Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2016, 22:14   #211
sierragn
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-12-2015
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Witam czy ktoś mógłby coś napisać o regenerowanych amortyzatorach ivdc jak się sprawują.
Zastanawiam się czy kupić na allegro są po 450 zł.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

sierragn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2016, 21:18   #212
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Cytat:
Napisał sierragn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam czy ktoś mógłby coś napisać o regenerowanych amortyzatorach ivdc jak się sprawują.
Zastanawiam się czy kupić na allegro są po 450 zł.
Ja mam, na razie zrobiłem na nich tylko 2000 km, ale polecam. Bardzo ciężko dostać nowe amortyzatory Monroe – zamówiłem, nie otrzymałem – dlatego zdecydowałem się na regenerację.

Akurat firma na N jest w Trójmieście, ale faktycznie są to profesjonaliści i robią to od wielu lat. Różnica jest odczuwalna bardzo mocno, ale moje amortyzatory z tyłu już pływały, mogłem je spokojnie docisnąć*ręką i jeden był zapocony.

Jestem zadowolony, zregenerowałem amortyzatory i wywaliłem wszystkie wahacze z tyłu więc zawiecha z tyłu jak nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Łapię oddech i zrobię u nich również przednie.
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2016, 21:22   #213
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Ja odradzam, doswiadczenia innych kolegow mowia ze 30-40kkm i znowu lipa.
Jak dla mnie szkoda kasy.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2016, 21:31   #214
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja odradzam, doswiadczenia innych kolegow mowia ze 30-40kkm i znowu lipa.
Jak dla mnie szkoda kasy.
Odezwę się za 30-40 kkm w przyszlym roku. A jakie to były doświadczenia? Olej puszczał, szybko się wyrobiły czy co? Nie ma za bardzo alternatywy oprócz wyrzucenia amortyzatorów i zamiany na zwykłe czego nie dopuszczam w tej konfiguracji.
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2016, 21:58   #215
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Wymiana na IVDC Monroe. No wylewaly i kaplica, nawet chyba w tym temacie pisali chlopcy, ze lipa..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2016, 22:29   #216
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana na IVDC Monroe. No wylewaly i kaplica, nawet chyba w tym temacie pisali chlopcy, ze lipa..
Rozumiem, ale trochę namieszałeś, bo kolega pytał o regenerację i ja też*zrobiłem regenerację*bo Monroe nie mogłem dostać nawet w Holandii mimo, że w cennikach były.

Czyli de facto o regeneracji nikt nic złego nie napisał?
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 08:22   #217
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Cytat:
Napisał Dzanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje amortyzatory były pierwszymi regulowanymi z MK4, które regenerowali. Były 2 podejścia do tematu - pierwsza naprawa starczyła tylko na około 1-2 miesiące. Po drugiej naprawie (gwarancyjnej) już wiedzieli jaki popełnili błąd i zrobili lepiej. Przy odbiorze auta obiecali, że z powodu niedostępności wysokiej klasy uszczelniaczy na pewno nie wytrzymają tyle co oryginały... Jak obiecali, tak było. Po kolejnym roku znowu padły ale już nie mam gwarancji. Zastanawiam się teraz czy kolejny raz regenerować czy kupić oryginały.
Jeśli nowy amor byłby w cenie około 1000zł to bym się nawet nie zastanawiał...
Regeneracja w Nagengast to raczej zakup na raty, no chyba, że już lepiej opanowali regenerację tych amorków.
Cytat:
Napisał Rolem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś 1,5 roku temu regenerowałem w firmie Nagengast swój amortyzator. Od jakiegoś miesiąca mam stuki w tym właśnie kole. Byłem na stacji diagnostycznej i niby wszystko jest w porządku, sprawność amortyzatora też ok. a jednak przy nierównościach na drodze ewidentnie coś stuka. Nie uśmiecha mi się jednak jego ponowna regeneracja.
Cytat:
Napisał Dzanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety u mnie też pojawił się ten problem (po 2 regeneracji), który zakończył się padnięciem amortyzatora. Na szczęście mam jeszcze gwarancję. Drugi natomiast działa bez problemu.
Powiem szczerze, że pełną regenerację robiłem już 2 razy + teraz reklamacja. Krótko mówiąc jak ktoś się zastanawia regenerować czy szarpnąć się na nowe to lepiej wydać więcej i mieć spokój na przeszło 100.000km niż 2 razy w roku rzeźbić przy amorach.
Pisali...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 08:49   #218
manekin
ford::amateur
 
Imię: manekin
Zarejestrowany: 09-03-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Ja u nich robiłem jakieś 2-3 miechy temu. Póki co jest ok, zobaczymy jak będzie po przejechaniu kilkudziesięciu tys km, póki co mam na nich jakieś 4 czy 5 tys.
manekin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 17:11   #219
conci1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Przepraszam dawno nie wchodziłem.
Mi dwa lata temu S&S na Piastowskiej w Krakowie sprowadzili z Anglii. Ostatnio jak pytałem to już tego źródła nie mieli. Oczywiście sprzęt nowy.
conci1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 23:58   #220
maciekpruski@yahoo.com
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.5 Turbo
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Witam,
Mam problem z wylanym amortyzatorem przednim do IVDC w Mondeo MK IV. Otóż absolutnie nigdzie nie da się dostać ani zamienników, ani oryginałów (nawet w Fordzie ASO nie mają, są na backorder i nie wiadomo kiedy będą). Monroe c2504 w żadnym sklepie który pytałem ani nawet za granicą nie ma. allegro/ebay/amazon też nic....

katastrofa, auto ma 9 lat i praktycznie nie da się tego naprawić. Jeśli ktoś zna sklep który może je mieć albo przynajmniej wie skąd można zamówić to proszę o info.

Zastanawiam się też nad opcją wrzucenia zwykłego zawieszenia lub jakiegoś sportowego zamiast tego całego IVDC ale po przeczytaniu tego wątku nadal nie wiem czy jest to możliwe i czy działa później ABS i ESP. Ewentualnie czy ktoś zna serwis w okolicach woj. śląskiego który by się tego podjął?

Dzięki a pomoc, pozdrawiam Maciek
maciekpruski@yahoo.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.