Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2006, 18:01   #11
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

kurde a ja nadal nie wiem co kupic...kolega mi poleca te philipsy +50%,koles w sklepie polecała jako bardziej uniwersalne bluevisiony,wy tu piszecie o tych nocnych philipsach i juz sam zgłupiałem...troche boje sie ze na tych dziurach w miescie moga mi sie spalic otrzasnac raz dwa,a to w końcu ok 100zł w sklepie za komplet...nie wiem czy wrato kupowac zarówki na allegro??bo niby jak je potem zareklamowac?
no i co w ogole myslicie podlega reklamacji przy zarówkach??jak sie szybciej spala to przeciez powiedza mi ze miałem przepiecie i juz odrzuca reklamacje...a potem jednej sztuki blue visiona nie dokupie sobie...
moze zaczne od tego philipsa premium +30%???tylko czy on ma filtr uv???
bo cena 9,70 to ok 2zł drozej niz zwykła zarówka h1 55/60w...

doradzcie prosze jak najlepiej,moze macie jescze jakies doswiadczenia??zwła z kupowaniem na allegro zarówek?moze jakies osramy sa jescze dobre a w rozsadnej cenie???
bo gdybym wiedział ze te philipsy rok mi choc wytrzymaja to moge te 100zł odzałowac,ale jak poleca za 2 miesiac??!to jedna bede miał miał blue a druga zwyklucha??bo sztuki nie dokupie...pozdrowionka!
i zcekam na kolejne rady i wskazówki!

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2006, 18:05   #12
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

adi, ja jezdze na TUNGSRAM'ach H7 ze Statoila i sa OK. Kosztuja sic 25 zl, a to zwykla zarowka ale z filtrem UV. Tych tanich niebieskich z supermarketu wole nie kupowac bo nic nie pisze o filtrze UV a sa o 10 zeta tansze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moze sprobuj tez H1 TUNGSRAM'a sa tez jakies + 30% czy +50% na allegro. Ja mam jedna rok i sie nie spalila, druga zmienilem z tydzien temu. Wczesniej byly BOSCH'e a na swiatlach dlugich mam OSRAM'y.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2006, 22:05   #13
mf9
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Nowy Sącz
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 176
Domyślnie

witam

miałem philipsy bluevision ale h4, wcale nie dają więcej światła, tylko jest ono bardziej białe. zdecydowanie lepsze są philipsy visionplus, lub osramy silverstar (obydwie te żarówki dają do plus 50%). co do trwałości, obydwie wymienione żarówki używałem ponad 1,5 roku (były to h4), wymieniałem bo żarówki z wiekiem słabiej świecą, a nie dla tego że się spaliły, więc chyba raczej trudno mówić tu o szybkim przepaleniu. obecne h1 (philips visionplus) mam od ponad dwóch miesięcy i świecą. ja za swój dwupak płaciłem w sklepie 60 zł.
mf9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2006, 23:26   #14
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1olek
Wczesniej byly BOSCH'e
Ja gdzieś niedawno pisałem też o swoich Bosch'ach +30%. Zrobiłem na nich 30 tys km (1 rok i 3 miesiące), padła jedna, druga jeszcze się trzyma, minęły 2 tygodnie. Jest normalna biała barwa, nie rzucam się nikomu w oczy. Czy są mocno jaśniejsze. Może tak, może nie. Ja tam widziałem w nich dobrze, nikt mi nie mrugał, a więc nie oślepiałem. Teraz też się rozglądam za takimi żarówkami na Alledrogo.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2006, 23:45   #15
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie

Ja do Frontery założyłem Philips Blue Vision H4 świecą lepiej od zwykłych żarówek bo dają białe światło i bardzo dobrze oświetlają drogę. Nie będe tu jednak porównywał świateł Frontery (94r) do świateł Mondka MKI. Bo mimo wieku Frontera ma rewelacyjne oświetlenie (wyżej umieszczone reflektory) Jak jade czasami z kimś sobie pojeździć w błotku to zawsze słysze: " wiesz co... najlepsze w tym samochodzie to są te światła" :fcp2 I naprawdę oświetlaja one drogę niewiele słabiej niż ksenony w Mondku, nie mówiąc już o światłach długich we frocie.... :fcp1 Ostatnio widziałem jakieś nowe żarówki Philipsa, " Power2Night " moze ktoś już je przetestował.
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 20:39   #16
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

no i dalej ciagne ten temacik bo...dzis dostałem kolejna zagwostke:
koles w sklepie mi powiedizła ze philips vision plus50% i osram silverstar +50%swieca podbobnie mocno,tyle ze ponoc osram ma byc trwalszy...ma byc a czy jest?
testowaliscie mzoe?
bo chyba na te osramy sie ostecznie skusze....bo wydaje mi sie ze philipsy takie"przereklamowane" sa a osramy "zapmniane"
co o tym sadzicie?!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 21:21   #17
szum-szak
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2004
Skąd: wawa / klodzko
Postów: 192
Domyślnie

adi a co slychac w sprawie dieslaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no chyba, ze ML bedzie CDIGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szum-szak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2007, 07:59   #18
NODDI11
ford::average
 
Avatar NODDI11
 
Zarejestrowany: 29-12-2005
Skąd: łódż i okolice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8+gaz
Rocznik: 2004
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi
no i dalej ciagne ten temacik bo...dzis dostałem kolejna zagwostke:
koles w sklepie mi powiedizła ze philips vision plus50% i osram silverstar +50%swieca podbobnie mocno,tyle ze ponoc osram ma byc trwalszy...ma byc a czy jest?
testowaliscie mzoe?
bo chyba na te osramy sie ostecznie skusze....bo wydaje mi sie ze philipsy takie"przereklamowane" sa a osramy "zapmniane"
co o tym sadzicie?!
Gdzieś w necie czytałem testy różnych żarówek i osramy były tak samo dobre jak philipsy, z tym że jak pojechałem kupić to osramy wymiotło tylko same philipsy były.
__________________

MONDEO KLUB POLSKA
KRZYSIEK
NODDI11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2007, 08:59   #19
wara99
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: łódzkie
Postów: 82
Domyślnie

Cytat:
Napisał slawq
Cytat:
Napisał TREBOR75
gdzie kupiłeś sklep motoryzacyjny, czy na aukcji ile kosztowały?
ze tak powiem gratis od OSRAM'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ojjj a patrzac na ta aukcje [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to dostalem 140 zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mialem te osramy tylko h4 super swieca polecam , ja placilem za nie 60 zl za 2sz
wara99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2007, 09:32   #20
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

no i dalej zaróweczki wałkujemy:
mam kolejny problem...philipsy maja ten fitr uv i to nie jakis tam a dobry a uv block a o osramach nic nie wiem i nie moge nigdzie wyczytac...moze wiecie czy maja tego blocka bo ponoc to bardzo wazne w przypadku naszych przekletych wkładek-zeby nie zzókły od razu!!!!

szum-szak ML na bank cdi bedzie i to 4.0 albo 4,2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale musze na niego jescze troszkę pozbierać.Poki co moze szybciej bedzie toyotka avensis verso D4D Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2007-01-04, 20:28 ]
no i kupiłem!!! i jestesm poko co-od paru godzin-baaardzo zadowolony!!!!
wszystkim polecam OSRAM SILVER STAR+50% sa po prostu super!!!!!
mam nadzieje ze długi i bezproblemowo będa mi słuzyły!!!!!
choc producent lojalnie uprzedza ze zywotnosc tych zarówek (+50%) jest dwa razy krótsza od zwykłych, ale tak juz jest z kazdymi "wzmacnianymi"zarówkami, i jest to normalne!
gorąco polecam!!!!
a jak przystepna cena!!!nawet jak by sie kiedys przepliły to nie skzoada kasy bo nie jest to az tak duzo!!!
ja kupiłem w hurtowni inter cars, normalna cena bez znizek to ok 22zł ja kupiłem za 18,37zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za sztuke wiec cena jak dla mnie suuuper!!!

polecam!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.