Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2007, 21:09   #1
goral
ford::advanced
 
Avatar goral
 
Zarejestrowany: 31-01-2004
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.6 16V + LPG STAG300
Rocznik: 1997
Postów: 283
Domyślnie MKII : Drgania przy hamowaniu - moja koncepcja :)

Bylo juz na ten temat spooooro i jeszcze troche... a mi cos wpadlo ostatnio do glowy.
No ale od poczatku: (to co sie dzieje) :

- silne drgania na kierownicy przy hamowaniu
- po wymianie tarcz/przetoczeniu drgania ustaja, ale tylko na ok 3 tys km

Ostatnio wymienialem wahacz tylni i chcac nie chcac ustawialem z tylu geometrie - czego dosyc czesto sie nie robi. Okazalo sie ze, wczesniej ta geometria nie byla tak calkiem prawidlowo ustawiona. Zastanowilo mnie czy moze to miec zwiazek z tymi drganiami.

Gdyby powstal owal na bebnie hamulcowym, to przy hamowaniu, nastepowalaby cykliczna zmiana cisnienia w ukl. hamulcowym, co oddzialywaloby rowniez na przednie tarcze, nierownomiernie je scierajac (stad pojawienie sie drgan, po wymianie tarcz, dopiero po ok. 3 tys km), w rezultacie doprowadzajac do ich deformacji. Zdeformowane tarcze = drgania.
No i wlasnie, jeden brakujacy element to to, czy zle ustawiona zbieznosc z tylu moze spowodowac wystapienie owalu bębna?

No i to tyle moich przemyslen, moze nietrafionych ale jak sie juz nie wie co moze to powodowac to rozne rzeczy przychodza do glowy...

__________________
Pozdrawiam.

Uwaga! Administratorzy forum nie udzielają porad technicznych przez PW!
goral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 21:19   #2
kris1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2007
Skąd: SZCZECIN
Postów: 23
Domyślnie

Niezle kombinujesz ,temat do przemyśleń.Bo to przecież częsta bolączka fordów.
__________________
Pozdrawiam Kris
kris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 21:24   #3
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

goral, a na pewno czytałeś w tym temacie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bo nawet się w nim udzielałeś. Właśnie go odgrzałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Pewnie dostałeś info.
Cytat:
Napisał goral
No i wlasnie, jeden brakujacy element to to, czy zle ustawiona zbieznosc z tylu moze spowodowac wystapienie owalu bębna?
Nie. Jajo na oponie lub jakby miała bicie to już może wpływać na zniszczenie bębna. Ale nie zbieżność.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 21:55   #4
goral
ford::advanced
 
Avatar goral
 
Zarejestrowany: 31-01-2004
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.6 16V + LPG STAG300
Rocznik: 1997
Postów: 283
Domyślnie

karex, tamten temat przeczytałem od deski do deskiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak byly zmieniane nowe piasty z tarczami i klockami, to wszystko sila rzeczy bylo na lusterko...

Cytat:
Napisał karex
Nie. Jajo na oponie lub jakby miała bicie to już może wpływać na zniszczenie bębna. Ale nie zbieżność.
No tak tez mi sie wydaje, ze malo co wspolnego ma zbieznosc ze zdeformowaniem bebna, ale pomijajac juz to, to moze wlasnie beben ma owal?
__________________
Pozdrawiam.

Uwaga! Administratorzy forum nie udzielają porad technicznych przez PW!
goral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 22:11   #5
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Jedź ze 40 - 50 km/h i zaciągnij ręczny, ale z wyczuciem. Jak kiedyś powiedziałem tak do jednego kolesia bo też chciałem zobaczyć czy nie ma bicia to ten zablokował koła. No i jedź tu z takim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Wiesz o co mi chodzi, jak będzie równo/płynnie hamował to jest lux. Jak będzie ściągał to nie bierze hamulec po drugiej stronie niż kierunek ściągania auta.

Ale ta zasada tyczy się tylko tyłu. Z przodu mogą wystąpić dwa przypadki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ale na ogół proste do rozróżnienia. To tak tylko na marginesie.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2007, 10:07   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

goral, koncepcja ciekawa ale jak ktos ma tarcze z tylu a nie bebny ?? Ja u siebie mam wszedzie tarcze, jeszcze ich nie zmienialem tylko klocki z przodu i zadnego bicia nie mam a tarcze sa juz tez do wymiany.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2007, 10:23   #7
Gaduliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2005
Skąd: Lubin
Postów: 78
Domyślnie

Miałem ten sam problem.
Zamontowałem nowe tarcze Brembo i po 3 miesiącach bicie.
Okazuje się prawa przednia tarcza ma bicie ( lewa jest w ok).
Zaczełem poszukiwać przyczyny trochę mi to zajeło czasu ,ale myślę że coś znalazłem bo do dziś mam spokuj a mineło już z pół roku.
Zacznę od początku : może ktoś skożysta z mojego doświadczenia, oglądam lewą tarczę w ten sposób że kręce piastą i patrzę na styk klocka z tarczą --- i nic idealnie przylega, robię to na prawej i widzę małe bicie czyli to ,ale co jest przyczyną ? Łożysko SKF nowe pewnie dobre jest
postanowiłem założyć dobrą tarczę na prawo i zobaczyć czy jest ok. Okazało się że jest w dalszym ciągu jest minimalne bicie, rozmontowałem piastę i wziełem ją na tokarkę w celu zmierzenia bicia bocznego , okazało się że piasta jest przekoszona i nie zaleca jej toczyć tokarz.No nic ide do sklepu i kupuję piastę za ok 80 zł + nowe łożysko SKF 120 zł ( bo tamto się rozsypało) Przymierzam piastę do półośki i okazuje się duży luz na frezach - tak nie może być bo się będzie półośka odkręcać. W innym sklepie przymierzam inną piaste za 180 zł i ma mniejszy luz ale orginał wchodzi na wcisk czyli dalej to nie to. W serwisie Forda nowa piasta to koszt ok. 550 zł to chyba za drogo. Postanowiłem wymienić na używane , kupiłem za 120 zł całą zwrotnicę zamontowałem i sprawdziłem żadnego bicia. Przetoczyłem tarcze zmontowałem i posprawdzałem na koniec żadnego bicia nie ma .
Mam spokój do dziś .
Panowie czy ktoś po zamontowaniu nowych tarcz zmierzył bicie boczne ? Bo nie doczytałem tego nigdzie.
Widocznie u mnie było gdzieś uderzone mocno tym kołem a przy stanie naszych dróg ta usterka może być częstą przyczyną
Po zamontowaniu nowych lub przetoczonych tarcz hamulcowych proponuję zmierzyć bicie boczne czy nie jest uszkodzona piasta tak jak było u mnie.
Pozdrawiam
Gaduliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2007, 13:29   #8
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Co do piasty to też uwzględniałem tą opcję: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale na szczęście nie miałem potrzeby.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2007, 14:05   #9
goral
ford::advanced
 
Avatar goral
 
Zarejestrowany: 31-01-2004
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.6 16V + LPG STAG300
Rocznik: 1997
Postów: 283
Domyślnie

Heh. W tym tygodniu zamowilem sobie kolpaki z allegro ... o takie :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zalozylem, pojechalem sobie na obwodnice ... i kurde gdzie te drgania?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedno przychodzi mi do glowy ze poprzednie kolpaki musialy moze ograniczac przeplyw powietrza i tarcze byly za slabo chlodzone, wskutek czego sie przegrzewaly i deformowaly. No bo jaki inny wplyw by mialy. Te maja duzo wieksze wyciecia... i jak narazie (odpukac) drgan nie ma... co za banałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam.

Uwaga! Administratorzy forum nie udzielają porad technicznych przez PW!
goral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.