Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2017, 06:51   #4131
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał MisiekK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej zastanawiam się czy inwestować w ten złom, czy szukać nowszej na SD.
Powiem tak, jak wstawisz NX SD to d... znaczy się czterech liter Ci nie urwie.
Ja mam u siebie łącznie z mapami 2017 i szału nie ma, bawiłem się ostatnio nx dvd jak robiłem spolszczenie też z mapą 2017 i jak dla mnie wymiana dvd na sd nie warta świeczki. No chyba że kupisz z wyjściem na kamerę i kamerę będziesz dokładał.

__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 07:28   #4132
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Jak na mój gust wymiana nx dvd na nx sd jest warta świeczki. Mapy działają szybciej, sprawniej, nic się nie dogrywa i nic nie rzęzi.
Miałem nx dvd,teraz mam nx sd i jestem zadowolony.
Ilu ludzi tyle opinii
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 07:43   #4133
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Zdecydowanie to potwierdzam. Jeśli ktoś używa tylko NXa to wato zmienić go na wersje SD.
A przy okazji faktycznie można sobie dołożyć kamerę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojawiają się tam dodatkowo np. informacje o ograniczeniach prędkości i funkcja której najbardziej i brakuje w NX DVD - możliwość przesuwania mapy podczas nawigacji.
Nie wiem jak można było tego nie zrobić mając do dyspozycji ekran dotykowy.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 10:06   #4134
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie to potwierdzam. Jeśli ktoś używa tylko NXa to wato zmienić go na wersje SD
e tam . Przepychanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiadomo napęd tu gra kluczową rolę . Ale jak ktoś dba to ma wszystko OK.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 10:50   #4135
MisiekK
ford::average
 
Avatar MisiekK
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
e tam . Przepychanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiadomo napęd tu gra kluczową rolę . Ale jak ktoś dba to ma wszystko OK.
Boję się właśnie inwestycji w kończący się napęd.
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 11:25   #4136
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał MisiekK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
inwestycji w kończący się napęd.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fakt to też jest problemem jak się coś kończy . Ale i tak nadal rozwiązaniem tańszym niż kupno nowej stacji poliftowej . A jak wiadomo lepiej uprzedzić potencjalnego kupca ,że nie działa ten napęd . I wtedy .... kupców brak .. nawet jak cena będzie dramatycznie niska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 13:44   #4137
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możliwość przesuwania mapy podczas nawigacji.
Nie wiem jak można było tego nie zrobić mając do dyspozycji ekran dotykowy.
To mnie najbardziej także dziwi. Za każdym razem jak wsiadam do przedlifta to mam wrażenie, że dotyk nie działa, a dopiero potem dochodzi do mnie, że nie można przesuwać mapy.

Plusem jest jeszcze nieco inny rzut widoku, więc dużo lepiej się też jeździ (nie ma nieba na 1/3 ekranu).
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 22:32   #4138
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Przy czym należy zaznaczyć, że w NX SD przesuwanie mapy działa na jednego palucha, a skalę nadal zmienia się suwakiem. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał coś o "szczypaniu" ekranu, czyli jednym z popularnych obecnie gestów na pomniejszanie/powiększanie/obracanie, a taki gadżet jest pierwotnie właściwością samego ekranu, który musi być typu multitouch. Dopiero później może sterować tym soft. Ale takiego cuda w NX SD brak - nie ta technologia niestety.
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 14:56   #4139
MisiekK
ford::average
 
Avatar MisiekK
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał arpo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy czym należy zaznaczyć, że w NX SD przesuwanie mapy działa na jednego palucha, a skalę nadal zmienia się suwakiem. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał coś o "szczypaniu" ekranu, czyli jednym z popularnych obecnie gestów na pomniejszanie/powiększanie/obracanie, a taki gadżet jest pierwotnie właściwością samego ekranu, który musi być typu multitouch. Dopiero później może sterować tym soft. Ale takiego cuda w NX SD brak - nie ta technologia niestety.
Technika mało ważna. Po prostu czasem TMC proponuje objazd i chciałbym zobaczyć którędy. A tak zmniejszam zoom, a i tak nie widzę części trasy.
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 20:32   #4140
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Kiedy NX był projektowany, to wtedy takiego gestu nie było jeszcze dostępnego na komórkach. Stąd jego brak w NXie - a należy założyć, że nawigacje samochodowe często są w tyle z nowinkami.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.