Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2007, 21:47   #31
bajbus9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2007
Skąd: Szczecinek
Postów: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adam_2000
A powiedz mi kolego, jak zakładasz używki, to jaką masz pewność, że zakładasz opone w 100% sprawną, i że ta opona nie wystrzeli Ci w najmniej spodziewanym momencie ?
Przecież taka opona została zdjęta z samochodu... zastanawiałeś się kiedyś dlaczego ??
Ja wiem jedno... opona przed regeneracją jest profesjonalnie sprawdzana i wzmacniana. Sprzedawana jest jako pełnosprawny produkt, który ma właściwe atesty dopuszczające do stosowania i roczną gwarancję.
Jasne... robiąc rocznie kilkadziesiąt tysięcy km., z czego np. większość w okresie zimowym w górach, można pokusić się o oryginalne firówki. Jednak jeżdżąc 10-15 tys. rocznie, z czego 95% po mieście, osobiście nie widzę sensu przepłacać podwójnie, czy nawet potrójnie.
Tu się z kolegą zgodzę.
W sumie przeglądając większość wątków tego forum o nalewkach - idzie dostać istnego zawrotu głowy :fcp22
Ile wypowedzi tyle zdań. Każdy ma inne zdanie na temat takich opon.
Wiadomo, każdy porusza się w innych otoczeniach - jeden w górach, drugi nad morzem , trzeci w dużym mieście a jeszcze inny na wiosce po zakupy, więc...

Ja sam przetrzepałem prawie całe forum i... zakupiłem bieżnikowane Markgum 185/65R15
Czy jestem zadowolony z nich? Tego jeszcze nie mogę napisać - zrobiłem dopiero ok 500 km. Fakt, że już 2 razy rano musiałem jedną pompować bo zeszło powietrze (dlaczego? :fcp24 )

Kilka postów wyżej kolega piszę ,że Markgumów nogdy nie założy, bo się boi. Szanuję zdanie. Tylko, że w innych tematach doczytałem ,że są 2 sprawdzone firmy w Polsce - Profil i właśnie Markgum (wielu je poleca i zachwala).

Z ciekawością śledzę tematy z tym związanie.

Pozdro! :fcp1

__________________
1 auto: VW POLO 1.3 1994
2 auto:FORD MONDEO MKI 1.8 TD GHIA 96
3 auto: OPEL OMEGA 2.0 16V KOMBI 96
Obecne auto: FORD MONDEO MKII 1.8 TD SEDAN 97
bajbus9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2007, 21:51   #32
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

ale odgrzane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do profil to miałem dwie w polonezie i były narawdę super jechałem na nich 165km/h i nie wybuchły w lecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a z tym powietrzem to dziwne ja nieodnotowałem takich problemów a gwoździe gdzieś nie złapałeś?
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2007, 22:03   #33
bajbus9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2007
Skąd: Szczecinek
Postów: 25
Domyślnie

Kurde - faktycznie, nie spojrzałem na rok :fcp19 2005!
19.11 - myślę "tylko 5 dni" a tu taki klops :fcp18

Tak mi wyszukiwarka na samą górę wyszukała...

Gwoździa prawdopodobnie nie mam, ale jak jutro się powtórzy to - kierunek wulkanizacja...
__________________
1 auto: VW POLO 1.3 1994
2 auto:FORD MONDEO MKI 1.8 TD GHIA 96
3 auto: OPEL OMEGA 2.0 16V KOMBI 96
Obecne auto: FORD MONDEO MKII 1.8 TD SEDAN 97
bajbus9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 13:05   #34
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Odgrzane, ale temat nie stracił na aktualności.
Ja miałem Markgumy w Polonezie. Letnie i zimowe. Byłem z nich zadowolony. Kupiłem bo znałem się trochę z ludźmi z w sumie prawie największego zakładu oponiarskiego w okolicy i polecali mi je. Nie ukrywam, że auto zaczęło palić ciut więcej, ale nie było tragedii. Nieźle się trzymały drogi i tyle.
Do poprzedniego Mondo też kupiłem Markgumy, ale skasowałem samochód po 3 miesiącach (opony nie miały nic do rzeczy), potem dwie z nich kupił znajomy do swojej Omegi. Nie narzekał.
Ale do obecnego auta kupiłem już nowe opony. Letnie na wiosnę też będą nowe nie "nalewki".
Nalewki robię sam - malibu, wiśniówka, pieprzówka i inne :fcp23
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 17:24   #35
bajbus9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2007
Skąd: Szczecinek
Postów: 25
Domyślnie

Wiśniówka, malibu, pieprzówka z bieżnikiem? Hmmm, nie spotkałem :fcp4
:fcp18
__________________
1 auto: VW POLO 1.3 1994
2 auto:FORD MONDEO MKI 1.8 TD GHIA 96
3 auto: OPEL OMEGA 2.0 16V KOMBI 96
Obecne auto: FORD MONDEO MKII 1.8 TD SEDAN 97
bajbus9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 10:53   #36
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie

Witam
Kiedyś w gazecie motoryzacyjnej był test zimówek (chyba) + bieżnikowana. Bieżnikowana nie zaliczyła testu wytrzymałości bo się rozleciała. Dodatkowo przegrała we wszystkich testach.
Przy bieżnikowanej nie wiemy na jakiej oponie nadlewano i co nadlewano.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 15:49   #37
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

dosc dziwne, bo do ponownego uzycia opony sa selekcjonowane. A na gotowy produkt mamy normalna gwarancje.
Na pewno gdybym mial kupic nieznanego pochodzenia uzywki to wolalbym w tej cenie bieznikowane.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 16:58   #38
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
dosc dziwne, bo do ponownego uzycia opony sa selekcjonowane. A na gotowy produkt mamy normalna gwarancje.
Na pewno gdybym mial kupic nieznanego pochodzenia uzywki to wolalbym w tej cenie bieznikowane.
Jak to nieznanego pochodzenia?
Przecież na oponie jest producent i data produkcji!
To bieżnikowanie może być w punkcie Samopomocy Chłopskiej z nie wiadomo jakiej gumy.
Czy słyszałeś o oznaczeniu opon bieżnikowanych zgodnie z Polską Normą? Na oponie powinien być:
- napis BIEZNIKOWANE
- nazwa firmy bieznikującej
- "indeks" prędkości - czy są w pełni sprawne (kod gwiazdkowy)
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 18:15   #39
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał arturek
Jak to nieznanego pochodzenia?
np. zimówki trzymane przez lato na poddaszu albo jakieś inne cuda z oponami mogły być robione to Misiek (jak mniewam) rozumie pod pojęciem nieznanego pochodzenia czyli eksploatacje tych opon czy nie były przeciążane nie jeździły nie dopompowane itd. a nie czy sa Debicy czy Continentala
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 18:34   #40
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Pinki, dokladnie to mialem na mysli. A dodam, ze ktos mogl jeszcze zaliczyc konkretna dziure, uderzenie w kraweznik... naruszyc konstrukcje siatki wewnetrzej.

Z tego co czytalem kiedy to opony przed bierznikowaniem sa selekcjowowane i specjalnie testowane pod katem przyszlej eksploatacji. Pewnie i w takiej produkcji zdarzaja sie bledy, skoro i wiekszym i niby powazniejszym producentom zdarzaja sie wtopy.

Rynek bierznikowanych opon do pojazdow ciezarowych ma sie chyba calkiem niezle. Widzialem nawet o takich program na discovery, jak to jest zrobione.

@Arturek, no nie wiem. Nawet nie jezdze na zimowkach. A skoro tak ma byc to dziwie sie ze tak nie jest, choc i ine slyszalem ze tak powinno byc. WIem natomiast ze takie sa legalnie sprzedawne na naszym rynku.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.