Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2023, 13:58   #201
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile sobie na teraz cenili?
Nowy 7-miejscowy z panoramą i w sumie pełnym wyposażeniem 229 tys.
Wersja ST-Line z 2023 roku za 205 tys.
Używany 6 mies. Vignale (przebieg coś 13 tys.) za 195 tys.

DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2023, 22:07   #202
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Dzis zrobiłem pierwszą dłuższą trasę odebranym na koniec października maxem. Odcinek długości 415km z czego pierwsze okolo 350km autostrada 130km/h na tempomacie, ostatni odcinek 70km trochę ekspresówka 110kmh i drogi lokalne 60-90kmh.
Robiłem te sama trasę już wcześniej poprzednim autem, a więc maxem 2014 2.0 diesel 163km więc mam fajne myślę porównanie.

Pozytywy:

Dynamika na autostradzie fajna, nie ma przepaści do diesla, wyciszenie takie samo(diesel też był cichy przy wyższych prędkościach). Jedynie jak na tempomacie hybryda gwałtownie przyśpiesza by odzyskać zadana prędkość to słychać mocniej silnik, ale odgłos przyjemny, rasowy jak w wyścigówce prawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) (słychać że to nie jest kosiarka 1.0, ale ze silnik ma większą pojemność) Tempomat aktywny fajny, ale narowisty, bardzo nerwowy, potrafi zbyt ostro przyhamować.

Negatywy:

Spalanie (przy czym to wartości z kompa, jeszcze nie tankowałem by zmierzyć z dystrybutora) - z całego odcinka pokazuje spalanie 8.9l, póki jechał autostradą średnią wskazywał 9.5, spadła dopiero na ostatnich 70km jak spadły prędkości. To o 2-2.5L wiecej niż w dieslu. Na tej samej trasie dieselek palił około 7l. Uważam że to spora różnica, liczyłem że spali litr mniej. Ewidentnie więc jak ktoś szuka auta na trasy to diesel ma sporą przewagę w spalaniu. Ale kosztuje aktualnie ponad 1zl więcej za litr, więc tutaj diesel traci.
Drugi minusik-mniejszy-temperatura w kabinie. Ciężko zagrzać kabinę, dopiero po ustawieniu 23 było w miarę ciepło. W poprzedniku ustawienie 20 dawało podobne odczucia.

Ostatnio edytowane przez lukast ; 22-01-2023 o 22:15
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 12:13   #203
Gorash
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2014
Model: 'smaks' TitS
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

A propos kastrowania itd. Widać że dają to co zostało na magazynie. np. W ST-line już widziałem 3 rodzaje dokładek na tylny zderzak
* zwykły ordynarny plastik
* dyfuzor lakierowany bez srebrnych atrap wydechu
* jak wyżej z atrapami

Na początku myślałem że może chodzi o hak i coś się wyklucza z tą opcją, ale są np. na niemieckich stronach s-maxy z hakiem i ładnym dyfuzorem. Ja bym się wkurzył jak by przyszedł ordynarny plastik po recyclingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

btw. czy to jest kwestia zdjęć czy pocięli koszty i niektóre elementy wnętrza (np. pokrywka schowka na monety przy lewej nodze czy jakieś zaczepy jak na foto) są wykonane z tworzywa które wpada w błękit?


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Gorash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 14:32   #204
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

1) u mnie nie ma żadnego niebieskiego plastiku, to pewnie jakość zdjecia
2) co do zderzaka, w hybrydzie raczej nie ma tych dyfuzorów z tyłu srebrnych w żadnej wersji, ale mogę się mylić. Pierwsza wersja czarna ma klapkę na hak, tak jest w titanium s u mnie

Ostatnio edytowane przez lukast ; 23-01-2023 o 14:34
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 15:32   #205
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 Twin Turbo / 1.5 EB
Rocznik: 2020 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Gorash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
s-maxy z hakiem i ładnym dyfuzorem.
Z całą pewnoscią nie była to hybryda i z całą pewnoscią jeśli to było oryginalne fordowskie rozwiązanie to nie było zapasu i hak był elektryczny.
W hybrydzie nie ma elektryka, tylko wypinany - tylko taki się zmieści.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 23-01-2023 o 20:27
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 20:09   #206
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z całą pewnoscią nie była to hybryda i z całą pewnoscią jeśli to było oryginalne forsowanie rozwiązanie to nie było zapasu i hak elektryczny.
W hybrydzie nie ma elektryka, tylko wypinany - tylko taki się zmieści.
Ja mam ST Line ale w dieslu. Mam do tego fabryczny hak. I mam ten ostatni zderzak wraz ze srebrnymi wydechami
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 22:49   #207
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


W hybrydzie z tego co kojarzę nie ma wersji z tym dyfuzorem chromowanym. Ale czy w dieslu u Ciebie, tak jak w hybrydzie, z obu końcówek wydechu lecą spaliny? Czy jeden to tylko atrapa? W hybrydzie oba wydechy są 'prawdziwe'

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 28-01-2023 o 22:17
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 05:37   #208
zonexy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2020
Model: Volvo
Silnik: V50
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Odnośnie zderzaków w STline. Ten ładny z dyfuzorem był tylko dla wersji bez haka, z hakiem już tylko ten zwykly z tą klapką. Ale po pewnym czasie wielu dilerów w Niemczech zaczęło zamawiać tylko przygotowanie pod hak. Wtedy auto przychodziło z ładnym dyfuzorem, a oni go na miejscu przycinali i montowali hak.
zonexy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 06:43   #209
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W hybrydzie z tego co kojarzę nie ma wersji z tym dyfuzorem chromowanym. Ale czy w dieslu u Ciebie, tak jak w hybrydzie, z obu końcówek wydechu lecą spaliny? Czy jeden to tylko atrapa? W hybrydzie oba wydechy są 'prawdziwe'
Tak, oba wydechy są prawdziwe.
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 06:44   #210
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał zonexy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie zderzaków w STline. Ten ładny z dyfuzorem był tylko dla wersji bez haka, z hakiem już tylko ten zwykly z tą klapką. Ale po pewnym czasie wielu dilerów w Niemczech zaczęło zamawiać tylko przygotowanie pod hak. Wtedy auto przychodziło z ładnym dyfuzorem, a oni go na miejscu przycinali i montowali hak.
No to jeszcze raz napiszę, że mam wersję z fabrycznym hakiem i mam ten zderzak z chromowanymi wydechami

Edit. Przepraszam za post pod postem, myślałem, że się połączą. Proszę moderatora o połączenie

EDIT2: Czy ktoś wie jak aktywować hamulec postojowy, aby ten włączał się*automatycznie za każdym razem?

Ostatnio edytowane przez castrol ; 24-01-2023 o 20:14
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.