Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2013, 22:04   #211
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Witam kolegów.
Mój przypadrek z uruchamianiem tempomatu jest trochę inny, ale wiem, że nie odosobniony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokrótce:
- przyciski do tempomatu zamontowane, widziane przez GEM.
- aktywowany tempomat w "GEM" i "HEC" (przy pomocy ELM327)
- próba aktywowania w PCM przy pomocy IDS niepomyślna. Podczas próby aktywacji występował błąd "DATA ERROR" lub coś w tym rodzaju (nie pamiętam dokładnie, bo było to 1 rok temu)

Kiedyś, tu na forum odpowiedziano mi, że trzeba wgrać oprogramowanie z silnika mającego tę opcję (możliwą do aktywowania) i dopiero aktywować.
Problem w tym, że mam "zarazka"-polepszacza. Wgranie sofu z innego silnika usunie go bezpowrotnie, a tego nie chcemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj, przy pomocy nieśmiertelnego ELM327 zgrałem "VID Block" i "firmware from PCM". Proces przebiegł bez problemów (trwało to 8min).
Niestety, brakło odwagi wgrać go do PCM z zaznaczoną opcją "Integrated speed control". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że temat aktywowania tempomatu w PCM poprzez ELM327 jest dość świeży (mało realnych danych od testerów) ale może jednak ktoś to już przerabiał.
W związku z powyższym pytanie(a):
- czy wgranie mojego (wcześniej zgranego) software z zaznaczoną opcją "Integrated speed control" uruchomi tempomat w PCM;
- czy powyższe niczego nie zmieni (silnik będzie działał tak, jak wcześniej) i nic się nie zepsuje;
- silnik zdechnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tedi_k i Mayak, to w zasadzie do Was pytania, bo widzę (czytam), że siedzicie w temacie "po uszy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak mile widziana odpowiedź każdego, kto zna temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przerabialiście taki przypadek? Możecie coś na ten temat podpowiedzieć?
Nie jest to dla mnie sprawa "być, albo nie być". Po prostu, "jak się da, to czemu nie."

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 04-08-2013 o 13:15
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 22:24   #212
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał amoebaFCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W związku z powyższym pytanie(a):
- czy wgranie mojego (wcześniej zgranego) software z zaznaczoną opcją "Integrated speed control" uruchomi tempomat w PCM;
- czy powyższe niczego nie zmieni (silnik będzie działał tak, jak wcześniej) i nic się nie zepsuje;
- silnik zdechnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ja mam silnik 2.0tdci (zachipowany przez HEKO) z PCM zrobionym na SID206 - zgrywałem i wgrywałem swoje i inne oprogamowaniea PCM, zmieniałem parametry w VIDblocku i wszytko żyje (łacznie z chipem)...
Nie znaczy to, że mówię, iż u Ciebie wszytko na 100% sie uda, bo każdy działa na własną odpowiedzialność i ryzyko...
Sporo zależy od jakości ELMa - ja działam na rosyjskim specjalizowanym interfejsie ELS27, więc mam przynajmniej jeden punkt niepewności mniej...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-08-2013 o 22:38
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 22:31   #213
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,164
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Powiem więcej - ja sobie sam wgrałem, jak to nazywasz, polepszacz :-)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 22:47   #214
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam PCM 2.0tdci (zachipowany przez HEKO) zrobiony na SID206
Ja również mam 2.0 TDCI (zachipowany przez HEKO) zrobiony na SID206 (ale nie cMAX, tylko Focus II). Właśnie u Heko próbowaliśmy aktywować tempomat IDS`em i wyszedł taki babol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (błąd jak wyżej opisałem). Temat tempomatu odpuściłem (ale nie usunąłem przycisków z kierownicy). Po lekturze nt. ELMConfog v2.9 nathęło mnie powtórnie aby go aktywować. No i stąd te moje pytania.
Kwestią jest, czy można aktywować tempomat ELM`em, w sytuacji, gdy nie można go było aktywować IDS`em.
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja sobie sam wgrałem, jak to nazywasz, polepszacz :-)
A cos więcej na ten temat ?
"w jakiż to sposób ???"
Rąbek tajemnicy odsłonisz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 03-08-2013 o 22:50
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 23:41   #215
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał amoebaFCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
"w jakiż to sposób ???"
Rąbek tajemnicy odsłonisz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie - kolega dostał stosowny wsad i wgrał go ELSem...
W kolegi mayaka benzynie wolnossącej "polepszacz" polepsza głównie samopoczucie kierowcyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na pytanie "czy się da jak się nie dało IDSem" odpowiedzieć można samemu próbując. Jak chcesz to podjedź do mnie na przykład - robiłem na tym PCMie skutecznie - to, że w C-maxie nie ma znaczenia...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 10:22   #216
Chorzyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCi 144@346
Rocznik: 2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał kowal91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale po co zmieniać całą kierownicę i szukać w dobrym stanie? Jeśli mamy swoją w dobrym stanie to wystarczy kupić najtańszą na allegro i przełożyć same przyciski z tymi obudowami z tyłu na nasze koło.
A na bank będzie to pasowało ? Bo ktoś tu pisał, że jest trochę "rzeźbienia" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
144@346 by HEKO
Chorzyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 10:23   #217
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Zgrany z PCM software załadowałem do ELMConfig i wygląda to tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oraz:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na rys.1 nie ma wybranego typu alternatora.
Na rys2. brak danych w "Current PCM type" i "Current PCM type (PHF header)"
Czy to jest normalne zjawisko?
Pozostało zaznaczyć "Integrated speed control" i śmiało klikać w "Write current firmware in PCM"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i jeszcze pytania uzupełniające Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- co to za parametr "Axle ratio" (za co odpowiada);
- "Tire size" ma wartość 833. Z ciekawości wpisałem rozmiar opon jakie mam 205/55/R16 (takie powinny być wg. dokumentacji). Nacisnąłem "Calculate" i wynik wyszedł 838 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kto i czemu tu oszukuje? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 11:19   #218
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał Chorzyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na bank będzie to pasowało ? Bo ktoś tu pisał, że jest trochę "rzeźbienia" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie przekladalem bo się okazało że nie mam kabli ale sprawdziłem i to pasuje bez problemu. W kierownicy są takie metalowe uchwyty pod przyciski wiec wystarczy he tylko przełożyć i trzeba wymienić tylną osłone bo jest inna do tempomatu. Oczywiście jest ona tez w kupionej kierownicy z przyciskami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 4
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 11:51   #219
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

No i po części sprawa się wyjaśniła.
W poprzednim poście przez niedopatrzenie popełniłem błąd pisząc, że mam SID206. Głębsza analiza danych mówi coś innego. U mnie zasadzili innego prawdziwka - mam SID83M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zgrywanie softu przebiegało pomyślnie do końca. Zaznaczyłem opcję tempomatu i chciałem wgrać z powrotem do PCM. Niestety, ELMConfig wywalił taki oto komunikat:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i siłą rzeczy sprawa mojego tempomatu znowu przechodzi w tryb hibernacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba poczekać, na obsługę SID83MGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, chyba że ja robię coś źle.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja działam na rosyjskim specjalizowanym interfejsie ELS27
Właśnie dopisałem się do listy chętnych i oczekującychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tedi_k mógłbyś powiedzieć jak długo czekałeś, jak z płatnoścą i dostawą?

Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 04-08-2013 o 13:50
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 14:48   #220
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał amoebaFCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...No i jeszcze pytania uzupełniające Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- co to za parametr "Axle ratio" (za co odpowiada);
- "Tire size" ma wartość 833. Z ciekawości wpisałem rozmiar opon jakie mam 205/55/R16 (takie powinny być wg. dokumentacji). Nacisnąłem "Calculate" i wynik wyszedł 838 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kto i czemu tu oszukuje? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu miałeś wpisany inny rozmiar opon. Ten parametr odpowiada za dokładność pomiaru prędkości i przejechanego dystansu. Różnica na poziomie 0,5% jak u Ciebie nie ma żadnego znaczenia! Oczywiście można sobie wpisać dokładnie tyle, ile wychodzi z przeliczenia rozmiaru aktualnych opon.

Cytat:
Napisał amoebaFCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
No i siłą rzeczy sprawa mojego tempomatu znowu przechodzi w tryb hibernacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba poczekać, na obsługę SID83MGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, chyba że ja robię coś źle.


Właśnie dopisałem się do listy chętnych i oczekującychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tedi_k mógłbyś powiedzieć jak długo czekałeś, jak z płatnoścą i dostawą?
Nie jest wykluczone, że SID83M to jakaś mutacja SID202/206... Jeśli czytanie przeszło bez problemu, to może Siergiej zrobi też zapis. Choć on to próbuje "na stole" i ilość możliwych sterowników zaczyna być problemem!
(nie wiedziałem, że SID83M istnieje... dotychczas spotykałem opisy SID803/803A).
A tak na marginesie - problem SID83M został zgłoszony u rosyjskich kolegów ze Słowacji... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do ELS27 - ja i mayak byliśmy wśród grupy inicjalnej - mamy moduły z pierwszej 10 wyprodukowanych...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-08-2013 o 15:22
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.