Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2021, 22:38   #711
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Forscan odczytuje mi taki moduł. Z info na forach w Stanach wynika że ustawienia wyboru głośników mogą być w tym module.

siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 11:05   #712
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał siudek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Z info na forach w Stanach wynika że ustawienia wyboru głośników mogą być w tym module.
Coś Kolega "totalnie pokręcił albo źle zrozumiał".
BCM do głośników ma "dokładnie NIC". No może tylko ewentualnie tyle, że "odpowiada za dostarczane prądu do ACM (radia)"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 12:00   #713
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Smile Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Na pewno?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale ok. doszedłem (2 litry kawy) i zrobione. Dla zainteresowanych podaję - zupełnie za darmo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. DSP 783-01-01 xXxx-xx X=1 ( aktywacja tylnych głośników surround) . Wszystko ładnie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście warto sobie posprawdzać 783-02-01 xXxx, tam też się dzieje. Wybiera się tam sceny "home, hall, stadion, multi-stereo itd". Po wygłuszeniu drzwi, klapy, podłogi i wymianie wszystkich głośników na Audio Studio i uruchomieniu surroundów nie chce mi się wysiadać z auta. BAJKA!!!

Ostatnio edytowane przez siudek2 ; 30-10-2021 o 12:34
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 16:31   #714
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał siudek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno?
...
Kolega zamierza ze mną dyskutować????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj mocno nieroztropnie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najpierw trzeba rozumieć "co kto i o czym mówi"...
Podany film z YT dotyczy AUTA Z CENTRALNĄ KONFIGURACJĄ!
Wtedy zmiany nanosi się w CENTRALNEJ KONFIGURACJI. To, że ona akurat w takich autach zapisana jest w BCM i w IPC - ma drugorzędne znaczenie... BCM też wtedy ma SWOJĄ konfigurację, niezależną od CCC.
Tak więc, by "nie robić bałaganu" trzeba wyraźnie zaznaczać, iż zmiany (wszelkie) w konfiguracji takiego auta robi się w CCC. A że, CCC zapisuje się do BCMa i do IPC to jest kwestia wtórna.

BTW - Kolegi auto NIE MA CCC ani w BCM ani gdziekolwiek indziej. Więc w tym wątku NA PEWNO BCM ma dokładnie NIC do głośników.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 17:32   #715
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Widzę że w naturze kolegi jest pouczanie bo z poradą nie ma to nic wspólnego. Jak widać poradziłem sobie z problemem a to jest najważniejsze.


Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że "odpowiada za dostarczane prądu do ACM (radia)"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja również pozwolę sobie na pouczenie, nie prąd a napięcie, jak już mamy trzymać się fachowych terminów.
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 17:58   #716
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał siudek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ja również pozwolę sobie na pouczenie, nie prąd a napięcie, jak już mamy trzymać się fachowych terminów.
No to Kolega faktycznie "błysnął"...

Prąd (w domyśle "elektryczny") to zjawisko fizyczne charakteryzujące się napięciem i natężeniem - jednakże w powszechnym użyciu jest zwrot, iż "dostarczany jest prąd" (do instalacji domowej, odbiornika jakiegokolwiek - w tym samochodowego czy w jakim tam jeszcze kontekście). Nie ma w tym stwierdzeniu dokładnie żadnego błędu.

Więc "pouczenie" - "kulą w płot".

BTW - BCM realizuje zabezpieczenia układów przed poborem nadmiernego PRĄDU - w przypadku systemu audio to bezpiecznik F33 20A. BCM nie realizuje (w sposób bezpośredni) kontroli dostarczanego napięcia. BCM nie włącza też (bezpośrednio) poszczególnych obwodów (w tym obwodu elektrycznego audio), gdyż włączane są całe bloki obwodów.

W tym sensie to raczej moje sformułowanie "obiegowe" jest na miejscu a nie próba pokazania przez Kolegę, że "coś słyszał o fizyce"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pisałem - nie wdawać się w dyskusję, jeśli tylko "słyszało się, że gdzieś dzwonią"...
Każdy oczywiście ma prawo wypisywać głupstwa we własnym imieniu (jak te o BCM) ale nie należy się oburzać, że inni je prostują.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-10-2021 o 21:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 18:21   #717
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Dostarczany jest prąd?!!! Życzę powodzenia przy zdawaniu egzaminu na uprawnienia elektryczne. Jestem inżynierem elektrykiem-automatykiem od 32 lat i proszę mnie nie pouczać. Coś tam słyszałem o fizyce. A wracając do tematu, prostowanie informacji o BCM w kolegi wydaniu brzmi co najmniej jak pouczanie "głąba".
I zakończmy ten temat, ba dalsza dyskusja nie ma sensu. Problem rozwiązany.
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 19:33   #718
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał siudek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem inżynierem elektrykiem-automatykiem od 32 lat
Gratuluję, ale moja córka studiuje prawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 17:51   #719
Marasss_w
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Drawsko Pomorskie
Model: ford mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Głośniki w mondeo mk5

Witam, szukałem w forum wątku ale wszyscy rozpisują się o modyfikacji a ja mam pytanie takie. W związku z tym, że od jakiegoś czasu zaczął brzęczeć mi przedni lewy głośnik w drzwiach to chciałbym uzyskać od Was informację czy można bez problemu zmienić głośniki papierowe na te niebieskie Sony? Podobno są lepsze a ja mam radio z sync 2 i nie wiem czy to jest jakiś kłopot? Mondeusz z 2016 roku.
Marasss_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 17:57   #720
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Możesz śmiało zmieniać. Ja tam zrobiłem na szybko kiedy odkryłem że moje papieżaki pogniły... Soniacze grają troszkę lepiej ale bez rewelacji.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.