Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2015, 08:39   #61
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał Rysiek27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie twierdzę, że forum się nie przydaje, ale w niektórych przypadkach jego lektura tylko komplikuje proste tematy
Widzisz kolego a u mnie była to własnie ta klapka (i nie miałem tam żadnego uszczelnienia a sam je sobie zrobiłem ) a odpływ był drożny . Każdy ma inne problemy ot wszystko . A wskazanie potencjalnych rozwiązań jak najbardziej wskazane

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 16:24   #62
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Zdjąć karbowany wężyk i przedmuchać sprężarką . Powietrze skierować w takie kolanko które odprowadza wodę na zewnątrz. Przerabiam to co 2 lata t
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 22:22   #63
cuma2005
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2015
Model: Modeo MK4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
szybo stwierdziłem po zdjęciu karbowanego gumowego wężyka i próbie dmuchnięcia w wystający z podłogi króciec.
w ktorym miejscu najduje sie karbowany wezyk ??
cuma2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 22:29   #64
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał cuma2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w ktorym miejscu najduje sie karbowany wezyk ??
tak bardzo kolega jest leniwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 13:33   #65
Rysiek27
ford::beginner
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga III
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2022
Postów: 25
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał t.runo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjąć karbowany wężyk i przedmuchać sprężarką . Powietrze skierować w takie kolanko które odprowadza wodę na zewnątrz. Przerabiam to co 2 lata t
Sprężone powietrze to też dobra opcja, je nie miałem, więc pchnąłem wodą. Ale generalnie ten niedrożny odpływ jest moim zdaniem przyczyną wszystkich problemów. U mnie w gumowym karbowanym wężyku był brązowy skrystalizowany osad (?), więc ewidentnie coś się tam z czasem osadza i zatyka. Albo też zatyka od zewnątrz przy wylocie. W każdym razie jak rośnie poziom skroplonej wody to w końcu zaczyna się ona wylewać z plastikowych obudów na podłogę, być może z różnych miejsc w różnych egzemplarzach - stąd raportowane różne objawy.

Tylko nie polecam podłączać ciśnienia na gumowy wężyk, bo jest on delikatny i może go rozerwać przy mocnym zatorze. Ciśnienie podawać tylko w plastikowy biały króciec wystający z podłogi!

Robota na 5 minut, koszt zerowy a efekt murowany ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kuga Mk3 1.5 EcoBoost, Mondeo Mk4 2.0 pb Kombi Titanium 2009 r., Focus Mk3 1.6 pb 2015 r, Focus Mk1 kombi 1.6 pb + LPG 2000 r., Scorpio 2,5 D Ghia 1987
Rysiek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 22:11   #66
meniu86
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 19-06-2015
Skąd: Łobez
Model: FORD S-MAX FL titanium s; FORD C-MAX titanium
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS z Powershift; 2.0 TDCI 140 PS z Powershift
Rocznik: 2012; 2013
Postów: 56
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Witam panowie☺ no i mnie rowniez dopadla ten sam problem. Jechalem dzisiaj do hamburga 500km w jedna strone doslownie na 5 min i wracalem znowu 500km i co jakis czas czulem duszne powietrze. Po powrocie do domu okazalo sie ze orawa strona cala plywa wraz z tylem. Cieknie mi strumieniem z obudowy. Jutro sprawdze czy drozny jest odplyw?? Ale od pewnego czasu nie zauwazylem plamy pod samochodem? Prosze o info czy wystarczy poz iej tylko dobrze wysuszyc dywaniki?? Czy gdzies znajduje sie modul komfortu zeby nie zostal zalany??
meniu86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 21:20   #67
zwyczajny39
ford::average
 
Avatar zwyczajny39
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: Skarszewy
Model: Mondeo-Titanium
Silnik: 2,0 DTCi
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał meniu86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam panowie☺ no i mnie rowniez dopadla ten sam problem. Jechalem dzisiaj do hamburga 500km w jedna strone doslownie na 5 min i wracalem znowu 500km i co jakis czas czulem duszne powietrze. Po powrocie do domu okazalo sie ze orawa strona cala plywa wraz z tylem. Cieknie mi strumieniem z obudowy. Jutro sprawdze czy drozny jest odplyw?? Ale od pewnego czasu nie zauwazylem plamy pod samochodem? Prosze o info czy wystarczy poz iej tylko dobrze wysuszyc dywaniki?? Czy gdzies znajduje sie modul komfortu zeby nie zostal zalany??
Musisz uszczelnić klapkę przynajmniej tak jest w mondeo MK 4 .. Z wyjątkiem zalanych dywaników i zapewne po pewnym czasie nieprzyjemnego zapachu z dywaników i korozji nic nie grozi . Na wszelki wypadek sprawdź drożność czyli czy rurka odprowadza wodę na zewnątrz pojazdu

Ostatnio edytowane przez zwyczajny39 ; 21-06-2016 o 21:25 Powód: Uściślenie odpowiedzi
zwyczajny39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 12:33   #68
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

I co, dalej kapie woda do kabiny?
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 21:48   #69
meniu86
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 19-06-2015
Skąd: Łobez
Model: FORD S-MAX FL titanium s; FORD C-MAX titanium
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS z Powershift; 2.0 TDCI 140 PS z Powershift
Rocznik: 2012; 2013
Postów: 56
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Witam. Po rozebraniu wszystkiego na czynniki pierwsze okazało się że w kolanku znajdowała się końcówka długopisa która zablokowała odpływ. (prezenty po dzieciach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale zauważyłem że jednak spod s-maxa mniejsza zostaje kałuża pod samochodem jak z innych samochodów. po wrzuceniu auta na podnośnik widać ze skropliny najpierw trafiają na obudowę silnika i dopiero później na ziemie, a jak jest u was??
meniu86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2016, 11:00   #70
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Dziwne, jak dzieci mogły coś tam włożyć, myslę że raczej ktoś próbował już to przepychać , pod ręką miał wkład do długopisu i tak to się skończyło. Potwierdza się że przyczyną było zatkanie odpływu. Ja przedmuc***ę go sprężonym powietrzem, tylko jak ktoś już napisał nie dmuchać w tą gumową rurkę bo pęknie tylko w kolanko Co do kapania pod samochód to gdzieś czytałem że woda jest odprowadzana na jakiś gorący element silnika i wysycha. U mnie nic nie kapie.
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.