Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2018, 15:46   #541
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Takie pytanie bo tematu odnośnie Sync 2 samego nie widzę..

Jak odpalam auto i jest włączone radio FM to nie podświetlają mi się przyciski na panelu radia i przycisk od awaryjnych, jak przełączę na CD i zaraz z powrotem na FM to się załączy podświetlanie. Jak odpalam auto gdzie ostatnio grało CD to przyciski się podświetlą od razu z automatu... Czy to zachowanie jest normalne ? Fura do listopada na gwarancji więc może jechać na aktualizację softu w SYNC 2 i ta usterka? zostanie wyeliminowana ?
Nie pytaj, jedź. A jak będą się upierać że tak ma być, proś aby wsadzili Cię w inne auto i sprawdzaj.

Z nimi to trzeba krótko bo zawsze jest "w normie" i tyle.. Ja już nawet nagrywam usterki telefonem bo potem magicznie "u nich nie występują".

FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 16:24   #542
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
...Jak odpalam auto gdzie ostatnio grało CD to przyciski się podświetlą ...
Jedno z drugim ma dokładnie zero wspólnego... Panel klawiszy i jego podświetlenie to zupełnie osobny moduł (nazywa się FCIM), nie mający wiele wspólnego z Sync2 (APIM) czy radiem (ACM)...
Sterowanie podświetleniem robione jest przez BCM (skrzynka bezpieczników nad nogami pasażera).
Wszelkie opisane zbieżności zachowań są dokładnie typu "jak wsiądę do samochodu w jeansach, to podświetlenia brak a jak w garniturze to jest jaśniutkie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zachowanie wskazuje na jakieś problemy z kontaktem na złączu modułu FCIM (modułu klawiszy) albo z masami albo jeszcze milion innych powodów. Sugeruję nie rozwodzić się o "graniu CD lub nieCD", bo pośmieją się w duchu i w ogóle nie zabiorą za diagnozowanie. Pokazać, że podświetlenie czasem jest a czasem nie ma (jak być powinno) i poprosić o przywrócenie stanu właściwego.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 16:45   #543
Yak
ford::average
 
Avatar Yak
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Fiesta ST Line
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zachowanie wskazuje na jakieś problemy z kontaktem na złączu modułu FCIM (modułu klawiszy) albo z masami albo jeszcze milion innych powodów.
Kwestia jest też tego typu że ostatnio montowałem kamerę cofania sobie pod SYNC 2 a konkretnie dodawałem 2 piny sygnałowe od cam do wtyczki od SYNCA.. Jak wyciągałem Synca to też musiałem rozłączyć plastiki od radia.. może coś na łączeniu tam się gryzie po ponownym złożeniu...
Yak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 08:44   #544
grzewoj81
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-09-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy Sync3 z navi po przelutowaniu tego Sandiska na 64GB robi się "wersją europejską z navi"... Jedna mała kość BGA, więc dla serwisu car-audio to żadne "cuda"...
W wersji bez navi nie wiem co jeszcze brakuje poza mniejszym flashem...

BTW - oczywiście kwestia zawartości tego flasha to odrębna sprawa - trzeba oddać honor Panu Arturowi z rzeczonej firmy, że jest bardzo sprawny w odpowiednim przygotowaniu "wsadu"...
Witam, wystarczy przelutować pamięć i system poprawnie widzi nową pojemność i możliwe jest wgranie oprogramowania czy konieczne jest jej wcześniejsze programowanie lub programowanie JTagiem w systemie? Bo jak dobrze rozumiem po przelutowaniu sync3 staje się cegłą którą trzeba dopiero na nowo zflashować?
grzewoj81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 21:39   #545
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał grzewoj81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ...
Ale wykopalisko znalazłeś...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lutowana kość musi być ograna softem. Można to oczywiście zrobić też ISP, ale JTagiem to Ci się raczej nie uda. Zdecydowanie prościej jest kość ograć programatorem i lutować już zaprogramowaną. Test lutowania jest diametralnie prostszy - patrzysz czy wstaje i wiesz czy jest poprawnie zalutowane...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 06:30   #546
grzewoj81
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-09-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lutowana kość musi być ograna softem.
Soft jak rozumiem musi być zgrany ze starej kości i potem aktualizacja do EU i NAVI lub zgrany z wersji 64GB?
grzewoj81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 09:01   #547
korlis
ford::beginner
 
Avatar korlis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: Focus MK 4 FL
Silnik: 1.0 EcoBoost 2nd gen
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Wiatm, Czy ten dawca ma navi i dab +?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
korlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 09:40   #548
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,167
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał korlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ten dawca ma navi
xxxxxxxxxxxxx-GNG ma NAV .
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 16:03   #549
b3zel
ford::average
 
Avatar b3zel
 
Zarejestrowany: 11-03-2017
Model: Ford Focus Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Czy upgrade z synca 2 na 3 jest taki prosty jak pokazuje to gościu na tym filmie, trzeba coś programować itp?


Ostatnio edytowane przez b3zel ; 26-11-2018 o 16:08
b3zel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 19:46   #550
Abermon
ford::beginner
 
Avatar Abermon
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci PS
Rocznik: 2016
Postów: 47
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Jest tak prosty
Abermon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.