Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2016, 19:48   #1
doutdes
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-09-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

Witam,

Mam problem, chyba... Pojawia mi się od czasu do czasu komunikat usterka silnika. Włącza się gdy silnik popracuje dłużej na wysokich obrotach, tj. gdy jest utrzymywany na obrotach w okolicach 2-2,5 tys obrotów np. na ekspresówce (obojętnie czy to 3, 4, 5 czy 6 bieg). Komunikat znika, gdyż obroty zejdą poniżej 2 tys obrotów. Byłem sprawdzić na komp i niestety komunikatu nie było bo zgasł przed przyjazdem do mechanika i nie odczytano żadnych błędów silnika. W czym problem? Nadmienię, że auto nie wchodzi w tryb serwisowy. Nie wiem czy to może być problem źle wymienionego filtra paliwa, gdyż problem zauważyłem właśnie po wymianie (choć nie od razu i nie wiem czy to jest to). Silnik 2.2 tdci

Z góry dz za wszelkie uwagi/pomoc.

doutdes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 20:54   #2
biker1987
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci 193PS
Rocznik: 2013
Postów: 29
Domyślnie Odp: komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

Mam to samo tylko u mnie raz sie wlacza a raz nie i nie wiem od czego to zalezy , walcze z tym 2 miesiac koles co robil mi turbo mowi ze sterowanie turbiny padlo od czasu jak wymienil nastawnik dzieja sie wlasnie takie rzeczy jak rozwiaze problem napisze odrazu
biker1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 07:16   #3
M-S POWER
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Łódź Middlesbrough UK
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 185
Domyślnie Odp: komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

To że gaśnie kontrolka silnika to nie znaczy że w nie ma błędów. Powinny się zapisać w PCM
Cytat:
Napisał doutdes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Mam problem, chyba... Pojawia mi się od czasu do czasu komunikat usterka silnika. Włącza się gdy silnik popracuje dłużej na wysokich obrotach, tj. gdy jest utrzymywany na obrotach w okolicach 2-2,5 tys obrotów np. na ekspresówce (obojętnie czy to 3, 4, 5 czy 6 bieg). Komunikat znika, gdyż obroty zejdą poniżej 2 tys obrotów. Byłem sprawdzić na komp i niestety komunikatu nie było bo zgasł przed przyjazdem do mechanika i nie odczytano żadnych błędów silnika. W czym problem? Nadmienię, że auto nie wchodzi w tryb serwisowy. Nie wiem czy to może być problem źle wymienionego filtra paliwa, gdyż problem zauważyłem właśnie po wymianie (choć nie od razu i nie wiem czy to jest to). Silnik 2.2 tdci

Z góry dz za wszelkie uwagi/pomoc.
M-S POWER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 07:23   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

pewnie się zapisały tylko pytanie czy ( i jaki) diagnoskop to odczytywał i czy odczytał.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 14:02   #5
doutdes
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-09-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

Witam ponownie,

Komunikat niestety pojawia się dalej (regularnie od 4 mc). Był nawet "sczytywany" jak fizycznie widniał na Conversie. Niestety ani diagnostyka przeprowadzona przez mechanika za pomocą aplikacji Torque ani za pomocą urządzenia diagnostycznego nic nie pokazuje, nie pokazuje również żadnych odczytów w historii błędów.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Czy zostaje mi spróbować z ASO?

Pozdr
doutdes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 14:09   #6
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

Tradycyjnie- parametry????
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 14:21   #7
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

Jedz na jakims porzadny komputer, a nie Torque zczytywac..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 20:04   #8
krystian1982
ford::amateur
 
Imię: KRYSTIAN
Zarejestrowany: 15-09-2016
Skąd: TYCHY
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 CDTDI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

u mnie było to samo i okazało się że wtyskiwacz robił zwarcie
krystian1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 17:53   #9
doutdes
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-09-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: komunikat: usterka silnika, zapala się i gaśnie

Witam,

Wracając co sprawy. Trafiłem do ASO w Gdyni. Przez godzinę diagnosta nic nie ustalił. Wgrali nowy soft i kazali jechać i wrócić jak błąd się pojawi. Auto odebrałem bez komunikatu i wróciłem po paru godzinach z komunikatem o usterce. No i wtedy zaczęli szukać dogłębniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po 3 godzinach dostałem diagnozę - padnięte 3 świece i na 90% to wywala błąd. Koszt z wymianą 800 zł. Tak więc pojechałem i wymieniłem u zaprzyjaźnionego mechanika za połowę mniej. Niestety usterka dalej wisi ale zaprzyjaźniony mechanik z odpowiednim sprzętem postawił nową diagnozę - pierwsza sonda padła. Po wykasowaniu błędu, usterka pojawia się nadal po kilku kilometrach. Sonda nie "faluje", to pewnie to. W ASO koszt z wymianą 1.600 zł. Niestety zaprzyjaźniony mechanik nie może znaleźć nigdzie części a w ASO życzą sobie 1200. Czy ktoś się orientuje gdzie można znaleźć nową sondę lambda do 2.2 tdci 175 km z 2009 r.? Taniej poza ASO?

Pozdr
doutdes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.