Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2008, 11:02   #91
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

U mnie pierwszym objawem (chyba jest rekordzistą co do przebiegu, bo wymieniałem wtryski już dwa razy, przy 25 i 60 kkm) jest głośniejsza praca silnika, zaczyna pracować twardo i robi się bardzo głośny kiedy włącza się sprężarka od klimatyzacji. Dodatkowo często przy odpalaniu przez chwilę nie chce wejść na obroty. Generalnie po dźwięku rozpoznaję zbliżające się problemy z wtryskami :fcp4

__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline  
Stary 29-01-2008, 11:04   #92
Konche
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Postów: 23
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Nie wiem czy da sie to zobaczyć. Ja przed kupnem byłem na komputerze i nic nie wykryło. Autko jezdziło super no i bach stało sie. Moze podjechac na probe przelewowa tylko nie wiem czy właściciel sie zgodzi. Taka próba powinna chyba wykrys stan wtrysków. Mysle jednak, że poczekaj na opinie innych bardziej doswiadczonych kolegów.
__________________
Pozdrawiam Konche
Konche jest offline  
Stary 29-01-2008, 11:07   #93
Konche
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Postów: 23
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Cytat:
Napisał badger6
U mnie pierwszym objawem (chyba jest rekordzistą co do przebiegu, bo wymieniałem wtryski już dwa razy, przy 25 i 60 kkm) jest głośniejsza praca silnika, zaczyna pracować twardo i robi się bardzo głośny kiedy włącza się sprężarka od klimatyzacji. Dodatkowo często przy odpalaniu przez chwilę nie chce wejść na obroty. Generalnie po dźwięku rozpoznaję zbliżające się problemy z wtryskami :fcp4
Kolego myslę, że cos nie tak bo ja wymieniłem te wtryski autko jest cichutkie, super odpala i przy włączeniu klimy nie jest głośniejszy. Proponuje reklamacje w warsztacie gdzie naprawiałeś.
__________________
Pozdrawiam Konche
Konche jest offline  
Stary 29-01-2008, 11:16   #94
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

kolega napisał że pierwszym objawew podania wtrysków jest głośna praca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , po pierwszych objawach można jeździć az do momentu kiedy zaczyna męczyć sprężynka i wystepuje utrata mocy wtedy lepiej już je naprawić.

Co do wtrysków to niestety nie tylko fordy tak mają generalniwe wszytskie diesle na CR, wystarczy wejść na fora citroena, renault, kia, fiata itd...
kreeecik jest offline  
Stary 29-01-2008, 11:16   #95
ST-FUN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Łódź
Postów: 15
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

No kompa to zachacze tak czy inaczej, moze wykryje inne cuda. Proba moze sie nie udac, tak jak piszesz Konche kwestia wlasciciela. Ok, dzieki za info i jak sa jeszcze jakies zlote srodki na sprawdzenie to prosze o info.

Dzieki!
__________________
ST200, trzęsie na dziurach ale za to jak pracuje...
ST-FUN jest offline  
Stary 30-01-2008, 09:40   #96
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

tak wygląda stanowisko DELPHI do testowania i regeneracji układów CR (pompy i wtryski):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pogoglowałem trochę, ale w Polsce nie znalazłem takiej maszyny :-(

Jest jedynie dystrybutor, ale w Pradze.
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline  
Stary 30-01-2008, 10:31   #97
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re:

Cytat:
Napisał Magus
Pytanie laika - jak "sypie" się wtrysk to należy wymienić 1 szt czy koniecznie 4 sztuki?
Można jeden, ale lepiej 4 bo pewnie następne polecą niedługo :fcp5
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline  
Stary 30-01-2008, 10:42   #98
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Z tego co wiem jest w wawie delphi diesel service i oni tam robią wszystko na miejscu, wiec i taką maszynę mają.
kreeecik jest offline  
Stary 31-01-2008, 18:22   #99
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Przed wczoraj zapaliła mi sie ta sprężynka i miga. Samochód ma mniej mocy i problemy z odpaleniem kiedy jest zimny. Jeśli to wtryskiwacze to, zrobić coś takiego:"http://moto.allegro.pl/item300266411_wtryski_wtryskiwacze_ford_tdci_renau lt_dci_delphi.html" albo"http://moto.allegro.pl/item302709489_wtrysk_hdi_cdi_jtd_dci_tdci_crdi_tdi _wtryski_.html"
Czy kupić np:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kusząca cena ale nie wiem jak to sie ma w praktyce...
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 31-01-2008, 19:50   #100
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: Naprawa wtryskiwaczy do TDCI

Czyszczenie ultra dźwiekami to sobie daruj, zedrą kasę i nic nie pomoże, przy uszkodzeniu wtrysków, jedyna regeneracja polega na wymianie elementów, które uległy zużyciu.
Co do aukcji to się spytaj gościa co rozumie pod pojęciem idealny, na ile daje gwarancję, i najpierw bym zrobił próbe przelewowa tych wtrysków.
A czy padły ci wtryski to nie wiadomo, gdyż sprężynka oznacza jakiś błąd w układzie zasilania paliwa, trzeba zdiagnozować.
kreeecik jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.