Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2019, 23:59   #111
hass
ford::average
 
Avatar hass
 
Zarejestrowany: 25-08-2004
Skąd: Koszalin
Model: Fiesta MK7, Mondeo MKV ST-Line
Silnik: 1.6 Pb, 2.0 Pb Ecoboost
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:

ceny IDSa nie moglem znalezc, ale UCDS na aledrogo jest za 480zl (jak rozumiem hardware+software)

Ten co jest za 480 na allegro to podróba z chin. Przy instalacji nowszego softu zostaje ubity na amen.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowane przez hass ; 09-06-2019 o 00:03
hass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 00:18   #112
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
aaa, to o tym pisal tez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ...
Cudownie, nie ma wiec pewności co i skąd kupujemy...

Nie tylko kradna patenty i technologie, ale tez i podrabiaja wszystko, czesci elektroniczne, mechaniczne (troche takich info na fcp bylo)...
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 00:22   #113
hass
ford::average
 
Avatar hass
 
Zarejestrowany: 25-08-2004
Skąd: Koszalin
Model: Fiesta MK7, Mondeo MKV ST-Line
Silnik: 1.6 Pb, 2.0 Pb Ecoboost
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
Napisał Eatal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie tylko kradna patenty i technologie, ale tez i podrabiaja wszystko, czesci elektroniczne, mechaniczne (troche takich info na fcp bylo)...
Cóż takie czasy. Wszyscy tną koszta i cała produkcja (szczególnie elektroniki) jest w Chinach a oni kopiują to na co jest zapotrzebowanie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
hass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 00:25   #114
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
Napisał hass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo jest wersja testowa z opcją aktualizacji modułów pojazdu.
Gdzie ją można znaleźć?

Cytat:
Napisał Eatal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
500zl to juz troche jest... +licencja na program OBDWiz (pierwsze slysze, musze przyznac). Dasz moze źródełko do poczytania o tym intefejscie (w kontekscie Forscana Demo/Lite)?
Ten z linka to wifi.
Do utwierdzenia się, że powinien działać bez żadnych problemów z forscanem, można poczytać [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Dodatkowo w sklepie Play jest napisane "Recommended adapter: OBDLink MX Bluetooth".
Kupić trzeba raczej na Amazonie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Po przeliczeniu Revolutem daje to około 350 zł.
Ten program obdwiz to jakaś prosta zabawka jest, mając forscan nawet nie ma sensu go instalować.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 00:32   #115
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzienx!
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tak to jasne, ale nawet nie probuja "skopiowanych" pod wlasnymi markami taniej sprzedawac, tylko cisna badziewia z nie swoimi logami (wprowadzaja w blad nabywce). O ile o patentach/prawach autorskich mozna dyskutowac (przynajmniej z perspektywy wolnosciowej), to wprowadzanie w blad klienta ciezko wybaczyc. Temat na flaszke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 00:33   #116
hass
ford::average
 
Avatar hass
 
Zarejestrowany: 25-08-2004
Skąd: Koszalin
Model: Fiesta MK7, Mondeo MKV ST-Line
Silnik: 1.6 Pb, 2.0 Pb Ecoboost
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie ją można znaleźć?
Na forum forscana jest wątek o testach beta. Wystarczy napisać @ do suportu forscana.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
hass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 00:40   #117
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
Napisał hass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forum forscana jest wątek o testach beta. Wystarczy napisać @ do suportu forscana.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Ślepy jakiś jestem, bo go przeoczyłem. Ale w 2017 napisali, że beta zamknięta, bo wykryto poważne problemy. Potem nie było żadnych aktualizacji, więc brzmi jak martwy temat.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 00:46   #118
hass
ford::average
 
Avatar hass
 
Zarejestrowany: 25-08-2004
Skąd: Koszalin
Model: Fiesta MK7, Mondeo MKV ST-Line
Silnik: 1.6 Pb, 2.0 Pb Ecoboost
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

04.03.2019 21:12, FORScan Team.
Hello,*

We are about to finish new 2.4.0 test build, we will send to you*when it is ready (hope in 1-2 days).*

Regards,*

FORScan Team*



This function is in testing stage. There are problems, known*ones and may be not known ones. Please note you use it "AS IS".In no event shall FORScan team be liable for any direct or*indirect damage, caused by use of this function.

Short instruction:

The function is called "Module firmware update" and available in*Configuration and Programming section. Content
consists of 2 columns: current assembly/calibration and*available for programming. All the firmware files that included*into
the assembly are displayed.

There are 2 filter checkbox on the top (enabled by default):
Only official branch - only firmware from official branch, this*is what available in IDS. If this filter box is unchecked, all
possible builds will be displayed, but only compatible with*current hardware
Only newer than current - this shows only builds that are newer*than current. If you need older ones, uncheck this box.

Every firmware file has status indicator on the right:
- green - file is ready for programming and will be programmed
- yellow - the file will not participate in programming
- red - file is required but missing or damaged

There 2 options at the bottom:

- Force program unchanged firmware - if some file in the new*calibration level is not changed, FORScan will not write it.This option changes the behaviour and all files will be*rewritten.

- Switch *ALL* modules to programming mode (silence on buses) -*in this mode FORScan will switch all modules on both buses to*programming mode, to make them "silent". Unfortunately, this*function properly works only on J2534 adapters with MS-CAN*support. ELM327 kind of adapters and J2534 Passthru without*MS-CAN can implement it partially (on current bus only) due to*adapter limitations. This may cause serious panic in some*modules. So it is recommended to use this option ONLY if there*is no other way to program a module.

There are 2 buttons on the bottom:
- Download - download missing files from Internet ( Motorcraft*site)
- Program! - start the programming process

It has to be counted that not all of firmware files are*available on Motorcraft site (only those that allowed
for dealership).

Known problems:

- It is not recommended to use china ELM327, as it is impossible*to guarantee stable work in there

- APIM (Sync) module are not programmed properly yet. IDS has no*PMI for APIM too, so in case of problems you will not be able to*use IDS for APIM recovery!

- We do not recommend to program power steering modules yet.*This requires special procedure. Current implemenation bricksMondeo 4 PSCM

- We do not recommend to program modules that have ECU*Configuration * parts in their firmware, FORScan may not offer*right file

FORScan shows summarized firmware size and estimated programming*time in the warning dialog before start
programming. We recommend to pay attetion to these numbers, asprogramming time may be very significant (several hours).
Time estimate for J2534 adapters may be very inexact yet.

After the firmware update modules usually throw U2100 DTC. The*following sequence of actions is enough to clear it:
- Run Module configuration programmin (As Built format) and load**AB factory configuration in there. Please prepare it
advance (download for Motorcraft site by VIN), as current*version cannot download it in automated mode yet.
- write All (all blocks!) to the module. If configuration isn't*changed change, FORScan will ask to confirm force write,
please confirm it.

After first successful connect to vehicle FORScan will create*vehicle profile. We recommend to backup profiles, as they may be*helpful in case of restoring.

What we would like to get in case of problems:
- short report about the problem
- FORScan debug information (FORScan.log and dump.bin)
- user logs (content of Log tab in the section Configuration and*Programming).

Regards,
FORScan Team
Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez hass ; 09-06-2019 o 00:48
hass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 10:28   #119
wojt66
ford::beginner
 
Imię: Wojt
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Torun
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Witam Czy moglby ktos doradzic ktory kabel brac ten drozszy i nowszy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy ten tanszy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bedzie jakas roznica poza szybkoscia dzialania miedzy stn2120 a STN1170 ?
wojt66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 12:44   #120
Superafi
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: FORD FOCUS MK3
Silnik: 1.6 16V BENZYNA
Rocznik: 2012
Postów: 44
Talking Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Witam,

Też zainwestowałem w nowego lapka na W10, Interface Vscan STN1170USB i Forscan 2.3.22.beta.Win.
Ładnie się to wszystko łączy i płynnie działa.

Pobiegałem wczoraj po wszystkich modułach, błędach których na szczęście nie mam, tylko mam problem z modyfikacją jakichkolwiek ustawień w modułach.
Aktualnie zależy mi na module ACM.

Ktoś pomoże z obsługą Forscana?
Superafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.