Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2019, 20:08   #111
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm jeśli tak piszesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A masz inny pomysł?

wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2019, 12:09   #112
ziolas84
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mkV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 78
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

koledzy mam błąd w module AHCM i za nic nie mogę go usunąć forscanem. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał, że nie jest tak łatwo usunąć ten błąd (walczył z nim u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg usterka.jpg (15.2 KB, 58 wyświetleń)
ziolas84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2019, 16:34   #113
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Błąd daje się zawsze wykasować jeśli będzie odpowiednie zdalne sterowanie podpięte do ogrzewania.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 09:00   #114
kreciksms
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Vignale Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Witam,
Będąc przy temacie webasto.
Chce zapytać czy technika nie zaszła już tak daleko i może możemy aplikację fordpaas tak dopasować że będziemy mogli mondeo w automacie zdalnie uruchomić jak to ma miejsce w focusie mk4
kreciksms jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 09:02   #115
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

I bez fordpass można auto w automacie odpalić zdalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 09:59   #116
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zdalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kwestia definicji znaczenia "zdalnie"...
Kluczykiem "zdalnie" (o czym tu piszesz Marcinie) - kilkadziesiąt metrów w terenie otwartym...
Przez FordPass "zdalnie" - ściany i odległość nie mają znaczenia. Byle fale radiowe dochodziły...
To drugie pozwala auto "przygotować do drogi" w trakcie kończenia bardzo ważnego spotkania biznesowego, jak już robimy ostatni łyk kawy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 14:15   #117
kreciksms
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Vignale Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I bez fordpass można auto w automacie odpalić zdalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale do tego potrzeba specjalnego kluczyka, A dzięki ford pass bierzesz app i zimą wychodząc z domu odpalam auto i wsiadam do zagrzanej fury...

Czy ktoś już coś kombinowa w Mondeo?
Mój pokazuje tylko stan auta i np zurzycie paliwa czy stan paliwa. Ale nie moge jak w Focus mk 4 otworzyć, zamknąć czy odpalić silnika zdalnie z app.
kreciksms jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 18:07   #118
ziolas84
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mkV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 78
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Witam koledzy mam prosbe jak ustawic za pomoc forscan
pcm de01: additional heater ffph
Miałem to dobrze aktywowane przez kolege @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale w trakcie mojej walki z webasto jeden z kolegów forumowych przestawił mi to na cos innego (co miało w nazwie timer...).
Niestety nie ma na razie szans bym mógł się z nim spotkać by wrócił do poprzedniej nastawy, dlatego proszę o instrukcje jak to zrobić forscanem.

A teraz wypada się przyznać co było nie tak. Po prostu zgubiła mnie rutyna i podłączając do złącza c219 przewody do telestartu pomyliłem
+12V z przewodem W-bus. Założyłem sobie z rutyny z brązowy przewód będzie plusem zasilania. Dziś to poprawiłem i bez problemu udało mi się wykasować błąd komunikacji w module ahcm.
ziolas84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 21:15   #119
ziolas84
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mkV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 78
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Koledzy sukces. Po poprawieniu połączeń wiązki telestartu webasto działa z programowania czasu w conversie. Nagrzało wyłączyło się i żadnych błędów w modułach. Działą z tą samą centralką jaką ma kolega web37, czyli dedykowaną do focusa.
ziolas84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 20:39   #120
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Witam wszystkich forumowiczów.
Dzięki koledze forumowego, który aktywował mi wszystko w conwersie,cieszę się już z działającego Webasto. Piszę dopiero,po paru dniach,bo chciałem sprawdzić czy wszystko jest ok,i poza małym problemie, wychodzi że jest ok.
A mały problem jest taki ,że czasami się Webasto uruchamiało,a czasami po uruchomieniu,wyłączało się,i wyskakiwała informacja na conwersie,że ogrzewanie postojowe wyłączone,że względu na niski poziom naładowania akumulatora,co było trochę dziwne,bo nie miałem nigdy problemu z odpaleniem silnika.
Nie mniej, już aktualnie jestem w Danii,i po tak długiej trasie, wszystko działa jak należy,może faktycznie,był słaby akumulator?!?
Dla myślących o dołożeniu sterownika do dogrzewacza w celu jego rozbudowy,podpowiem,że sterownik miałem kupiony od Forda Edge wraz oryginalnym kluczykiem,i wynika z tego że nie ma potrzeby kupna dedykowanego do Mk5,i tak będzie działać.
Na razie wszystko ok, będę obserwował jego pracę.
Co zauważyłem,że mam mniejszy akumulator niż u mojego kolegi ,co też ma Forda,i może dlatego wyskakiwało info,że niski poziom naładowania akumulatora.
Akumulator jest w aucie od nowości,ma dopiero 3 lata,i trochę jest dziwne,że może być problem z akumulatorem.
Tomek;-)
wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.