Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2014, 23:05   #11
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Podejrzewam, że możesz mieć problem, który miałem ja. Tutaj masz opisane:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja podjechałem do serwisu z komórkami i mi koleś wlutował. Nawet na piwo nie chciał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 07:43   #12
ford99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Też mi jakiś tydzień temu odpadł przycisk to go przylutowałem, ale nie wiem czy dobrze, bo nadal nie działa nawet jak jest nowa bateria dziś go obejrzę jeszcze raz, a jak nie to pójdę do serwisu z komórkami i niech mi go jakoś przylutuje.
( Gdy programuję to jak jestem na etapie 4x do drugiej pozycji to jest dźwięk, a gdy mam kliknąć byle jaki przycisk na pilocie to nie ma dźwięku)
ford99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 23:02   #13
paquito
ford::beginner
 
Avatar paquito
 
Imię: paquito
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: PL/UK
Model: Focus mk1
Silnik: Zetec 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Moj przypadek identyczny. Mam takie pytanie - zaznaczam, ze jestem laikiem w kwesti elektroniki - czy jak kupie nowy kluczyk to moge zrobic taka zamianke, ze czesc kluczyka z plytka biore z tego nowego natomiast druga polowe t/j czesc z bateria od starego (jak mniemam to w tej czesci jest pastylka od immo - takie cos zalane guma z czyms w rodzaju filetowej diodki) i robie z tego jeden kluczyk, ktory pozniej koduje metoda 4x/6sek. ? Dodam, ze mam tylko jeden kluczyk. Jak cos pokrecilem to prosze mnie poprawic.
paquito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 03:44   #14
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Wszystko się zgadza - oczywiście można tak zrobić, można też przełożyć samą szklaną rurkę transpondera do innego kluczyka i zaprogramować pilota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 22:02   #15
ford99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Ktoś wie co zrobić by pilot działał ? (Nie działa mi otwieranie drzwi i klapy bagażnika z pilota - bateria wymieniona) ? Jak otwieram kluczykiem to działają zamki ! Gdy programuję to jak robię 4x do II pozycji to mam dźwięk, a gdy mam wdusić jakiś przycisk na pilocie to nie daję dźwięku potwierdzającego... Ktoś miał ten problem !?
Blaszki są ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ford99 ; 01-04-2014 o 22:24
ford99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2014, 22:25   #16
paquito
ford::beginner
 
Avatar paquito
 
Imię: paquito
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: PL/UK
Model: Focus mk1
Silnik: Zetec 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Cytat:
Napisał ford99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś wie co zrobić by pilot działał ? (Nie działa mi otwieranie drzwi i klapy bagażnika z pilota - bateria wymieniona) ? Jak otwieram kluczykiem to działają zamki ! Gdy programuję to jak robię 4x do II pozycji to mam dźwięk, a gdy mam wdusić jakiś przycisk na pilocie to nie daję dźwięku potwierdzającego... Ktoś miał ten problem !?
Blaszki są ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam identycznie - palnuję zrobić jak wyżej napisałem i coś mi się wydaje że to podziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paquito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 15:33   #17
ziuka13
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2013
Skąd: Śląsk
Model: focus mk2 Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Odświeżam.

No właśnie, kluczykiem otworze drzwi, a pilotem nie. Pierwszy objaw był taki że najlepiej i bez problemów otwierało się bagażnik. Jak drzwi, to trzeba było się na naciskać. Od niedzieli nic już nie działa. Bateria wymieniona, wszystko styka i nic. Programowanie kluczyka metodą 4 x 2 niemożliwe tzn nie słychać żadnego dzwięku. Dodam jeszcze że przy zamykaniu auta kluczykiem nie widać aby zamigały kierunki.

Pomoże ktoś?
ziuka13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2014, 10:58   #18
ziuka13
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2013
Skąd: Śląsk
Model: focus mk2 Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Cytat:
Napisał ziuka13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżam.

No właśnie, kluczykiem otworze drzwi, a pilotem nie. Pierwszy objaw był taki że najlepiej i bez problemów otwierało się bagażnik. Jak drzwi, to trzeba było się na naciskać. Od niedzieli nic już nie działa. Bateria wymieniona, wszystko styka i nic. Programowanie kluczyka metodą 4 x 2 niemożliwe tzn nie słychać żadnego dzwięku. Dodam jeszcze że przy zamykaniu auta kluczykiem nie widać aby zamigały kierunki.

Pomoże ktoś?
I jak nikt nie ma pomysłu co to może być, od czego zacząć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może coś z modułem? Pomocy!
ziuka13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 08:28   #19
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

Można spróbować przetrzeć papierkiem ściernym styki w samej płytce pilota, następnie odłączyć akumulator na chwilę i ponownie spróbować zaprogramować pilota. Podczas procedury programowania pilota powinny pojawić się 2 sygnały dźwiękowe:

- pierwszy po sekwencji 4x z poz. 0 do II w czasie krótszym niż 6 sekund (po czwartym przekręceniu wracamy do poz. 0 i nie wyciągamy kluczyka - jest to sygnał potwierdzający włączenie trybu programowania pilota)

- drugi sygnał powinien pojawić się po naciśnięciu dowolnego przycisku na pilocie
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 08:45   #20
ziuka13
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2013
Skąd: Śląsk
Model: focus mk2 Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nie działa pilot - centralny zamek

aku niechce odłączać z różnych innych względów. Odpiąłem modół (niewiem czy jest jakaś różnica między odpięciem aku, a samego modułu, bo napięcia i tak niema)) sprawdziłem też bezpiecznik nr.63 ( co za osioł go tam schował..?) był ok. Programowałem 4x 0-2 i dzwięku niemam, ale coś drgnęło, bo udało sie zaprogramować że otwiera bagażnik. Drzwi dalej nic.
ziuka13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.