Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2018, 22:34   #41
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: [Mondeo] Leasing / najem

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to po prostu logika
Logika wynikająca z braku wiedzy. Przepraszam, ale tak to po prostu widzę. Masz wyrobione zdanie na temat, na którym się nie znasz.

Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 20:30   #42
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: [Mondeo] Leasing / najem

Nie mam 100% wiedzy w tym temacie, to fakt. Jak już pisałem za pół roku się przekonam na własnej skórze... ale na dziś zdania nie zmieniam. Jeżeli masz pewną wiedzę w tej kwestii z pewnością możesz się powołać na przepisy. Chętnie je przeczytam w wolnej chwili.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 09:11   #43
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: [Mondeo] Leasing / najem

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam 100% wiedzy w tym temacie
Raczej sobie schlebiasz. Wątpię, żebyś miał choćby 10% wiedzy w tym temacie.

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale na dziś zdania nie zmieniam.
To nie zmieniaj, tylko po co się wypowiadasz... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli masz pewną wiedzę w tej kwestii z pewnością możesz się powołać na przepisy.
Samo to, że pytasz o coś takiego pokazuje mi mniej więcej jakie są Twoje kompetencje do wypowiadania się na ten temat.
Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 21:24   #44
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: [Mondeo] Leasing / najem

Po to jest forum żeby dyskutować i wypowiadać się. Swoje wątpliwości o mojej wiedzy/niewiedzy rozwiejesz wyłącznie jeżeli mnie poznasz, a na to się nie zanosi. Ty jako kompetentna osoba w kwestiach podatkowych nie potrafisz powołać się na konkretny przepis, dziwne.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2018, 07:31   #45
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: [Mondeo] Leasing / najem

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po to jest forum żeby dyskutować i wypowiadać się.
Dyskusje na forach mają swoje zalety i wady. Jedną z poważnych wad jest słynna już chyba zasada: "nie znam się, to chętnie się wypowiem".

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoje wątpliwości o mojej wiedzy/niewiedzy rozwiejesz wyłącznie jeżeli mnie poznasz, a na to się nie zanosi.
W przypadku tego konkretnego zagadnienia wystarczy mi to co napisałeś. Oceny Twojej wiedzy na inne tematy nie podejmuję się, bo oczywiście nic na ten temat nie wiem.

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty jako kompetentna osoba w kwestiach podatkowych nie potrafisz powołać się na konkretny przepis, dziwne.
Prawo to nie instrukcja obsługi. Wykup prywatny nie jest opisany żadnym artykułem - po prostu nie jest żadnym artykułem "zakazany".

Dlatego był przez kilka lat przedmiotem sporów fiskusa z podatnikami, ale po kolejnych orzeczeniach sądów temat się wyjaśnił. Obecnie nie spotkasz interpretacji podatkowej, która kwestionowałaby taki wykup.

Mogę pisać na ten temat bardzo wiele, bo obserwuję temat od ok. 10 lat, powołując się na konkretne przepisy, które Tobie pewnie niewiele powiedzą, a mi zabierze to czas.

Mogę dodać także, że akurat kwestia tego, czy trzeba wprowadzić fakturę wystawioną na firmowe dane do działalności nawet przez fiskusa, który próbował interpretować przepisy nie niekorzyść podatników, nigdy nie została podniesiona. Bo to jest jakby oczywista oczywistość, że nie ma takiego obowiązku.

To tak jakby zastanawiać się, czy ziemia jest okrągła - a Ty właśnie to kwestionujesz - bo tak podpowiada Ci "logika" - jak sam napisałeś.

Logika, to jest niezbędna, żeby móc interpretować przepisy, ale najpierw trzeba je znać.
Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.