Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2006, 13:12   #11
szum-szak
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2004
Skąd: wawa / klodzko
Postów: 192
Domyślnie

Olej temat. Stracisz wiecej czasy, nerwow i benzyny niz ta szyba jest warta... Tak mysle...

szum-szak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 18:05   #12
piokubek
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-01-2005
Skąd: Lubawa
Model: galaxy
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał szum-szak
Olej temat. Stracisz wiecej czasy, nerwow i benzyny niz ta szyba jest warta... Tak mysle...
No nie wiem, za szybę zapłacę 767zł, czy to mało? Myślę, ze warto spróbować powalczyć z PATAŁACHAMI.
__________________
GALON 2009 2.0TDCI NA FUULLUU .
piokubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 19:50   #13
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

N iestety zepsuje Ci humor,nie wywalczysz pieniedzy na 100% zasada jest prosta idziesz do zarządcy drogi z roszczeniem niestety on Cię spławia twierdząc że w cale nie jest pewne że szyba już wczesniej nie była pęknieta wiec wyciągasz asa z rękawa że masz notatkę z Policji niestety w notatce nie bedzie stwierdzenia ze szyba uszkodzona została w tym miejscu przez tamten kamień tam będzie tylko że powiadomiłeś Policje która przyjechała na miejsce spisała TWOJE OŚWIADCZENIE zabrała Ci dowód i pouczyła nic więcej ,więc nadal tylko Ty bedziesz obstawał ze szyba uległa uszkodzeniue w tym miejscu a teraz Joker mówisz ze masz sprawce podajesz numer rej gościa i auto ubezpieczyciel zarządcy pisze pisemko do goscia z zapytaniem czy w takim a takim dniu o tej i otej jechał tu i tam a facet 1/ nie odpisze bo nie musi 2/odpisze ze nie jechał tamtedy 3/ odpisze ze jechał ale jemu na pewno ten kamien nie wyleciał z pod kół i do widzenia twoje roszczenie jest oddalone i nie zwracaj sobie głowy sądami nic nie wskórasz.
Jedyny ratunek że facet z auta powie(i potwierdzi na pismie) ze tak ze to jemu ale nie sadze poniewaz jeżeli sie przyzna straci zniżki 20% w OC z nabytych.
Sorry za tresc ale pisze jak umiem a co do treści mozesz traktowac ja jako pewnik 8 lat byłem gliniarzem a od 4 lat pracuje w firmie ubezpiecz4eniowej
Pozdrawiam
HANSOLOOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 19:57   #14
Venetian
ford::advanced
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 03-06-2006
Model: ST220
Silnik: MEBA
Rocznik: 05
Postów: 383
Domyślnie

No to jak masz takie doświadczenie to zamiast zasmucać powiedz jak walczyć z tą paranoją ?
Venetian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 20:14   #15
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał HANSOLOOO
nie sadze poniewaz jeżeli sie przyzna straci zniżki 20% w OC z nabytych.
a dlaczego on ma stracic znizki przeciez on nic nie zrobil nie jego wina na polskich drogach leza kamienie,piasek,zdechle zwierzaki....

nie mowie ze nie straci bo nie znam tych druczkow tylko pytam dlaczego tak jest??? przeciez to chore...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 20:17   #16
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

Pozostaje tylkozabazowac na niewiedzy faceta z auta czyli brzydko mówiąc zrobic go w h...a poprosić o napisanie oswiadczenia poniewaz masz problem z zarzadca a on moze jako swiadek itd i tp ale nie sadze zeby sie skusił
No i oczywiście Autocasco ale gra nie warta swieczki wiecej tracisz niz zyskasz
Jest jeszcze jedno wyjscie ale to juz na priv Pozdr.
HANSOLOOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 20:45   #17
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Ja to szczerze mówiąc zbaraniałem jak napisałeś, że zatrzymałeś kolesia i wezwałeś na niego policję. A co ten koleś jest winny? Jechał sprawnym samochodem, z ważnym przeglądem technicznym. Prawo nie nakazuje omijać kamieni leżących na drodze. Jego winy w tym zupełnie nie ma. Jeżeli czyjaś jest to zarządcy drogi, albo jakiejś przysłowiowej "tatry ze żwirem", której się trochę "usypało". Ale tego już nikomu niestety nie udowodnisz.
Rada na takie przypadki jest taka by wykupić sobie ubezpieczenie szyb. Wtedy nie lecą ci w takim przypadku zniżki z AC, ale to już po herbacie.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 21:18   #18
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

Co do szyb PZU ma takie ubezpieczenie ale nie wiem na pewno ale musisz miec u nich OC i bodajże od 15 ma to Warta
HANSOLOOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2006, 07:07   #19
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No raczej jest to właśnie ubezpieczenie dodatkowe. Tak jak NNW. Ale cieszy, że inne firmy ubezpieczeniowe też to wprowadzają.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2007, 19:41   #20
piokubek
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-01-2005
Skąd: Lubawa
Model: galaxy
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Dla niedowiarków...

A i teraz Was ceptyków zażyję wszystkich. Odebrałem 100% kaski, którą włożyłem w wymiankę szyby od firmy odpowiedzialnej za remont tego odcinka drogi i to bez wielkich problemów. Być może dlatego, że jest to firma "nie Polska" i pewnie dlatego uczciwa. Bez wielkiego zachodu wysłałem do tej firmy list polecony z opisem sytuacji i po 2 tygodniach dostałem telefon z wiadomością, że mam się zgłosić po odbiór pieniędzy z oryginałem fakturki za wstawienie szyby (w liście wysłałem im xero tego kwitu). Jakie było moje ździwienie gdy po dojechaniu na miejsce okazało się, że kaskę wręczono mi natychmiast i przeproszono za zaistniałą sytuację :fcp29 . No i co teraz powiecie niedowiarki????????? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
GALON 2009 2.0TDCI NA FUULLUU .
piokubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.