Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2015, 18:41   #61
misiomru
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-02-2014
Skąd: Holandia
Model: ford focus TDCI 1.8
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Witam mi autko tez gaslo podczas jazdy a w szczegulnosci jak wjezdzalem na rondo lub przy skretach czyli na niskich obrotach okazalo sie ze zostala uszkodzona mala czesc.
Na fotce ponizej pokazuje ktora czesc mi nawalila (zaznaczona na czerwono) cena naprawy ktora zaplacilem to 100€ bo robile to w Holandii

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

misiomru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 11:53   #62
seba1902
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Witam,
mam podobny problem, mam mondeo 2.0tdci z 2002 roku, podczas gwałtownego przyspieszania zaczyna migac kontrolka ze swiec zarowych i silnik gasnie, zjezdzam na pobocze, odpalam go i moge jechac dalej. Po podpieciupod kompa pokazało mi 3 będy P2291, P1664 oraz P007F... Mechanik stwierdzil ze to czujnik cisnienia paliwa na listwie wtryskowej nie wyrabia, myslicie ze to moze byc to?
pozdrawiam
seba1902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 12:00   #63
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

U mnie przy takich objawach okazało się, że padły dwa zaworki we wtryskiwaczach. Próba przelewowa da odpowiedź.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 21:10   #64
maciej0020
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Miałem podobny problem auto podczas jazdy zgasło zapaliła się sprężynka od świec żarowych, po czym odpalam jadę dalej i znowu powtarza się sytuacja.
Przejdę do sedna sprawy powodem był układ paliwowy a dokładniej uszczelniacz na pompie paliwa - nieszczelność która powodowała odcinanie silnika i gasł. dodatkowo wymieniali czujnik wałka rozrządu. mój mechanik od razu podszedł do sprawy, do sprawdzenia pompa rozdzielacz i wtryski
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 08:06   #65
Ramzesthemaster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2014
Model: Focus
Silnik: 1,4
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Może i ja podzielę się informacją jak mój problem ustał. Silniczek krokowy był igła i nie miał prawa nawalać. Jako, że w poprzednie wakacje użytkowałem swoje auto dopiero od 7 miesięcy to stwierdziłem, że nie zaszkodzi wymiana filtra paliwa.

Kupiłem filtr za 50zł, przy samej wymianie okazało się, że oryginalny jest nieco ,,chudszy'', więc trzeba było znaleźć inną śrubę, aby koszyk/obejma złapała nowy filtr. Szybki montaż, zassanie paliwka i od roku nie mam problemu z tym, że auto gaśnie podczas jazdy.
Ramzesthemaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 18:47   #66
pjoter
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus Mk1FL
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Cześć :-)
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich.

Mój problem zaczął się około 3 tygodni temu, kiedy temperatury na zewnątrz były jeszcze dodatnie.
Otóż podczas wyprzedzania samochód zachował się tak, jakby odciął paliwo, szarpnął silnikiem i zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Zjechałem awaryjnie na pobocze, odpaliłem i pojechałem dalej.
W następnych dniach kilkakrotnie przemieszczałem się na trasie Bydgoszcz - Toruń i z powrotem (~50 km w jedną stronę) i przynajmniej raz dziennie miałem podobny problem.
Jako, że kiedyś wcześniej spotkałem się z informacją, że sprężynka oznacza problemy z układem wtryskowym, to zatankowałem do pełna i dodałem preparat do czyszczenia układu wtryskowego firmy Xeramic (dostępny na orlenie).
Po tym zabiegu przejechałem bezproblemowo ok 200 km i myślałem, że problem został rozwiązany. Jednak po chwili problem wrócił. Kolejnym krokiem było podłączenie samochodu do komputera, co zaskutkowało wyświetleniem błędów P0251 i P1211. Następnego dnia wymieniłem filtr paliwa, co również nie przyniosło żadnej poprawy.
Dziś podłączyłem się ponownie i chwilę pojeździłem zapisując parametry związane z zasilaniem paliwem (screen poniżej)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolejne wykresy oznaczają wartości:
1)czujnik położenia pedału przyspiesznika
2)temperatura głowicy silnika
3)położenie zaworu EGR
4)ciśnienie szyny CR
5)temperatura w szynie CR
6)odchylenie wtryskiwacza A
7)odchylenie wtryskiwacza B
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.odchylenie wtryskiwacza C
9)odchylenie wtryskiwacza D
10)układ sterowania świecami żarowymi
11)wymagana masa paliwa w miligramach
12)RPM
13)prędkość pojazdu
14)turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek turbiny

Myślę, że skrajne wartości są dobrze widoczne, jedynie w przypadku ciśnienia szyny CR nie widać, że maksymalna wartość osiągnięta to 136800kPa.

Czy ktoś jest w stanie doczytać się w tych wykresach jakichć nieprawidłowości?
Jutro zamierzam zrobić próbę przelewową (metodą chałupniczą), celem sprawdzenia który wtrysk przelewa i wymiany zaworka przelewowego.

Jakieś sugestie?

Ostatnio edytowane przez pjoter ; 05-01-2016 o 18:05
pjoter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 11:38   #67
pjoter
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus Mk1FL
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Zmniejszę zdjęcie jak będę przy komputerze.

Zrobiłem dziś próbę przelewową wtryskiwaczy. Jej wyniki nieco mnie przeraziły.
Mialem 4 zbiorniczki po 100 ml każdy. Test trwał 2 minuty, bo na pierwszym cylindrze zabrakło miejsca w zbiorniczku....
Podsumowując pierwszy cylinder 100 ml, drugi 40 ml, trzeci 15 ml, czwarty 15 ml - w ciągu 2 minut. Podjąłem decyzję o wymianie zaworków przelewowych na 1 i 2 wtryskiwaczu. Jeden z nich rozebrałem, co by sprawdzić czy nie ma w nim opiłków - na szczęście było czysto.
W piątek wymiana zaworków i ponowna proba przelewowa. Dam znać jak poszło.
Pozdrawiam
pjoter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 06:59   #68
pjoter
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus Mk1FL
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie

Wymieniłem wczoraj te dwa lejące zaworki. Przelewy wyszły prawidłowe (ok 20 ml na 4 minuty). Kupowałem zamienniki z allegro za 170 zł sztuka. Gdyby ktoś chciał mogę polecić sprzedawcę na priv.
Co do samej usterki nie,to nie wystąpiła od wymiany, ale zrobilem dopiero ok 20 km. Dam znać za jakiś czas, czy się uspokoiło.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
pjoter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 10:45   #69
marq1980
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: rumia
Model: s-max
Silnik: 2.0 cdti
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam podobny problem s-max 2006 2.0 cdti mianowicie od jakiegoś czasu pojawia sie komunikat usterka silnika i gaśnie.Dzieje się czasami dw a nawet trzy razy dziennie a czasami mam spokój na 2-3 dni i znowu.Dodam że po zgaszeniu i odczekaniu jakiegoś czasu,tzn raz odpali po chwili a innym razem odpali po10-15 min.Czy miał już ktoś taka sytuacje ? pozdrawiam.
marq1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 12:07   #70
kosa1121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2015
Model: Fokus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Mi gaśnie w lecie i zimie, jak dodam mocno gaz - co to może być?
kosa1121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.