Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2019, 11:45   #1161
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał ppartyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To co mi się podoba:

- Światła LEDowe (statyczne) bardzo dobrze oświetlają drogę. Nie mam co prawda porównania ze standardowymi halogenami, ale te są świetne. Nie lubię w nocy jechać na oślep, tutaj jest to nie groźne.
- Silnik 1.5 150KM jest bardzo kulturalny i zrywny. Staram się jeździć na EKO, wydaje mi się, że skrzynia nie reaguje tak agresywnie na gaz i przyspiesza spokojniej. Pytanie przy okazji czy da się ustawić ten tryb jako domyślny w jakikolwiek sposób?

Co mi się nie podoba:

- Koła 18 calowe, na których jest aktualnie nasz Focus są mało praktyczne. Bardzo łatwo przytrzeć nimi o krawężnik. Co gorsza nierówne drogi czuć dosyć mocno, a gdy pojawią się jakieś nierówności lub gorzej koleiny to kaplica.

- Spalanie w mieście jest dosyć wysokie, myślę, że około 10L/100KM. Dziwić się nie powinienem, bo jest zimno, odcinki, które pokonuję dość krótkie, automat w tym wszystkim nie pomaga, no ale cóż...

To co pozostało mi do zmiany to żarówki w bagażniku na mocniejsze, tak jak już część z kolegów tutaj zrobiła.
Statyczne LEDy są OK, ale uważam podobnie jak kilka osób tu na forum, że mogłyby świecić trochę dalej.

Silnik wraca do ustawienia domyślnego zawsze. Nie da się tego przestawić. Ja np. wolałbym by tryb SPORT był załączony zawsze bo on dezaktywuje start@stop.

Koła ostatecznie wybrałem 17', ale też miałem zakusy na 18, przy czym w Active na 17 mam profil 55, więc tej gumy jest jeszcze więcej. Stwierdzam, że dobrze zrobiłem, bo na co dzień mam styczność z nierównymi drogami miasta oraz krawężnikami koło szkoły dzieci, na które wjeżdżam lub parkuje przy nich bezstresowo w czym pomaga też trochę większy prześwit. 18' dodatkowo zwiększa troszkę promień skrętu.

O spalaniu za wiele nie mogę powiedzieć bo dopiero pierwszy bak kończę. Z ponad 100 km trasy miałem średnią 6,5. Obecnie po 470 km (miasto koło 360km, krótkie dystanse, tryb normal/sport 50:50) mam 9,8l/100, ale to się powinno poprawić z czasem. Ford podaje, że spalanie normuje się po przejechaniu 3000 km.

forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 12:39   #1162
Memphis1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2014
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał ppartyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- W pakiecie Parking dołączone są nakładki na drzwi. Podobał mi się ten gadżet, bo różnie to bywa, szczególnie z dziećmi. Niestety mechanizm jest jakby zabrudzony. Nakładki często zacinają się w pół drogi i dalej nie chcą się wysunąć. Jak pomoże im się palcem to wskakują dalej i przez kilka otwarć drzwi działają. Miał ktoś taki problem?
U mnie jest identycznie - ale co ciekawe problem występuje tylko w drzwiach kierowcy. Od strony pasażera i z tyłu nie mam tego problemu. Czy wolno, czy szybko, zawsze ochronki wskakują.
Memphis1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 14:00   #1163
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

u mnie nic się nie dzieje po 3 msc, a ten sam bajer mam również w MK3 przedlift i tam też zero problemów od nowości z tym.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 14:21   #1164
pawk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus Titanium 2020.25
Silnik: 1.0 Ecoboost 125
Rocznik: 2019
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał forger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik wraca do ustawienia domyślnego zawsze. Nie da się tego przestawić. Ja np. wolałbym by tryb SPORT był załączony zawsze bo on dezaktywuje start@stop.
A czy da się to zmienić Forscanem?
pawk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 14:34   #1165
ppartyka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK4 Titanium
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te nakładki dotykają blachy jak szybko otworzysz drzwi. Jak robisz to delikatnie to nie dochodzą do końca, przez co nie rysują lakieru.
Mówisz? Musze sprawdzić, czy u mnie też tak działa. Jak tak to jest to naprawdę dobrze pomyślane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ppartyka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 14:47   #1166
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Bzdura, nic mi w obu autach nie dotykają, a jak komuś dotyka, to znaczy że wadliwe założyli.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 15:07   #1167
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura, nic mi w obu autach nie dotykają, a jak komuś dotyka, to znaczy że wadliwe założyli.
Przeciez nachodza na krawedz zeby ochronic ja przed ewentualnym uderzeniem czy zarysowaniem.
Mysle ze o to chodzilo koledze.
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 15:32   #1168
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

z tego zdania wynika co innego - "Te nakładki dotykają blachy jak szybko otworzysz drzwi. Jak robisz to delikatnie to nie dochodzą do końca, przez co nie rysują lakieru."

I one nie dotykają blachy, nawet jak "szybko otworzysz drzwi" - zawsze jest minimalny prześwit i w żadnym wypadku nie rysuje lakieru. Jak ktoś ma inaczej, to bubel do reklamacji.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 16:01   #1169
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

W żony fiescie już lewa strona była wymieniona na gwarancji. To bubel z plastiku, coś się tam wyciera czy łamie i nie wysuwa się do końca. Tak stwierdzili w ASO. Za pierwszym zgłoszeniem tylko przesmarowali, za drugim wymienili całość bez szemrania.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 16:04   #1170
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał pawk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy da się to zmienić Forscanem?
Według mojego rozeznania, niestety nie. Na zagranicznym forum zdesperowanym zasugerowano przekaźnik który wysyła odpowiednią ilość impulsów po starcie silnika w celu automatycznego przełączenia na wybrany przez siebie tryb.

Forscanem można dodać np. w Focusie RS III dodatkowy tryb custom, ale nie wiem czy działa w zwykłym Focusie MK IV [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.