Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2013, 07:37   #11
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Auto oddałem do mechanika, który zdjął sterownik i wysłał go do naprawy. Po jego powrocie wskazał, że auto nie odpala a pokazują się te same błędy co przed wysyłką sterownika.

Zna ktoś dobry zakład, który zajmuje się regeneracją? Póki co dzwonie po serwisach Bosch'a i koszt usługi sięga granic 2-3 tyś brutto.

Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 18:49   #12
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

No ja kupiłem z allegro regenerowaną w Czechach. było na niej wygrawerowane na tej powierzchni gdzie są numery Ren in Cz.Rep. Ale wykonane to było jak w oryginalnej pompie, nie wydrapane śrubokrętem.
Zamontowałem, zaciągnąłem do zgrania z immo 150zł i.....nie odpalił...., ale ciśnienie było na wtryskach.
Auto znów zaholowałem do domu, powtórna rozbiórka, obróciłem wał pompy o 180 stopni i.....odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :d :d
Jeździ do dzisiaj, zrobione jakoś 20tys.

Impreza wyszła mnie 1100zł, bo musiałem kupić śruby do pompy i jakąś uszczelkę do koła pompy.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 20:57   #13
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Zdecydowałem się na oddanie pompy do regeneracji. Podzwoniłem po różnych zakładach zajmującymi się regeneracją i wyszło, że w zasadzie cena usługi jest stała i każdy (przynejmniej te, do których dzowniłem) dają gwarancję na zregenerowaną pompę. Tak więc to mnie przekonało bardziej niż podjęcie ryzyka zakupu na allegro. Może nie zaoszczędzę ale większa pewność, ze pohula nieco dłużej bez niespodzianek.
Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 21:01   #14
wedeldax
ford::beginner
 
Avatar wedeldax
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-09-2013
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Według mnie dobrze zrobiłeś. Tym bardziej, że dostaniesz gwarancję, ale tutaj mam pytanie na jaki okres czasu dają gwarancję po regeneracji? Sam też bym chyba nie kupił używanej pompy na allegro, bałbym się.
__________________
Ford Fiesta
wedeldax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 21:10   #15
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Zależy od zakładu. Dzwoniłem do kilku, jeden deklarował gwarancję na 6 miesięcy, inne natomiast na 12 miesięcy. Mechanika, który zajmuje się moim autem już poprosiłem, by zajął się demontażem pompy i wysłał do zakładu, do którego on już wcześniej wysyłał pompę z taką awarią. Stwierdziłem, że jeżeli i tak nie ma różnicy w cenie a jest gwarancja to niech mechanik wyśle to do zakładu, z którego już korzystał i usługę regeneracji wykonał dobrze.
Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 07:15   #16
czursson
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDD
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Wymiana pompy czy sterownika

Witam. mam takie pytanie wiem ze jest bardzo duzo tematów o tej sprawie ale chvciał bym byc na sto procent pewny a mianowicie: samochód Ford focus 1.8 tddi zgasł podczas jazdy i juz nie odpalił... diagnoza magika sterownik pompy moje pytanie brzmi tak jezeli kupie uzywany ale sprawny sterownik wsadze go zamiast tego który juz jest zepsuty bede musiał go jakos programowac (czyli zgrac z imo z kompem) dobrze rozumuje? bądz druga opcja mam mozliwoc kupna całej pompy i gdybym ja wymnienilł tez bedzie trzeba zgrac z imo? wiec wychodziło by na to samo? sterwonik moge miec za 400zł a pompe za 800zł boje sie tylko ze jak kupie sam sterwonik a samochód nie zadział to klapa bo w plecy 400zł ale mechanior twierdzi ze pompa jest sprawna.. wiec która opcja była by lepsza według was tych którzy juz moze przerabiali ten temat
Z góry dzieki za przydatne podpowiedzi
Pozdrawiam.
czursson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 14:41   #17
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wymiana pompy czy sterownika

Kolego, gdyby pompa była sprawna nie spalił by się w niej tranzystor.
Poszukaj sobie i poczytaj o pompach w focusie, tematów jest full, w niektórych się wypowiadałem, oczywiście za wymianą całej pompy
Jak się zamkniesz w 1200zł z wymianą i programowaniem pompy pod immo to będzie super tanio.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 16:12   #18
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Dokładnie tak pisze majsterus. Masz zapewne uszkodzenie mechaniczne. Należy wymienić/zregenerować pompe. Jak włożysz inną to musisz zgrać z immo.
Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 16:55   #19
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Pozwolę się nie zgodzić, nie zawsze walnięty sterownik równa się zrąbana pompa, w większości przypadków owszem tak jest, ale nie można mówić że w 100%.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 15:43   #20
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

I ja sie nie zgodze bo zazwyczaj poprawna wymiana tranzystora i pompa smiga nadal kolejne setki kkm.
nikt nie da gwarancji ze cos sie nie rozlutuje lub kolejny tranazystor sie nie spali za jakis czas ale zawyczaj jak palil sie 1-wszy oryginalny tranzystor po 100-200kkm
to pompa zazwyczaj byla jeszcze w bardzo dobrym stanie.

wiecej osób potwierdza regułe ze spalonym tranzystorem jak z uszkodzeniem pompy.

ale i wiadomo ze pompa ma tez swoja zywotnosc (filtr paliwa ma na to duzy wplyw)
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.