Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2017, 08:08   #251
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał arpo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak niby miałby to mechanik zrobić? Najpierw demontaż wału korbowego?

Bez rozbierania i za darmo to już wszystko kolega wie i tu dostaje potwierdzenia. 500 to rozbiórka i ocena czy coś się w ogóle da z tym zrobić. To naprawdę dużo? Na ile wyceniłbyś taką robotę?

Tylko że niestety to jest temat zupełnie poboczny. Kolega ma padakę i taki krokowiec to najmniejsze ze zmartwień.
Kolego, wysil się i przeczytaj cały temat zobaczysz ile jest pobocznych

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 12:32   #252
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Uwierz mi, że się wysiliłem. Nie chodzi mi o OT, ale o znaczenie takiego drobiazgu w całości opisanego przez kolegę problemu. To może sobie zostawić na deser.
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 14:19   #253
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Dokładnie krokowiec nie ma znaczenia w poborze oleju przez silnik.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 15:33   #254
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic nie rób, jeżdzij dalej jak wiecej nic sie nie dzieje, bo jak już ruszysz g.... to już dalej poleci, wydasz 2 razy wartość pojazdu, i dalej bedzie miał 16 lat, i 750 zł dostaniesz na szrocie.
W tym przypadku nie sposób się nie zgodzić. Pozbyć się auta i szukać czegoś innego. Zwyczajnie to się nie opłaca.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 16:50   #255
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Tylko ile ktoś mu teraz za to da? Chyba że chodzi wam o to aby nie mówił kupujacemu o stanie auta....

Jeżeli buda dobra to bym poszukal silnika i wymienił. I tak będziesz w plecy co byś znów zrobił, tak przynajmniej będziesz wiedział co masz, a nie wiadomo na co znowu trafisz przy kupnie innego auta. Łatwo się mówi, sprzedaj i kup inne a jakoś po userach widać ile osób robi remonty silnika w tym modelu. Sprzęgło nie tragedia, zrobisz i będziesz miał dobre aż buda się rozleci.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 19:01   #256
PANTURAL
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-01-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Pb + LPG
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko ile ktoś mu teraz za to da? Chyba że chodzi wam o to aby nie mówił kupujacemu o stanie auta....

Jeżeli buda dobra to bym poszukal silnika i wymienił. I tak będziesz w plecy co byś znów zrobił, tak przynajmniej będziesz wiedział co masz, a nie wiadomo na co znowu trafisz przy kupnie innego auta. Łatwo się mówi, sprzedaj i kup inne a jakoś po userach widać ile osób robi remonty silnika w tym modelu. Sprzęgło nie tragedia, zrobisz i będziesz miał dobre aż buda się rozleci.
No i tu się z Tobą zgodzę, bo wezmę za niego jak na cukierki, a tak czy inaczej musiałbym dołożyć żeby kupić inne i właśnie niekoniecznie dobre, a autko mam zaledwie dwa miesiące. OC, świeży przegląd i już ponad tysiak wsadzony....Raczej nie jestem za tym aby ukrywać wady auta, a stan sprzęgła to laik oceni bo 3 i 4 bieg to już tragedia dlatego też auto jak narazie stoi. Tak czy inaczej będę w plecy, tak jak stwierdziłeś kapitalka czy nowy silnik - wiem co mam a buda jest w stanie bdb. Ciężki orzech jak dla mnie i nie wiem co robić.

Nie wiadomo czy to krokowiec czy zaś tak jak jeden mechanik stwierdził że EGR, więc ponawiam pytanie czy przez EGR może brać ten 1L/1000km oleju ? Jeśli było już takie pytanie to przepraszam ale nie znalazłem.

Ostatnio edytowane przez PANTURAL ; 08-01-2017 o 19:05
PANTURAL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 19:09   #257
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Może i jest w tym trochę racji. Pytanie, czy kogoś rusza, że koszt naprawy bliski wartości auta. Być może nie warto myśleć takimi kategoriami, tylko założyć, że przeznaczam na auto powiedzmy 10 tys., wybieram takie za 5-6 tys., robię opłaty, doprowadzam je do stanu przyzwoitości i cieszę się z użytkowania, nie ważne ile finalnie jest warte na rynku. Ceny aut spadły już tak bardzo, że w sumie większość średniaków kilkunastoletnich to "jednorazówki" (fajne aż do pierwszej większej naprawy).

Kolego PANTURAL, jeszcze raz głośno i wyraźnie - z opisanymi objawami taki przepał masz na pierścieniach i głowicy, żadne pobożne życzenia nic tu nie wniosą. Dodatki w stylu EGR, krokowiec, odma to elementy towarzyszące, nad którymi można się zastanawiać już przy rozbiórce w celu usunięcia zasadniczego problemu i załatwić je przy okazji, jeśli będzie taka potrzeba.
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 19:30   #258
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał PANTURAL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i tu się z Tobą zgodzę, bo wezmę za niego jak na cukierki, a tak czy inaczej musiałbym dołożyć żeby kupić inne i właśnie niekoniecznie dobre, a autko mam zaledwie dwa miesiące. OC, świeży przegląd i już ponad tysiak wsadzony....Raczej nie jestem za tym aby ukrywać wady auta, a stan sprzęgła to laik oceni bo 3 i 4 bieg to już tragedia dlatego też auto jak narazie stoi. Tak czy inaczej będę w plecy, tak jak stwierdziłeś kapitalka czy nowy silnik - wiem co mam a buda jest w stanie bdb. Ciężki orzech jak dla mnie i nie wiem co robić.

Nie wiadomo czy to krokowiec czy zaś tak jak jeden mechanik stwierdził że EGR, więc ponawiam pytanie czy przez EGR może brać ten 1L/1000km oleju ? Jeśli było już takie pytanie to przepraszam ale nie znalazłem.
Wg mnie egr nie za wiele ma do brania oleju albo nawet nic nie ma. Egr jest od recyrkulacji spalin Jak kolega wyżej napisał pierścienie i ew. Uszczelniacze.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 20:12   #259
mortt
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 99
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] egr ma z olejem wspólny fakt, że jest nim chłodzony. Niemniej na pewno nie powoduje spożycia 1l/1000

tapniete z telefonu.
mortt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 21:14   #260
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał PANTURAL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i tu się z Tobą zgodzę, bo wezmę za niego jak na cukierki, a tak czy inaczej musiałbym dołożyć żeby kupić inne i właśnie niekoniecznie dobre, a autko mam zaledwie dwa miesiące. Ciężki orzech jak dla .
Naprawa silnika + wymiana sprzęgła wyjdzie Ciebie ok. 5-6 tys. zł. Oczywiście można przyjąć, że nie ma co brać końcowej rynkowej wartości auta pomimo wsadzenia w niego kupy kasy, ale w pewnym momencie to się zwyczajnie nie opłaca. Nie masz pewności czy przy okazji remontu jeszcze jakieś niespodzianki nie wyjdą. Niektórzy tu wspomnieli o EGR'ach i zaworkach separatora, dając nadzieję, że uratuje to Twoja kieszeń przed większym wydatkiem. Takie rzeczy można między bajki włożyć. Oczywiście to Twoja kasa i zrobisz jak uważasz, ale zanim podejmiesz decyzję poczytaj wypowiedzi tych co już robili remont durateca (jakie np. pierścienie polecają) oraz wymianę sprzęgła z dwumasą to unikniesz rozczarowań. W razie szukania innego silnika zwróć uwagę jeszcze na volvo tam był montowany ten sam silnik.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.