Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2008, 12:06   #1
Darek1987Torun
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK II
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Centralny zamek MKI

Witam.
Mam pytanie: co może być z centralnym jeśli zamykam\otwieram z kluczyka od strony kierowcy to tylko otwierają się te jedna dzrzwi, a jak od strony pasażera to wszystkie łącznie z drzwiami kierowcy??
Gdzie ewentualnie szukać wiązki ??

__________________
Nie ma
Darek1987Torun jest offline  
Stary 03-01-2008, 13:40   #2
Janek-O
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Białystok
Postów: 22
Domyślnie

Witam.
Sprawdź, czy od środka samochodu wciskając klamkę zamykasz wszystkie, czy również tylko od strony kierowcy???
Pozdrawiam.
__________________
MKI 95 1,8 115KM kombi Pb/LPG
Janek-O jest offline  
Stary 03-01-2008, 13:48   #3
Darek1987Torun
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK II
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek-O
Witam.
Sprawdź, czy od środka samochodu wciskając klamkę zamykasz wszystkie, czy również tylko od strony kierowcy???
Pozdrawiam.
To jest dokłądnie tak samo jak z kluczyka(tak jak opisałem)
__________________
Nie ma
Darek1987Torun jest offline  
Stary 03-01-2008, 19:22   #4
Janek-O
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Białystok
Postów: 22
Domyślnie

Witam jeszcze raz.
Powiedz mi jeszcze tylko czy masz model z elektryką w drzwiach, czy jest to model drzwi na korbkę ???
Pozdrawiam.
__________________
MKI 95 1,8 115KM kombi Pb/LPG
Janek-O jest offline  
Stary 03-01-2008, 21:11   #5
Darek1987Torun
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK II
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek-O
Witam jeszcze raz.
Powiedz mi jeszcze tylko czy masz model z elektryką w drzwiach, czy jest to model drzwi na korbkę ???
Pozdrawiam.
Szyby na korbke, z białym zamkiem z kostką na 4 przewody, z czego na jednym jest plus, a po zamknięciu plus jest na innym przewodzie.
__________________
Nie ma
Darek1987Torun jest offline  
Stary 03-01-2008, 21:18   #6
caly_marcin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: ZPY
Postów: 4
Domyślnie

czesc. no to macie ten sam problem co ja. moj centralny zamek tez działa jak chce. raz sie otwierają wszystkie dzwi a raz tylko te w ktorych jest kluczyk (prawe dzwi z tyłu to wcale mi na kluczyk nie działają :fcp3 )
wiesz, zaden ze mnie mechanik i naprawic to to nie wiem jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale proponuje dorobienie kluczyka moj poprzedni był strasznie powycierany i kiepsko mi sie zamykało i otwierało a jak jest nowy to centralny zamek juz działa lepiej choc nie zawsze łapie :fcp5 a i nawet bagażnik z kluczyka otworze :fcp2
jak ktos wie jak to naprawic jakimś małym kosztem to bym podziękował. pozdr
__________________
I love house music pozdrawiam
caly_marcin jest offline  
Stary 03-01-2008, 22:35   #7
Darek1987Torun
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK II
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie

Cytat:
Napisał caly_marcin
czesc. no to macie ten sam problem co ja. moj centralny zamek tez działa jak chce. raz sie otwierają wszystkie dzwi a raz tylko te w ktorych jest kluczyk (prawe dzwi z tyłu to wcale mi na kluczyk nie działają :fcp3 )
wiesz, zaden ze mnie mechanik i naprawic to to nie wiem jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale proponuje dorobienie kluczyka moj poprzedni był strasznie powycierany i kiepsko mi sie zamykało i otwierało a jak jest nowy to centralny zamek juz działa lepiej choc nie zawsze łapie :fcp5 a i nawet bagażnik z kluczyka otworze :fcp2
jak ktos wie jak to naprawic jakimś małym kosztem to bym podziękował. pozdr
U mnie ponoć brakuje plusa na jednym przewodzie który jest stały(kolor przewodu pomarańczowo-czrny(lub brązowy)). Miałem już tą listwe zdjętą ale wiązka idzie według mnie pod siedzeniem, a nie miałem klucza co by zdemontować.
__________________
Nie ma
Darek1987Torun jest offline  
Stary 04-01-2008, 00:24   #8
iksilak
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2006
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk2, teraz MK4 i MK5(FUSION)
Silnik: 1.8 LPG i 2.0 LPG, teraz 2.3 LPG i 2.0 EB
Rocznik: 2000 i 1998, teraz 2007 i 2018
Postów: 105
Domyślnie

centralny w MKI nie ma centralki do sterowania centralnym (tym działającym na kluczyk bo z pilotem to już co innego). Sterowanie jest przez odpowiednie połączenie wewnątrz siłowników na zamku za pomocą styków i diod. Jak sie na tym znasz to można to naprawić a jak się nie znasz, to kup na szrocie siłownik od drzwi, które nie działaja prawidłowo i zmień go. Powinno działać. Tylko szukaj siłownika z taką ilością złączy w kostce jak masz u siebie. Robili z czterema i z sześcioma - to te z ryglowaniem. Siłownik powinien pasować też od innych fordów z podobnych roczników. Jak nie masz w pobliżu szrotu, to na allegro znajdziesz.
Np. tu jest z cały zamek z siłownikiem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tylko pytaj czy na cztery czy sześć styków.
iksilak jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.