Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2015, 20:56   #51
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: komunikat "akumulator rozładowany"

Komunikat "akumulator rozładowany" pojawił mi się raz jakiś miesiąc temu. A, że mojemu aku stuknął 6 rok więc go wymieniłem na nowy zwłaszcza, że czekał mnie wyjazd na narty.
Jestem już po nartach, autko stało (jak co roku) tydzień pod chmurką, w temperaturze do -12 (minus 12 stopni) by po tym czasie odpalić na dotyk.
Polecam wszystkim nowe akumulatory.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2015, 14:17   #52
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
Napisał marecki.marekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

albo po prostu wymienić na nowy i mieć spokój...
Kolego w grudniu 2013 kupiłem varte silver wyprodukowaną w sierpniu tego samego roku. W wakacje 2014 zaczął pojawiać się komunikat. Sugerujesz by wymienić roczny akumulator gdzie zrobiłem na nim około 10 tys (od grudnia do sierpnia)? :-) no proszę cię....
Według mnie bazując na tym co piszą ludzie i mówią w aso Ford ma zrypane coś w oprogramowaniu/sterowniku i tyle. Słaba kontrola jakości i mamy efekt. A eksperci wypowiadający się słowem "nie przejmować się i jeździć" sami sobie wystawiają opinie. Gdyby to nie przeszkadzało to by nie było tego wątku.

Ostatnio edytowane przez saintos ; 07-02-2015 o 14:26
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2015, 15:18   #53
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

U mnie po paru min. słuchania radia potrafi wyskoczyć ten komunikat. Auto pali na dotyk więc zrzucam to na przypadłość fabryczną.
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2015, 18:24   #54
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po paru min. słuchania radia potrafi wyskoczyć ten komunikat.
Auto dmucha na zimne....i wcześniej Cię ostrzega....a na serio...tak jest w naszych fordzikach że stan aku jest normalny a komunikat się pojawia....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 18:29   #55
gucio75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0 240hp
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

w zeszłym roku w moim esiu też zaczął pojawiać się komunikat " akumulator rozładowany a po pewnym czasie problemy z odpalaniem a raczej brak możliwości odpalenia .
Rozpocząłem poszukiwania winnego tej sytuacji
- podładowanie akumulatora spokój na dwa - trzy tygodnie ,
- wymiana akumulatora spokój na 3 miesiące potem ten sam komunikat
- wymiana alternatora na nowy też nic nie dało
.... i tu najlepsze winnym tej sytuacji był pendrive z muzyką podłączony do s-maxa. Niestety producent naszych aut nie zastosował , żadnego zabezpieczenia , które po wyłączeniu samochodu blokowało by pracę pendrive/auto urządzenie cały czas pobierało prąd z akumulatora. Mnie ta lekcja muzyki kosztowała około 2 tysiące zł za nim znalazłem przyczynę .
gucio75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2015, 07:35   #56
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie

Hmm. Ciekawe spostrzeżenia. Ja u siebie poza oswietleniem bagażnika podlaczonymp podlaczonym pod standardowa lampkę (czyli świeci tylko po otwarciu klapy) nie mam nic niestanadardowego. Myślę teraz sobie, że albo fotele elektryczne tak pobierają prąd (zmiana pozycji fotela gdy używany jest drugi kluczyk) albo wsadzona płyta cd. Wprawdzie cały czas słychać tam takie bzyk bzyk ale nie sądzę aby to był aż taki bug. No nic, wyjmę i zobaczę.
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2015, 12:19   #57
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał gucio75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
winnym tej sytuacji był pendrive z muzyką
Nie chciał bym nic koledze ujmować ale teoria z pendrivem wydaje mi się mocno naciągana. Nie wiem oczywiście jakim pendrivem oraz modułem BT kolega dysponuje ale przytoczę kilka faktów dla mojego przypadku.
Moduł BT który mam zainstalowany to 112.
Prądu pobierany przez mojego pendriva z gniazda USB w samochodzie to 40 -50mA. Daje to jakieś 200mW mocy.
Zakładając, że średnio energia zgromadzona w akumulatorze diesla to ok 1000Wh to aby obciążenie rzędu 0,2W spowodowało zauważalne rozładowanie musiało by to trwać bardzo, bardzo długo. I raczej czas ten należałoby liczyć w tygodniach lub miesiącach niż dniach (wyssanie całej energii z akumulatora przez sam pendrive to 5000h).

Cytat:
Napisał gucio75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety producent naszych aut nie zastosował , żadnego zabezpieczenia , które po wyłączeniu samochodu blokowało by pracę pendrive
Tu akurat kolega się myli. Przy najmniej w moim przypadku dokładnie 10s po tym jak wyłączony zostaje NX napięcie w gnieździe USB zostaje odcięte.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2015, 15:04   #58
gucio75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0 240hp
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chciał bym nic koledze ujmować ale teoria z pendrivem wydaje mi się mocno naciągana.

Kolego nic mi nie ujmujesz . Ja tylko stwierdzam fakt , do momentu kiedy w złączu usb włożony był pendrive występowały problemy w moim aucie. Nie jestem specjalistą mechanikiem a tym bardziej od elektryki. Zostawiam takie zadania mądrzejszym w tym temacie ode mnie. Auto od kiedy zakupiłem serwisuję w autoryzowanym salonie forda- mam zaufanie do ludzi tam pracujących gdyż jestem użytkownikiem marki od ponad 12 lat i to nie pierwsze auto , które im powierzam.


Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu akurat kolega się myli. Przy najmniej w moim przypadku dokładnie 10s po tym jak wyłączony zostaje NX napięcie w gnieździe USB zostaje odcięte.

I tu kolego się nie mylę - po wyłączeniu mojega auta nie następowało wyłączenie/odłączenie pendrive. Sam kierownik serwisu forda skwitował to stwierdzeniem -" że niezłego bubla wypuścili ".
gucio75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2015, 15:18   #59
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie

Najlatwiej sprawdzic penem z diodą sygnalizująca stan pracy. Tez jakos mi się nie chce wierzyć w tą teorię.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2015, 15:34   #60
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał gucio75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu kolego się nie mylę - po wyłączeniu mojega auta nie następowało wyłączenie/odłączenie pendrive. Sam kierownik serwisu forda skwitował to stwierdzeniem -" że niezłego bubla wypuścili ".
A więc wygląda na to, że w różnych egzemplarzach może być inaczej i oboje mamy rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy kolega pisze o maxie z 2007 czy 2011 roku. Bo może w polifcie trochę temat poprawili i stąd ta rozbieżność obserwacji. Ciekawe jaki moduł BT i radio ma kolega u siebie?
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.