Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2017, 23:33   #21
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

Swiatla pozycyjne to sa " wlaczone reflektory " , wszystko okej .

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 06:43   #22
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,527
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

Cytat:
Napisał cyzxer5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]Kolejna zagadka sa dla mnie czerwone, podluzne swiatelka nad lusterkiem, blisko schowka na okulary (w zasadzie po jego bokach)
Czasami sie one stale swieca podczas postoju, czasami pulsuja, czasami wcale sie nie zapalaja i bog jeden wie co to ma wskazywac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Witam

1) Czerwone światła w schowku na okulary, to tylko jeden z elementów oświetlenia nastrojowego.
Dodatkowo, po zmroku powinno zapalać się na czerwono:
- podświetlenie wewnętrznych przednich klamek
- podświetlenie schowków w przednich drzwiach
- podświetlenie nóg kierowcy i pasażera
- podświetlenie uchwytu na kubki

Oświetlenie nastrojowe możemy włączyć / wyłączyć w menu zegarów

U mnie to oświetlenie albo świeci albo nie => nie mam efektów jak kolega, że mruga

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


2) Były też wersje ze zmiennym kolorem oświetlenia nastrojowego - była już dyskusja na forum
(kolor zmieniany pokrętłem)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał cyzxer5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Imponujecie mi Panowie znajomoscia jak by nie patrzec 300stu stronnicowej ksiazki, wrecz na pamiec! Mowie serio, jestem zaskoczony.
[...]
część informacji można znaleźć w katalogach
jakby ktoś szukał katalogów do Focusa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wcześniej informację o oświetleniu nastrojowym znalazłem w katalogu Mondeo

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 09-10-2019 o 14:45
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 18:35   #23
cyzxer5
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

U mnie tez swieci, nie wiem czy mi sie wydawalo czy zle zapamietalem co pulsowalo - teraz swieci bez przerwy gdy tylko swiatla sa wlaczone a na dworze jest troche ciemniej.

Panowie mam pewna infromacje ktora moze dziwic biorac pod uwage poprzednie posty.
System auto start stop w moim samochodzie z 2012 roku jest sprawny!
Wczesniej sie nie wlaczal bo na swiatlach mialem nawyk na ktory nawet nie zwracalem uwagi - bez przerwy wciskam sprzeglo majac juz wrzucony pierwszy bieg, bedac odrazu po zmianie swiatla gotowym na ruszenie z miejsca.

Na uwage zasluguje fakt, ze auto ma przejechane przeszlo 80k kilometrow, ma mniej wiecej 5 lat, wedlug ksiazki serwisowej akumulator nigdy nie byl wymieniony od nowosci a ten system jednak nadal dziala czyli to nie koniecznie zwiazane jest z teoria ze z nowym akumulatorem, funkcja ta bedzie dzialac przez 3 lata i koniec, do nastepnej wymiany.

Funkcja ta, moze i zmniejsza lekko spalanie ale wedlug mnie ciagle gaszenie i odpalanie silnika nie jest dla niego dobre - poprawcie mnie jezeli sie myle.
Druga kwestia jest upierdliwosc jej dzialania: Zatrzymaj sie, wrzuc luz, pusc sprzeglo, czekaj, wcisnij sprzeglo, wrzuc bieg, pusc sprzeglo...
Zamiast:
Dojedz do swiatel z juz wcisnietym sprzeglem, zatrzymaj sie, wrzuc jedynke, czekaj, pusc sprzeglo zeby ruszyc.

A poruszanie sie w korku korzystajac z tej funkcji to juz w ogole musi byc jakas parodia
cyzxer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 18:50   #24
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,527
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

Witam

1) Ponieważ Auto Start stop mnie wkurzał, to kolega z forum wyłączył mi to na stałe i jestem szczęśliwszy.

2) W autach z ASS jest mocniejszy akumulator i rozrusznik

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 19:13   #25
cyzxer5
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

Mnie moze i nie wkurza bo nic ani nikt mnie nie zmusza do zdejmowania nogi ze sprzegla ale uwazam ze ta opcja wymaga dosc sporo poswiecenia jej uwagi a korzysci praktycznie nie widac.
Jedyne zastosowanie jakie widze dla mnie to sytuacja w ktorej rozmawiam z kims w zaparkowanym i odpalonym samochodzie gdy na dworze jest mroz - ogrzewanie obu foteli, swiatla mijania, radio i da sie tak pociagnac na samej baterii okolo 10ciu minut, pozniej silnik zalacza sie sam.
Biorac pod uwage ze srednie spalanie na luzie to okolo 0,7L/h to oszczednosc paliwa w ciagu takiego postoju wynosi okolo 120ml benzyny tak wiec praktycznie zadna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak juz pisalem, najbardziej zastanawia mnie dzialanie takiej opcji na silnik, bo to wrecz nie mozliwe zeby nie mialo to wplywu na jego "zdrowie"

Mialoby to wiecej sensu w samochodzie z automatyczna skrzynia, w manualach to tylko dosc upierdliwy w uzytkowaniu gadzet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cyzxer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 12:05   #26
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) Były też wersje ze zmiennym kolorem oświetlenia nastrojowego - była już dyskusja na forum
(kolor zmieniany pokrętłem)
uzupełnię kolegę, gdyż kolory nie zmieniamy pokrętłem.
Pokrętłem zmieniamy jasność tego oświetlenia.

Na panelu (w przypadku wersji wielokolorowej) jest pokrętło siły oświetlenia i dwa przyciski. Jeden służy do włączenia wszystkich świateł (przód i tył LED), drugi do zmiany koloru podświetlenia oświetlenia nastrojowego. Kolory musiałbym sprawdzić ale z tego co pamiętam są to: biały, cyan (jasnoniebieski), niebieski, zielony, fioletowy, pomarańczowy, czerwony. Podświetlenie jest na tunelu na uchwyt kubków, w klampach przednich drzwi (te świecą na czerwono po otwarciu drzwi niezależnie od ustawionego koloru) , na pedały (podświetlenie rejonu stóp), w podsufitce, w drzwiach przednich (schowki).

Gdyby było potrzebne jakieś nagranie jak to działa, to jestem w stanie to nagrać i podrzucić na youtube'a. Co do samego oświetlenia, w przypadku posiadania czujnika zmierzchu oświetlenie to załączy się tylko jak jest "ciemno". Zauważyłem nawet, że może być już zmierzch i samochód automatycznie załączy reflektory (światła mijania) przełączając DRL LED z pełnej mocy na połowę, ale nie zawsze załączy oświetlenie nastrojowe. Oświetlenie nastrojowe (o ile pamiętam) załącza się też po zgaszeniu silnika lub po otwarciu drzwi, nawet jeśli reflektory nie są włączone, ale jest na tyle "ciemno" żeby to oświetlenie było widać.

Nie chcę wprowadzać w błąd, bo nie zwracam uwagi na to aż na tyle, żeby pamiętać wszystkie "niuanse" na ten temat więc jeśli się gdzieś pomyliłem, to przepraszam.


Cytat:
Napisał cyzxer5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Funkcja ta, moze i zmniejsza lekko spalanie ale wedlug mnie ciagle gaszenie i odpalanie silnika nie jest dla niego dobre - poprawcie mnie jezeli sie myle.
Druga kwestia jest upierdliwosc jej dzialania: Zatrzymaj sie, wrzuc luz, pusc sprzeglo, czekaj, wcisnij sprzeglo, wrzuc bieg, pusc sprzeglo...
Zamiast:
Dojedz do swiatel z juz wcisnietym sprzeglem, zatrzymaj sie, wrzuc jedynke, czekaj, pusc sprzeglo zeby ruszyc.
Nie rozumiem problemu gdyż każdy system start stop (w manualnej skrzyni biegów) działa tak samo. Dziwnym byłoby żeby system wyłączał silnik kiedy masz wciśnięte sprzęgło. Skąd system miałby wiedzieć, czy wciśnięte jest dlatego, że dojeżdżasz i będziesz się zatrzymywać czy też jest wciśnięte bo zaraz chcesz je puścić w celu ruszania?

Tak więc, system moim zdaniem działa poprawnie. Dojeżdżasz do świateł, wrzucasz na luz (nie ma sensu stać na biegu z wciśniętym sprzęgłem, bo męczysz sprzęgło) i auto gaśnie. Nogę trzymasz na hamulcu lub zaciągasz ręczny. W momencie pomarańczowego światła wciskasz sprzęgło, auto odpala, wrzucasz jedynkę i ruszasz (jeśli masz zaciągnięty ręczny to oczywiście spuszczasz z ręcznego chyba że lubisz na ręcznym to już wtedy nie moja sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Cytat:
Napisał cyzxer5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak juz pisalem, najbardziej zastanawia mnie dzialanie takiej opcji na silnik, bo to wrecz nie mozliwe zeby nie mialo to wplywu na jego "zdrowie"

Mialoby to wiecej sensu w samochodzie z automatyczna skrzynia, w manualach to tylko dosc upierdliwy w uzytkowaniu gadzet
Na forum było wiele dyskusji na ten temat. Kiedyś Top Gear robił w mieście w którym żyje test chyba używając Renault czy Pegueota jeżdżąc do zera z włączonym start stop i bez sprawdzając jakie są oszczędności w typowej miejskiej jeździe. Podsumowując oszczędności na paliwie wynosiły tyle samo, ile wymiana akumulatora w tym samym czasie jazdy z jego żywotnością. Tak więc start stop nie jest w celu oszczędności paliwa u kierowcy, a po prostu na kolejną "gwiazdkę"/"listek" eco w normach Unii Europejskiej. Z drugiej strony, nikt z UE nie przyjrzał się, czy częstsza wymiana akumulatora nie wpływa bardziej negatywnie na środowisko, niż ta zmniejszona emisja spalin z aut Start/Stop.
Ale jak już mówiłem, często były na forum dyskusje na ten temat, nie ma co się po raz kolejny nad tym rozwodzić. Są osoby które sobie permanentnie wyłączyły ten system, są też tacy, którym im nie działa, bo jest za słaby akumulator (akumulator EFB który ma dwa różne typy ogniw, ostatnio czytałem właśnie na temat tych akumulatorów żeby zrozumieć czemu alternator w samochodzie nie jest w stanie "odnowić" akumulatora z powrotem do stanu żeby start / stop działał)

Ostatnio edytowane przez edmun ; 27-02-2017 o 12:13
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 19:09   #27
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4) W większości Focusów z roczników 2011-2013 (lub może i wyżej) Start/Stop zapewne już nie działa w ogóle, niezależnie od tego czy pozostaje w aucie "włączony" czy też nie (za pomocą przycisku). Jest to efektem zmęczenia Focusa w wielu kwestiach.
Bzdety piszesz u mnie działa ten system bez zarzutu i ma się bardzo dobrze tak samo jak akumulator - a mam 2013 r
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 19:15   #28
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

A czy ja napisałem "wszystkie"? Wynik większości (czyli od 50% w górę) podaję na przykładzie 30 Focusów z którymi miałem stycznosc plus na podstawie wpisów w internecie.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 19:21   #29
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

30 + coś tam z neta na ile sprzedanych pojazdów
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 19:24   #30
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Co oznacza jeden z przyciskow?

Zawsze jakaś wykładnia. Pozdrawiam. I życzę spokoju bo widzę że jakaś niepotrzebna wojnę chcesz wywołać. Bez odbioru
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.