Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2015, 08:20   #1
hulker
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus II FL -> C-max 2015
Silnik: 1.6 TDCI 90KM -> 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009 -> 2015
Postów: 19
Domyślnie Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Witam wszystkich!
Jako, że jestem tu nowy zacznę od tego że od 1,5 roku jestem szczęśliwym posiadaczem forda focusa 1.6 TDCI FL z 2009 roku z przebiegiem około 150 kkm.
Od pewnego czasu zacząłem słyszeć dziwny dźwięk z okolic rozrządu, jakby świst, świerszcz lub odgłos kończącego się łożyska.
Wymieniłem pasek klinowy, napinacz nie pomogło.
Wymieniłem cały kompletny rozrząd z pompą wody i wszystkimi rolkami i nic.
Dźwięk występuje tylko i wyłącznie na rozgrzanym silniku. Po zapaleniu jest ok, przejadę 15 km i zaczyna być słyszalny. Jak zgaszę auto i odpalę za 30 min to jest cisza ale przez pierwsze 5 min dopóki znowu się nie nagrzeje.
Oczywiście przeszukałem forum ale niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Wczoraj na ciepłym silniku zdjąłem pasek klinowy żeby wykluczyć sprężarkę klimy, alternator, napinacz i koło pasowe. Problem jest jednak po stronie rozrządu. Zdjąłem plastikową górną obudowę rozrządu i okazuje się, że na ciepłym silniku pasek jest tak napięty, że nie można go praktycznie wcale docisnąć palcem. Po paru godzinach gdy silnik ostygł pasek był znacznie luźniejszy.
Czy ktoś może mi potwierdzić czy to może być wina zbyt mocno naciągniętego paska? A może coś innego?

hulker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 09:38   #2
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Kolego, przerabiałem identyczną rzecz a szczegóły masz tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Tak naprawdę to sam sobie po trosze odpowiedziałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 09:48   #3
hulker
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus II FL -> C-max 2015
Silnik: 1.6 TDCI 90KM -> 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009 -> 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Rzeczywiście dźwięk jest ten sam. A czy wystarczy wymienić napinacz czy znowu kolejny pasek mam kupić? Jest jakaś reguła przy napinaniu paska?
hulker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 10:15   #4
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Na to niech Ci odpowiedzą inni koledzy, bo ja w kwestiach technicznych rozrządu jestem teoretyk amator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jeżeli jest tak od niedawna to można próbować poluzować pasek czy wymieniać to co się rozleciało.

Ja wtedy jeździłem z tym objawem trochę za długo (z pół roku, bo było zależne od temperatury i ciężko było trafić do warsztatu w odpowiednim momencie), po diagnozie została wymieniona rolka i napinacz (bez paska) natomiast obecnie, 40 tys później rozsypała się pompa wody i uszczelnienie, prawdopodobnie przez wcześniejsze naprężenia. Tak czy siak musiałem wymienić całość grubo przed przewidzianym czasem.

P.S. Proponuję Ci, żebyś podskoczył choćby na pogawędkę o tym rozrządzie do małego warsztatu prowadzonego przez byłego pracownika ASO, który poszedł na swoje. Warsztat znajduje się przy Pasażu Łódzkim w małych budynkach na prawo od Feu Vert. Często bywam w Łodzi i wtedy Forda robię u niego.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mtl ; 25-06-2015 o 10:22
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 11:27   #5
hulker
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus II FL -> C-max 2015
Silnik: 1.6 TDCI 90KM -> 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009 -> 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Ok, dzięki za kontakt. Pojadę jeszcze wcześniej do swojego mechanika i zasugeruje poluzowanie paska, zobaczymy co powie. A czy ktoś może powiedzieć czy da się jakoś samemu określić jakie powinno być napięcie tego paska?
hulker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 12:15   #6
Forders
ford::beginner
 
Imię: Luki
Zarejestrowany: 11-07-2015
Model: Focus MK2 FL Econetic Kombi
Silnik: 1,6 tdci 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Mam ten sam przypadek więc bardzo mnie ciekawi efekt naprawy.
Hulker napisz czy udało się rozwiązać problem? Czy ten sam powód jak u mtl?
Forders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2015, 10:01   #7
element07
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-10-2015
Skąd: Złocieniec
Model: Fokus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 29
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał Forders Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam przypadek więc bardzo mnie ciekawi efekt naprawy.
Hulker napisz czy udało się rozwiązać problem? Czy ten sam powód jak u mtl?
U mnie to samo i przed wyminą i po wymienie rozrzadu to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
element07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 19:25   #8
hulker
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus II FL -> C-max 2015
Silnik: 1.6 TDCI 90KM -> 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009 -> 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Byłem zaraz po wymianie u swojego mechanika i powiedział, że kupiłem kiepska pompę wody i to może być przyczyna. Powiedział, że można tak jeździć to jeździłem. Hałas jak był tak jest, nawet głośniejszy niż zaraz po wymianie. Stwierdziłem, że wreszcie czas rozwiązać temat i kupiłem oryginalny zestaw rozrządu (z tego co widziałem rolki ina, pasek dayco) i pompę Motorcraft i wybieram się do mechanika o którym pisał mtl. Dam znać jak zrobię.
Zastanawiam się jeszcze czy przyczyną nie jest koło pasowe z wału, ale to już zgaduje. U mnie dźwięk wyraźnie dochodzi z dołu silnika.
hulker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 19:39   #9
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,978
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Tak jak kolega mtl napisal Rolka napinacza jak jest za mocno naciagnieta po wymianie to moze nowy rozrzad szlag trafic dlatego nalezy precyzyjnie ustawic rolke napinacza
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 20:12   #10
hulker
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus II FL -> C-max 2015
Silnik: 1.6 TDCI 90KM -> 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009 -> 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Szuranie w rozrządzie 1.6 TDCI

Mimo wszystko nie odważyłem się zlecić poluzowania aktualnego rozrządu ponieważ przejechałem na nim 8 tys km. Sugerowałem mojemu mechanikowi, że to może przez zbyt napięty napinacz to powiedział, że na napinaczu jest znacznik i nie da się tego źle ustawić.
hulker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.