Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2017, 16:15   #1
RamzyY
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2017
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 Ghia
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2007
Postów: 27
Post podbijanie prędkościomierza

Siemka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od około miesiąca jestem posiadaczem zielonej Foki MK1 2004 sedan Ghia 1.6B ZETEC i mam problem z "nieregularnym w czasie" podbijaniem wartości prędkościomierza (nawet do zamknięcia licznika). Czy podczas jazdy czy stojąc w miejscu na światłach... Zauważyłem, że temu zjawisku towarzyszy także samoistne podgłaśnianie się radia(jakby skok napięcia).
Fura stała 4 lata w suchej szopie nieużywana, i bez problemu zapaliła. Zmieniony aku, filtry, płyny, rozrząd, ... opony ;p
gdzie zacząć szukać przyczyny, bo nie mam zbytnio czasu na umówienie się na konkretny dzień do elektryka ;/
P.S. myszy kabli nie pocięły ;p


Ostatnio edytowane przez RamzyY ; 30-10-2017 o 16:20
RamzyY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 19:26   #2
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: podbijanie prędkościomierza

Cóż, zapewne większość kolegów podpowie: wymień czujnik vss (czujnik prędkości) - problem znany w focusach (zazwyczaj wskazówka opada do zera). Jest to słuszne w większości przypadków, ale nie zawsze. Ja dokładnie z takimi objawami bujam się już od 2 lat i nie mam pomysłu. Czujnik wymieniony, zegary też, sprawdzone styki wtyczek. Problem jak był tak jest. Jeszcze chodzi mi po głowie wymiana sterownika silnika (sygnał z vss idzie najpierw do sterownika a potem do prędkościomierza), ale ze względu na koszt na razie dałem sobie spokój.

PS. Podgłaśnianie radia jest normalne. Do radia dochodzi sygnał z vss i jeśli jedziesz z dużą prędkością (według sygnału z czujnika) to ze względu na zwiększony hałas radio automatycznie ma się podgłośnić.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę czujnika to rozważnie wybierz mechanika. Zapytaj, czy już to robił i zna wiążące się z tym problemy. Czujnik umieszczony jest w trudno dostępnym miejscu na skrzyni biegów. Zazwyczaj jest mocno zapieczony. Jego ułamanie wiąże się z demontażem skrzyni biegów, która to operacja (ze względu na wiek auta) generuje kolejne problemy i koszty.

Ostatnio edytowane przez DiscoLED ; 30-10-2017 o 19:40
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 21:02   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: podbijanie prędkościomierza

ułamanie pół biedy. przekręcenie więcej jak 10 minut zegarowych rozwala mechanizm w skrzyni
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2017, 08:00   #4
RamzyY
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2017
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 Ghia
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: podbijanie prędkościomierza

zatem puki częściej nie będzie się powtarzało to odpuszczę temat
dzięki, że można na Was polegać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RamzyY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2017, 13:38   #5
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: podbijanie prędkościomierza

Nie wydaje mi się, że z tym problemem ma związek czujnik prędkości. U mnie zdarzały się takie przypadki w momencie kiedy padał mi aku. Jak był słaby i ciężko kręcił to wskazówki podbijały do deski i wracały, w końcu aku padł całkiem i zmieniłem go na nowy. Problemu nie ma. Z vss też miałem problem już 2 razy. Objawy są całkowicie inne, wskazówka zwyczajnie opada na dno i się nie rusza, zeruje się licznik jazdy dziennej i samochód może tracić na mocy. Poprzedni czujnik zmieniłem na najtańszy bubel za 40zł (robota 50zł) i wytrzymał 2 lata, niedawno powtórzyłem zabieg. Nówka kosztuje coś ponad 200zł chyba.
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.