rozkręcania, ale to przecież nie rozbiórka silnika czy inna skomplikowana operacja..

pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 07:52   #342
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

Cytat:
Napisał pablitto83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powitać, jako że zjeżdżam do kraju na stare śmieci na 2 tyg sierpnia, chcę wymienić dwumas z sprzęgłem plus ew. rozrząd. Znajomy mechanik akurat jedzie na urlop :/
Pytanie nr.
1. kogo polecacie - im bliżej prawobrzeża tym mi lepiej
2. Ile to może kosztować - dostałem na razie 2 drastycznie różnie wyceny. I to nie od jakichś super warsztatów..

Wiem że jest sporo rozkręcania, ale to przecież nie rozbiórka silnika czy inna skomplikowana operacja..
Na tą chwilę sprzęgło sachsa kpl. 2800 z robotą...a rorzad OE 450zł z wymianą.
Miałeś już wymieniana pompę wody?
Wycena Ford FachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 09:38   #343
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

Ceny sa ok, ceny czesci sprzegla sachs to 2400 -kupujac w ford sklep np. Znalazlem taniej -troche ponad 2000 za kpl. sprzegla luk. Zdaje sie sklep dynex,polecany gdzies na tym forum. Taka cene podali mi na meila na moje zapytanie wg. konkretnych numerow katalogowych czesci.
czyli widac za robote sprzegla wolaja ok. 400-450pln.
Rozrzad OE to koszt ok. 200pln jak sie poszuka, wiec za robote pewnie biora ok. 250. Ceny powiedzial bym przystepne,jesli zgodza sie robic na moich czesciach, i o ile moje wyliczenia sa poprawne :-)
Co do pompy wody,auto mam kilka miesiecy dopiero. Mam nadzisje ze nie cieknie,bo to zabilo by moj budrzet. Poza tym,pompa jest na osobnym pasku - ktory wizualnie jest w dobrym stanie. Rozrzad byl raz robiony,teraz siedzi tam pasek contitecha,tylko nie wiem kiedy to bylo.. przebieg teraz ok. 210 kkm
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 13:12   #344
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

O pompę pytam nie dlatego że jest osobno, tylko od nowości auta, Ford zaleca wymianę pompy wody przy wymianie drugiego rozrządu...

Tylko szukaj dobrych części...ja kiedyś kupiłem sprzęgło- nowe LUK...i jak rozpakowałem paczkę...oddałem je kurierowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest LUK i jest LUK....i różne produkty kupują klienici..ostatnio był ze swoim sprzęgłem i upierał się że to OE...bo miał napisane FOMACO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pamiętaj o tym, że kupując sprzęgło osobno...warsztat różnie może podejść do późniejszej ewentualnej reklamacji i kosztów samej wymiany.
Warsztaty kupują same w sprawdzonych hurtowniach na dogodnych warunkach- na pewno też coś na tym chcą zarobić- tylko nie myśl że kokosy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jak chcesz coś wiedzieć jeszcze to pytajGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 13:21   #345
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Jesli warsztat kupi czesci niewiele wiecej niz ja zaplace,to nawet nie bede sie bujal z zalatwianiem tego osobno.

I pytanie-czym sie rozni sprzeglo do wersji przed i po FL? Jest roznica w cenie, inny nr czesci troche. Czy jest fizycznie roznica,czy tylko producent dal inny nr bo nowa wersja auta,co by mnie nie zdziwilo (jak mialem VW to czesci kulowalem w skodzie,czesci te same,inny nr i cena polowe nizsza.. )

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Ostatnio edytowane przez pablitto83 ; 30-06-2013 o 02:21
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 14:01   #346
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

to i ją dorzucę swoje trzy grosze :

Auto Ars - tam serwisowałem swoje poprzednie japończyki - terminowi, ale moim zdaniem drodzy. Co do fachowości to zastrzeżeń nie miałem. Sympatyczna obsługa.

FordCar - obsługa cholernie nieprzyjemna, nie zdarzyło się żeby oddzwonili jak zostawiałem im auto, choć mieli to robić.
Uwaga, bo wkładają używane części a kasują za nowe - mi włożyli używane łożysko amortyzatora (wydało się przy reklamacji).
Fachowość - NIE - oni robią na ilość, a nie na jakość.
Przykłady :
kupiłem sprężyny KYB na allegro - zamontowali, po dwóch tygodniach strzeliły łożyska amortyzatora. Reklamacja, ale zwalone na moje łożyska, więc wymiana łożysk, auto zostaje u nich i kasują od nowa - po stówie za sztukę, plus robocizna.
Po kolejnych dwóch-trzech tygodniach ponownie strzeliły łożyska - reklamacja i zwalone, że widać dlatego że zamontowane były używki(!). Jak używki, skro płaciłem za nowe(!). No to ok, robocizna tym razem za darmo, a następne łożyska za pół ceny (też używki). Obejrzeli sprężyny, i decyzja - montują je odwrotnie (czyt. do góry nogami(!)). Po jakimś czasie słyszę puknięcia przy skręcaniu - pojechałem do serwisu forda na mierzynie do p.Artura.

FordCar przykład drugi :
nie mogłem sobie poradzić ze spadającymi obrotami przy hamowaniu - zostawiłem auto na cały dzień, zapłaciłem 100zl (albo 150zl, nie pamiętam) - fachowiec (bardzo nieprzyjemny) pogrzebał przy pcm, podobno wgrywając nowy soft, oraz .... podkręcił śrubą na przepustnicy od obrotów. Obroty jałowe po tej operacji miałem na poziomie 900, i wg gościa jest ok. W cholerę wymieniłem przepustnicę na inną, choć faktycznie obroty już nie opadały.
Rada - omijajcie ten warsztat SZEROKIM ŁUKIEM.

Serwis Forda na Mierzynie (p.Artura) - terminowość niestety żadna. Fakt, jeszcze kiedyś wkładali folie na siedzenie przed wejściem do auta - nie wiem czemu z tego zrezygnowali. Nie mają zaawansowanego elektryka.
Ale z plusów :
Przyjechałem do nich z tymi łożyskami na amortyzatorach- byli zszokowani, że ktoś mógł zamontować sprężyny odwrotnie. Więc wzieli się za to od nowa - zaproponowali łożyska używane i zrobili od podstaw. Po dwóch tygodniach wróciłem, bo znów trzaskało przy kręceniu kierą. Rozebrali, i dokładnie zaczęli oglądać sprężyny - porównali do innych i okazało się, że mam wadliwe- po sprężeniu, nie rozciągają się już w pełni. Po wymianie sprężyn, dali mega rabat (żal im się mnie zrobiło) i na tym zestawie jeżdżę trzeci rok.
Obecnie każde naprawy robię u nich - ostatnio wymiana dwumasy i kompletu sprzęgło oraz wymiana dziurawego węża od klimy. Jedyny warsztat, do którego mam zaufanie że czegoś nie podmienią, nie dadzą używanej części, itp. I przynajmniej mogę rozwijać swoje hobby majsterkowania, podglądając co robi mechanik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Także polecam.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 11:54   #347
jeepwdyzlu
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

Korzystając z rad na tym forum trafiłem do Pana Artura do Mierzyna i będę tam wracał. Przegląd po zakupie, wymiana płynów, sprawdzenie zawieszenia, paski, poprawienie jakiejś gumy, drobna naprawa elektryczna, nabicie klimy... Wszystko w sympatycznej atmosferze, rozsądne ceny (pokazali ceny części), robocizna w normie, terminowo... Bez pytania dostałem fakturę, gwarancję na zrobione rzeczy, wskazówki... Pełen profesjonalizm. POLECAM!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 15:52   #348
tiger02
ford::average
 
Avatar tiger02
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 19-01-2012
Skąd: SZCZECIN
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

Koledzy ostatnio jak byłem w fordcarze to widziałem u nich kolesia który prowadzi szrot Forda w Podjuchach więc coś jest na rzeczy z tymi używanymi częściami.A co do Fordcara to obrony na pewno im spadły bo terminów mają sporo. Pozdrawiam
tiger02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 16:10   #349
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

Najpierw Mierzyn był be, teraz nagonka na Fordcar. Szczerze mówiąc powątpiewam by po tylu latach, przy tej dziennej ilości Fordów (i nie tylko tej marki oczywiście) nie wiedzieli jak założyć sprężyny. A przy ciągle zajętych 6 stanowiskach bawiłby się Robert w partyzantkę typu świadome wkładanie używek i kasowanie za nowe? Oni tam na brak klientów i kasy nie narzekają i to raczej świadczy o fachowści a nie jej braku.
A to że ktoś widział kogoś ze szrotu- no sorry - może auto przyjechał naprawić a może klient zamówił sobie jakieś części z rozbitka - normalka chyba nie?
Byłem tam parę razy , zawsze trafna diagnoza i solidna naprawa. Raz skasowali mnie jak sie okazało potem dużo za dużo, ale wcześniej miałem gratisa więc jakoś przełknąłem.

Byłem też w Fordfachu u Norberta, wgrywałem softa - nie mam się czego przyczepić, auta jednak nie miałem tam okazji naprawiać.
Za to nigdy nie pojechałem na Mierzyn na Welecką, więc się nie wypowiadam.

Ostatnio edytowane przez cysior ; 09-07-2013 o 17:40
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 21:28   #350
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

Sprężyny wiedzieli jak założyć - celowo założyli je odwrotnie, bo siadały łożyska, i myśleli że w czymś to pomoże.
Dopiero na Mierzynie chciało się mechanikom dojść do przyczyny pękających łożysk.
W Fordcarze niestety lecą na ilość.

dodano dzisiaj :
Panowie mechanicy na Mierzynie (u p.Artura) zakładają już z powrotem folię na siedzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 15-07-2013 o 17:53 Powód: news
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.