Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2015, 22:07   #1
czoess
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus MK4 St-line / Fiesta MK6
Silnik: 1.0 Ecoboost / 1.4TDCi
Rocznik: 2018 / 2007
Postów: 18
Domyślnie Zachowanie się GEMu - jak to jest u Was?

Witam.
Zmieniłem właśnie szyby na elektryczne i zamontowałem centralne zamki(wszystko oczywiście oryginalne forda) i z tym wszystko w porządku.
Zakupiłem też inny moduł (żeby obsługiwał centralny) ale od innej osoby i mam problem.

W moim starym z końcówką Ax były takie funkcje których mi brakuje teraz przy Bx:
-wygaszanie lampki po przekręceniu kluczyka (teraz w ogóle nie gaśnie)
-mignięcie trzy razy kierunkowskazem po "pyknięciu" dźwigni (tego mi bardzo brakuje bo się przyzwyczaiłem"

Po zamontowaniu oprócz, że nie ma powyższych doszło automatyczne włączanie świateł mijania po przekręceniu kluczyka.

Moje pytanie do Was czy też macie takie problemy? Czy przy zamykaniu auta pilotem centralnego migają kierunkowskazy czt tylko świecą przy otwieraniu(tak jest u mnie). Nie wiem czy to normalne czy po prostu moduł jest felerny.

Z góry dzięki za info!

czoess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 22:22   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Zachowanie się GEMu - jak to jest u Was?

Da się to zaprogramować programem ELM-FFN.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 11:02   #3
Gosia01
ford::average
 
Avatar Gosia01
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: wielkopolska
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 154
Smile Odp: Zachowanie się GEMu - jak to jest u Was?

Cytat:
Napisał czoess Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Zmieniłem właśnie szyby na elektryczne i zamontowałem centralne zamki(wszystko oczywiście oryginalne forda) i z tym wszystko w porządku.
Zakupiłem też inny moduł (żeby obsługiwał centralny) ale od innej osoby i mam problem.

W moim starym z końcówką Ax były takie funkcje których mi brakuje teraz przy Bx:
-wygaszanie lampki po przekręceniu kluczyka (teraz w ogóle nie gaśnie)
-mignięcie trzy razy kierunkowskazem po "pyknięciu" dźwigni (tego mi bardzo brakuje bo się przyzwyczaiłem"

Po zamontowaniu oprócz, że nie ma powyższych doszło automatyczne włączanie świateł mijania po przekręceniu kluczyka.

Moje pytanie do Was czy też macie takie problemy? Czy przy zamykaniu auta pilotem centralnego migają kierunkowskazy czt tylko świecą przy otwieraniu(tak jest u mnie). Nie wiem czy to normalne czy po prostu moduł jest felerny.

Z góry dzięki za info!
Witam Bartek, też mam FF z 2007 i też wymieniłem moduł z A na BL celem dołożenia centralnego zamka. Zamek działa bez zarzutu, jednak tak jak u Ciebie po wymianie GEM-u nie mam trzykrotnego mignięcia kierunkami tzw. sygnalizacji zmiany pasa ruch jak to fachowo jest nazywane w serwisach Forda , a wcześniej było, nie mam automatycznych świateł, poza tym pozostałe funkcje są takie same jak w GEM-ie biedniejszym czyli A. Co do mrugnięcia kierunkowskazów to kiedy otwieram to mrugają jeden raz, a kiedy zamykam to dwa razy. Jestem tez świeżo po wymianie szyb na korbkę na szyby elektryczne i jest OK. Nadmienię, że z kręgów zbliżonych do serwisu Ford podobno trzykrotne mignięcie było już w każdej wersji FF wyprodukowanej po maju 2008r, a wcześniej tylko jako dodatek. Nie wiem czy to do końca prawda, ale tak słyszałem i dlatego moduły GEM z samochodów przed majem 2008r mogą nie mieć tej funkcji uruchomionej, bo przecież jest ona w każdym module po liftingowym, tylko może nie być aktywna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gosia01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 15:05   #4
czoess
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus MK4 St-line / Fiesta MK6
Silnik: 1.0 Ecoboost / 1.4TDCi
Rocznik: 2018 / 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zachowanie się GEMu - jak to jest u Was?

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie:
Czy działa Ci wygaszanie lampki wewnętrznej po włączeniu zapłonu/zamknięciu drzwi z pilota? Kupiłem drugi moduł z Bx bo myślałem, ze tamten jest uszkodzony i dlatego nie działa ta lampka lecz na tym jest tak samo. Nawet po ustawieniu jej na pozycję "drzwi" dalej nie chce gasnąć. Przyznam, ze trochę mi tego brakuje bo aktualnie jeżdże w całkowicie wyłączoną.
czoess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 04:42   #5
Gosia01
ford::average
 
Avatar Gosia01
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: wielkopolska
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Zachowanie się GEMu - jak to jest u Was?

Lampki oświetlenia wnętrza działają tak jak wcześniej, czyli było płynne wygaszanie i takie pozostało, po zamknięciu samochodu z pilota chwilę jeszcze świecą, a później powoli się wygaszają. Dodam, że tak jak napisał kolega tedi_k można pewne rzeczy aktywować w Fieście i Fusionie programem ELM-FFN, ale niestety ja czuję się "za cienki", aby samemu to spróbować zrobić, a w okolicy nie mam nikogo takiego i też mi brakuje przede wszystkim trzykrotnych kierunków. Dzwoniłem do serwisu Forda w Poznaniu - podłączenie do komputera i zrobienie tego to koszt około 250 zł + robota - trochę dużo, więc na razie mam jak mam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gosia01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 21:05   #6
czoess
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus MK4 St-line / Fiesta MK6
Silnik: 1.0 Ecoboost / 1.4TDCi
Rocznik: 2018 / 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zachowanie się GEMu - jak to jest u Was?

Dzięki za odpowiedź. Jak będę miał czas to się udam do kolegi i spróbujemy to zrobić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czoess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.