Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2008, 11:37   #61
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Z opinii jaką Pan Bogdan ma na tym forum należy przypuszczać, że większą niż ASO przy wymianie na nowe :-) Zresztą... ciekawe czy nowe skoro koniecznie chcą, żeby im stare zużyte zostawiać...

llechu jest offline  
Stary 14-01-2008, 12:06   #62
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Cytat:
Napisał llechu
Zresztą... ciekawe czy nowe skoro koniecznie chcą, żeby im stare zużyte zostawiać...
O i tutaj llechu trafiłeś w sedno sprawy.
Jak się kupuje nowe klocki to coś nie chcą starych zostawiać na siłę.
Co do akumulatorów jest ustawa czy też odpowiedni przepis, ale do wtryskiwaczy nie znalazłem :d .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline  
Stary 14-01-2008, 15:55   #63
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Może na starych ćwiczą aż się nauczą. Ciekawe tylko komu montują te ćwiczebne?
janosik jest offline  
Stary 18-01-2008, 19:36   #64
wisienki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Postów: 30
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

:fcp18 Czesc Wszystkim mialem niedawno problem z wtryskami.Okazalo sie,ze poszedl wtrysk nr3.w serwisie forda twierdzili ,ze powinienem wymienic komplet,lecz mnie na to nie stac.wymienilem tylko jeden .samochod dziala bez zarzutow.Mam 2pytania;jak podlaczaja pod komputer to odrazu wiedza ktory wtrysk siadl.Pewne jest ,ze kolejne tez beda padac.Moze ktos juz wymienil tylko jeden i jezdzi dlugo bez problemow.Z apytuje ,bo mam stracha
__________________
wisienka
wisienki jest offline  
Stary 21-01-2008, 06:19   #65
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Cytat:
Napisał wisienki
:fcp18 Czesc Wszystkim mialem niedawno problem z wtryskami.Okazalo sie,ze poszedl wtrysk nr3.w serwisie forda twierdzili ,ze powinienem wymienic komplet,lecz mnie na to nie stac.wymienilem tylko jeden .samochod dziala bez zarzutow.Mam 2pytania;jak podlaczaja pod komputer to odrazu wiedza ktory wtrysk siadl.Pewne jest ,ze kolejne tez beda padac.Moze ktos juz wymienil tylko jeden i jezdzi dlugo bez problemow.Z apytuje ,bo mam stracha
Też liczyłem na to, że po wymianie dwóch sztuk pojeżdżę długo, a tu klops Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po 3 tyg. od naprawy znowu sprężynka i kaszana daaaalleko od domu. Na szczęście pomogło tylko przeprogramowanie.

Minęło od tego czasu jakieś 2 miesiące i na razie spokój.
Teraz kasa już jest uzbierana na kolejne 2 nowe sztuki.
Czekam tylko na to, aż padnie coś po raz 3.
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline  
Stary 21-01-2008, 12:54   #66
MaGdulka21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Witam wszystkich, szukam dobrego fachowca od wtryskiwaczy,woj mazowieckie,podlaskie,warm.mazurskie, w ford focus 1,8TDCI 115KM 2002r, Po podłączeniu do kompa wysiwetlił się błąd P1200-wydajność wtryskiwacza 4 i coś tam spalanie stukowe. Wolałbym omijać ASO. Chciałbym znależć niedrogiego speca co mi usunie usterke i sprawdzi pozostałe wtryskiwacze (to się chyba nazywa test przelewowy). Jak pozostałe wtryskiwacze są słabe to z żalem będę musiał się pozbyć foczki. Z tego co czytam, niektórzy wymieniają tylko końcówkę wtryskiwacza czyszczą lub przeprogramowują i dalej śmigają. Pomocy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gg 4097554
MaGdulka21 jest offline  
Stary 22-01-2008, 00:13   #67
Borys
ford::beginner
 
Avatar Borys
 
Zarejestrowany: 14-05-2004
Skąd: Leszno
Model: Mondeo Kombi MAYCOM EM-27 PRESIDENT TEXAS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Witajcie orientuje sie ktoś czy w okolicy poznania - wroclawia regeneruje ktoś wtryski do TDCI
Borys jest offline  
Stary 22-01-2008, 11:26   #68
wisienki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Postów: 30
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Dzieki Xavi mam nadzieje,ze bede jezdzil bez problemow.Chociaz wsiadajac do auta slucham silnika i modle sie ,zeby kontrolka nie zablysnela.to tak jak jezdzic z bomba w srodku ktora nie wiadomo kiedy wybuchnie.Pozdrawiam
__________________
wisienka
wisienki jest offline  
Stary 23-01-2008, 20:09   #69
Konche
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Postów: 23
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Koledzy właśnie naprawiłem wtryski. W warsztacie w Nadarzynie. Musze powiedzieć, że super warsztat choć na pierwszy rzut oka to troszke sie przeraziłam. Wyglada w srodku jak by tam naprawiali ciągniki. Szef i gł. mechanik super, bardzo uprzejmi i rzyczliwi. Wymontowali wtryski zrobili proby przelewowe. Diagnoza: dwa wtryski leja a dwa jeszcze jako tako. Moja decyzja: naprawiamy wszystkie. Mechanik sprawdził jeszcze pompe paliwowa czy sie nie marszczy (oczywiscie płatnie). Okazało sie, ze pompa ok. Przechodząc do sedna wizyta od 8.00 do 13.00 i autko jak nowe!!! Koszt: naprawa wtrysków 1800zł, sprawdzenie pompy 250zł, robociza 200zł, filtr paliwa 120zł. Całkowity koszt naprawy 2370zł. Mieszkam w Łodzi wiec miałe okazje przetestowac na trasie auto i...... SUPER. Obiecali, ze na najblizsze 100.000 przy dobrym paliwie bedzie ok. jedyny mankament to terminy (min 2 tyg.)
__________________
Pozdrawiam Konche
Konche jest offline  
Stary 25-01-2008, 08:22   #70
alek76
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Cześć.
Zamierzam dopiero kupić używanego mondka z 2004r 2,0 TdCi 130. Jednak po przeczytaniu Waszych komentarzy przerazilem się.Wtryskiwacze, pompy, sprężarki wydają się być standardowymi usterkami, no i oriętacyjny koszt naprawy wcale niemały. Obecnym właścicielem jest członek mojej rodziny, do którego mam zaufanie - więc historia sam. pewna, jednak przebieg 170 tyś. daje do myślenia. Birą pod uwagę Wasze dościadczenia proszę o obiektywne opinie.
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.