Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2007, 18:51   #61
tomasz_1974
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-06-2006
Skąd: Limanowa
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9
Rocznik: 2005
Postów: 60
Domyślnie

powiem szczerze, ze ja takiego mam ale nie w serwisie i wtrysk wymieniłem bez problemów.
wiesz - można zapłacić ale wiedzieć , ze ktoś to naprawił i starał sie zrobić to jak najlepiej, bo to twoja kasa $$ .
pozdrawiam.

tomasz_1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2007, 12:53   #62
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Witam,

Ja rowniez podejrzewam ze mam cos z wtryskami - po przeczytaniu wszystkicj tych postow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak calkiem serio- to jak zajechalem do ASO na darmowy przegald (Wiosna 2007) to mi pan powiedzial ze silnik glosno chodzi. Pozniej przy wymianie lozyska w ABC Focus panowie rownizez stwierdzili ze silnik glosno pracuje. Tam tez dowiedzialem sie ze pierwsza rzecz jaka sie robi to kalibracja wtryskow. Podobno zdarzaja sie sytuacje kiedy komputer gubi nastwy wtryskow i nalezy mu to podac jeszcze raz. Podobno potrafi pomoc.

Moje pytanie jest takie - czy taka kalibracje rzeczywiscie ma prawo dzialac i czy ktos z Was to robil?

Silnik chodzi rowno, kontrolka sie nie pali , spalanie po miescie 7.2l/100, chociaz kumpel jadacy za mna powiedzial ze jak dociskam gaz to widac czarny dym - wiec chyba cos nie do konca jest jak nalezyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Autko kupilem niedawno, przed zakupem bylem na sprawdzeniu w Gladysek (Bosch service) i tam podpinali pod komputer ktory nie wykazal zadsnych bledow.

Prosze o Wasze doswiadczenia z "kalibracja"
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2007, 13:31   #63
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

Cytat:
Napisał sosnek
to jak zajechalem do ASO na darmowy przegald (Wiosna 2007) to mi pan powiedzial ze silnik glosno chodzi
podejrzewam ropę z orlenu lub tanich stacji ewentualnie zwykłą ON
Cytat:
Napisał sosnek
kumpel jadacy za mna powiedzial ze jak dociskam gaz to widac czarny dym
stary wrzuć t wtryski na komputer i zobaczysz czy one coś nie tak czy to co innego
Cytat:
Napisał sosnek

Autko kupilem niedawno, przed zakupem bylem na sprawdzeniu w Gladysek (Bosch service) i tam podpinali pod komputer ktory nie wykazal zadsnych bledow.
pod komputer który? bo w mkIII z 04 roku nie jest jeden komp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2007, 21:43   #64
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

frompoland, hmm - odpowiedz pod ktory komp chyba nie jest prosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak dla mnie pod "jakis" centralny komputer, ktory przechowuje kody i historie bledow.

W poniedzialek mam zamiar pojechac i podpiac autko pod komputer - tym razem taki ktory powie mi cos o wtryskach.

A mimo wszystko ponowie moje pytanie - czy ktos spotkal sie z ponowna klaibracja wtryskow na podstawie ich numeru. Czy komputer moze zgubic te nastawy?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-04-30, 10:06 ]
Maly update.

Bylem sprawdzic samochod. Zrobiono dwie proby:
- podpiecie pod komputer
- proba przelewowa.

W pierwszym przypadku okazalo sie ze komputer nie ma zadnych bledow, zgubionych nastaw etc. natomiast w drugim przelewy byly rowne na wszystkich 4 cylindrach i wynosily 15 ml/4 min - chyba tak jest okreslony test.

Facet powiedzial mi zebym sie nie przejmowal i jezdzil ....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


BTW czy ktos moze potwierdzic dopuszczalny zakres w probie przelewowej?

POzdrawiam
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2007, 18:55   #65
maciejstepniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2006
Skąd: wrocław
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie

Witam Klub pomarańczowej sprężynki.
Pierwsza sprawa - czsaem pomomo fatalnego stanu wtryskiwaczy kontrolka się nie zapala!!!
A było tak: spadki mocy, dżwięk jak traktor, kłopoty z rozruchem - odpalał od drugiegi razu, pływające obroty jałowego itp. czyli wszystkie symptomy padania wtrysków. Mondek po podłączeniu pod kompa nie miał żadnych błędów wpisanych!
Dopiero przelewowowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 1-27,2-31,3-29,4-27 :573: Nieźle co?
Wpisany nowy soft i troszeczkę lepiej, ale tylko po to aby z Wrocka dojechać do DG.
Na tę chwilę mam nowe wtryski, w jeździe to jakby nowy samochód :fcp18
Kosztowało mnie to 2800 boli ale z serwisem nie ma porównania.
Polecam chłopaków z Dąbrowy. Tylko przypilnujcie ich aby dobrze zalali nowy filtr przed wymianą. :fcp20
Pozdrawiam i teraz śmigam dalej.
maciejstepniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2007, 17:41   #66
ajpo
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 16-02-2007
Skąd: Ostróda
Model: mk3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie

witam
tydzień temu dołączyłem do grona "szczęśliwców " którym zapaliła sie kontrolka świec żarowych
pojechałem do aso 3 wtrysk do wymiany 4 ledwo dyszy koszt 3800.

poszperałem trochę w necie troche koledzy pomogli - jest, znalazłem gości w Radomiu koszt jednego-800 zł

Co lepsze w radomiu zrobili test przelewowy i wyszło 1 i 3 do wymiany a nie 3 i 4 jak w aso.
oni tam w radomiu mają swój sposób że odłączają kompa w mondku i dopiero wtedy patrzą który. Narazie jest dobrze tyle że mnie pocieszyli ze i tak przyjade wy mienic dwa pozostałe.
SUPER
__________________
ajpo
ajpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2007, 21:29   #67
ell_pomidorro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2007
Skąd: Łódź
Postów: 15
Domyślnie

ech a ja mam 4x1390 pln czyli cztery do wymiany, czyli do zapłaty za części 5560 PLN :fcp15
__________________
Ford G@#$O wort..... Niestety sprawdzone i potwierdzone
Pierwszy i ostatni to mój ford wracam do japończyków, a właścicielom fordów współczuje.
ell_pomidorro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2007, 18:32   #68
misiekpirat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Model: mk3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie

za 4 wtryski zaplacilem 2400 pln czyli 1 wyszedl po 600 pln a za wymiane w ASO 300 pln :fcp2
misiekpirat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2007, 19:44   #69
ell_pomidorro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2007
Skąd: Łódź
Postów: 15
Domyślnie

a możesz napisać gdzie tak tanio Ci zrobili??? Bo na pewno nie w łodzi!!!
__________________
Ford G@#$O wort..... Niestety sprawdzone i potwierdzone
Pierwszy i ostatni to mój ford wracam do japończyków, a właścicielom fordów współczuje.
ell_pomidorro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2007, 20:50   #70
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
a możesz napisać gdzie tak tanio Ci zrobili??? Bo na pewno nie w łodzi!!!
Panie Kolego!!!!!!!!!!

Po pierwsze Primo!!!!!!!!!!!

Łodzi piszemy z Wielkiej litery....

Po drugie Primo Ultimo!!!!!!!

Piszesz jakieś bzdury w swoim podpisie że Ford G.... wort, a ja Ci odpowiem, że
Nie każda morda pasuje do Forda...
I nie musisz mi współczuć, gdyż ja ze swojego Mondeo TDDI 139 KM (powered by Unitronic) jestem baaardzo zadowolony.
Poczytaj moje posty, zobacz ile mój Mondziak ma najechane km (275 000), i pozwól że to właśnie Ja, Tobie powspółczuje...
Kupiłeś po prostu jakiegoś zajechanego trupa, i starasz się dorabiać do stanu tegoż trupa jakąś chorą ideologię
Większość Użytkowników Naszego Forum ma świadomość, iż silnik 2.0 TDCI, zwłaszcza w roczniku 01-04, nie jest szczytem niezawodności, ale nie deprecjonuj Swoimi nędznymi wypocinami tysiące "megazadowolonych właścicieli silników TDDI (a czasami nawet TDCI :fcp2 ) lub każdej innej wersji benzynowej" użytkowników Mondeo....
Wracaj do swoich japończyków i z łaski Swojej nie zaśmiecaj Naszego Forum beznadziejnynymi postami, użalając się nad Swoją indolencją w tym temacie...
Wcisnąl Ci ktoś jakiś chłam????
To wcale nie znaczy że każde Mondeo (lub każdy inny Ford) takie jest...
Chciałeś fajnego, taniego diesla...
Było kupic 2.0 TDDI nie miałbyś żadnych problemów z eksploatacją
Pozdrawiam...
A tak na marginesie...
Tylko Łódzki Klub Sportowy Hej! Hej...
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.