Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2006, 08:39   #11
Anubis
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Śląsk
Postów: 135
Domyślnie

Cena rozrządu jest raczej trochę droższa niż normalnie w starym dieslu, t.z. normalnie w sklepie (w mojej okolicy) jak byś chciał kupić paski Gates i napinacze SKF to zapłacisz ok. 500 zł. + pompa wody (którą lepiej wymienić) normalnie w sklepie 400 zł. (u Jacka połowa tego :fcp1 ) + robocizna 150 zł. to masz ponad 1000 zł. Tak więc nie jest to tania zabawa. W VW zwykłym TD 1.9 wychodzi znacznie taniej. Co do merca to w rozrządzie diesli są łańcuchy i nie ma problemu.

Anubis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2006, 10:10   #12
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

1000zł za wymiane rozrządu?!!! Ty czytasz co piszesz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja wymieniłem rozrząd na paskach Gates, pozostałe elementy nie pamietam jakie ale droższe (niby leprze - markowe) wyszło 320zł + robocizna 150 = 470, z tą pompą wody to nie jestem do końca przekonany czy trzeba wymieniać(jak mi padnie to będe :fcp13 ) , ale z tego co wiem to inni nie wymieniają i żyją...a nawet jeśli to nie podroży to kosztów o 530zł.... i daleeeko do 1000zł...

ech... 1000zł za rozrząd? nie pisz takich rzeczy bo się koleś zraziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może ja napisze że cały silnik można dorwać za mniej więcej 1500zł (zwykłe D)
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2006, 10:24   #13
Anubis
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Śląsk
Postów: 135
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kajteknr1
z tą pompą wody to nie jestem do końca przekonany czy trzeba wymieniać(jak mi padnie to będe :fcp13
Taaaa, jak Ci padnie pompa wody w mondeo to sobie zafundujesz remont silnika :fcp27 , bo owa pompa jest napędzana z paska rozrządu. Poza tym nie porównuj cen do oriona z mondeo! Jak nie chcesz wierzyć to dam Ci numer tel. 032/4553615 do jednego ze sklepów u nas i sobie zapytasz gościa ile to kosztuje. Sam prawie rok temu wymieniałem rozrząd i dokładnie wiem ile, co kosztuje. Nie mówię, można załatwić taniej te części do mondeo (głównie na necie), ale takie są ceny w sklepach. Pompę wody nie mogłem nigdzie znaleźć (nowej) poniżej 380 zł. tylko u Jacka znalazłem za ok. 190 zł. Tak wogóle to drażnią mnie ludzie, którzy jak coś kupią to choćby to był najgorszy szajs to będą to chwalić jak nie wiem, co, znam wiele takich osób. Jeśli o mnie chodzi to jak coś jest dobre to mówię, że to jest dobre, a jak coś jest badziewne to to powiem, nie ważne czy to moje, czy kogoś. Jak by ford robił dobre silniki diesla to bym to potwierdził, a jak robi takie jak robi to trudno. Nie są one jakieś tragiczne, ale silnik diesla do mocnych stron Forda nie należy, co innego benzyna. Sam się zastanawiam, czy nie opchnąć klekota i nie kupić sobie jakieś mondeo 1.8, albo 2.0 benzynkę.
Anubis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2006, 17:26   #14
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anubis
Sam prawie rok temu wymieniałem rozrząd i dokładnie wiem ile, co kosztuje. Nie mówię, można załatwić taniej te części do mondeo (głównie na necie), ale takie są ceny w sklepach.
dlatego nie kupuje sie tam gdzie najdrożej.. równie dobrze mogłeś napisać że w ASO wymiana kosztuje tyle i tyle i dopiero by była wojna... a przecierz jak sam napisałeś można kupić markowe produkty w rozsądnej cenie.

Atutem forda jest to że można kupić wmiare ładne, dobrze wyposarzone auto rocznikiem młodsze niż podobne innej marki(VW, AUDI, MERCEDES - ktoś powiedział... )ale to już wybór kupującego, ja szczerze sam nie wiem co leprze. Może popatrzcie jakiego forda mozna kupić za 10tyś i jakiego za tą sume dostaniemy mercedesa..
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2006, 18:09   #15
Anubis
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Śląsk
Postów: 135
Domyślnie

Zgoda, za 10 tyś. zł. można kupić co najwyżej merca 190, lub starego W124, ale zapomniałeś, że za te 10 tyś. zł. można także kupić fajnego passata, lub Audi B4. Chodzi mi ogólnie o to, że na dobrego diesla trzeba mieć trochę więcej pieniędzy, a jak ktoś chce kupić taniego diesla to kupuje Forda lub jakiś inny wynalazek. Nie jestem zdania, że Ford to zła marka, uważam nawet, że to dobra marka, tylko z dieslami im jakoś nie wychodzi. Stylistyczne Ford też mi się podoba, tylko materiały mogłyby być lepszej jakości.
Anubis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2006, 20:08   #16
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

ok , więc wniosek dla naszego pytającego , kup Pan VW bądź AUDI w dieslu i będzie ok.

ech.. i takie słowa padają na forum fordaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps. dalej nie wiemy jaką kase chce wydać nasz pytajacy wiec troche w ciemno te porady..
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2006, 08:25   #17
Jarcio
ford::advanced
 
Avatar Jarcio
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-10-2005
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 232
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anubis
Sam się zastanawiam, czy nie opchnąć klekota i nie kupić sobie jakieś mondeo 1.8, albo 2.0 benzynkę
a może jeden i drugi naraz ? :fcp2
__________________
Pozdrawiam Jarek

| Black MoonDeo '12 - obecnie | Silver Ssss-max '07 - odjechał w dobre ręce |
Jarcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2006, 12:02   #18
szum-szak
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2004
Skąd: wawa / klodzko
Postów: 192
Domyślnie

no w ABSCAR rozrzad 470pln, wymiana 350pln, pompa wody 320pln i byc moze jeszcze uszczelka ?przy wale? jakies 50pln i zapomnieli mi napisac, ze jeszcze uszczelka pod pokrywą zaworów pewnie jakies 50-90pln - no chyba, ze rozrzad ustawiaja "na znaki".
Ceny w Warszawie brutto.
szum-szak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2006, 17:22   #19
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

za wymiane rozrządu w D bez pompy(sama robocizna) dałem 150zł.. ale coż.. się mieszka w Stolycy to się maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2006, 18:01   #20
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarcio
wymiany rozrządu, oleju, filtrów
olej ford 10W40 Jakaś tam R formuła 78zł filtr powietrza 12zł filtr oleju 23zł filtr paliwa 39zł (filtr paliwa to tak raz do roku ale ja jeżdżę na OR więc co 10tys.)

Cytat:
Napisał Anubis
Taaaa, jak Ci padnie pompa wody w mondeo to sobie zafundujesz remont silnika :fcp27 , bo owa pompa jest napędzana z paska rozrządu.
Pompy wodnej nie wymienię póki się nie rozsypie. A z tego, co widziałem to jeszcze oryginał. A jeśli chodzi o wielkie awarie jak się coś z pompą stanie to chyba kolego nigdy do silnika nie zaglądałeś i nie wiesz, że pompa wodna jest napędzana kołem gładkim a nie zębatym. A zanim pompa padnie to po pierwsze będzie ją słychać a po drugie grozi to lekkim wyciekiem na początku, więc nie wiem, czego tu się bać. A jak nie masz, co z kasą robić to wymień sobie koła zębate na wałku rozrządu, wałku korbowym i pompie, bo koła też się zużywają.


Cytat:
Napisał Anubis
poniżej 380 zł. tylko u Jacka znalazłem za ok. 190 zł.
Jeśli uważasz, że u Jacka jest najtaniej to się grubo mylisz. Bo drugie, jeśli kupuje się części w jakimś jednym dobrze upatrzonym sklepie to można dostać dobry rabat i fachowe doradztwo. Bo jeśli chodzi o rozrząd to nieważne jest czy to za 300 czy za 600 zł ważna jest opinia innych jak się na tym jeździ i czy się przejeździ.
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.