Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2007, 21:02   #1
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie nowe z salonu - na co zwrócić uwagę przy odbiorze?

Pytanie jak w temacie...
Zaznaczam, że "diler" załatwia rejestrację i ubezpieczenie...

Pewnie tak:
- wszystkie części powinny mieć ten sam kolor... i nie być porysowane
- daty na szybach nie muszą się zgadzać (jak czytałem na forum)
- czy sprawdzanie nr silnika i nadwozia to przesada?
- poziom oleju? :fcp1
- czy opony nówki mają takie chcrakterystyczne cieniutkie "czułki" - jak rowerowe?

no dobra, nie zgaduję, liczę na rady

ps. czy przepisy wymagają, żeby nowy samochód był sprzedawany np z apteczką, gaśnicą, trójkątem, lewarkiem itp?

aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 21:16   #2
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

opony raczej nie maja "czulek". a pozatym zanim samochod trafi do klienta to jezdzi nim przynajmniej kilkunastu kierowcow wiec stan opon zalezy od tego jacy ludzie go "dosiadaja" (jest niestety taka prawidlowosc,ze slabe samochody to ok ale jak pod maska jest juz troche wiecej mocy to... no opony nie sa napewno juz nowe. warto tez zajrzec pod samochod czy nie ma porysowanych zderzakow i progow. sladow po wozku widlowym raczej bym nie szukal ale... na kilka tysiecy samochodow nowych jakis 1 sie napewno trafi. wiecej nie wiem bo sie na tym nie znam a to co napisalem to tylko moja zwykla prawie codzinna praca....
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 21:29   #3
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

gasnica i trojkat musza byc....

auto trzep nawet miernikiem grubosci lakieru...pierwsze kilometry nowki przed zakupem sa chyba najgorsze bynajmniej dla wiekszosci w calym ich zywocie :fcp27
czesto sie zdarzaja wgniecenia obrysowania a nawet dzwony.... znam przypadek co podczas transportu z placu glownego do salonu auto bylo zle "zablokowane" i przy hamowania przelecialo przez kabine lawety... oczywiscie zostalo wyklepane i poszlo jako noweczka :fcp27
w gazecie nawet kiedys byla afera ze w Bydzi pare salonow wtopilo bo klienci udowodnili ze ich "nowki" byly bite.... paranoja no ale coz..... :fcp7
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 21:32   #4
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał aaalata
- wszystkie części powinny mieć ten sam kolor... i nie być porysowane
tak i lśnić jak na maybachu
Cytat:
Napisał aaalata
- daty na szybach nie muszą się zgadzać (jak czytałem na forum)
Gbyby było inaczej nie odebrałbym samochodu
Cytat:
Napisał aaalata
- czy sprawdzanie nr silnika i nadwozia to przesada
Tak
Cytat:
Napisał aaalata
- poziom oleju?
Poproś sprzedawcę niech to zrobi i inne płyny też odrazu będziesz wiedział co i gdzie.
Cytat:
Napisał aaalata
- czy opony nówki mają takie chcrakterystyczne cieniutkie "czułki" - jak rowerowe?
A wiesz , że ...nie pomiętam ale na liczniku było coś nie więcej niż 7 km.
Cytat:
Napisał aaalata
ps. czy przepisy wymagają, żeby nowy samochód był sprzedawany np z apteczką, gaśnicą, trójkątem, lewarkiem itp?
Apteczki nie dostaniesz , ona wogóle nie jest wymagana przez polskie przepisy.

Dobrze iść z zaufaną osobą , która z boku na chłodno może nam coś pokazać ,podpowiedzieć :fcp1
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 21:36   #5
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał dr_Oktan
Dobrze iść z zaufaną osobą , która z boku na chłodno może nam coś pokazać ,podpowiedzieć
dokladnie i dogadaj sie ze sprzedawca aby jak najszybciej Cie poinformowal o tym ze auto jest na miejscu.... czesto stoi nawet pare dni czekajac na wszystkie papiery, zerowke itd... takze czasu jest na ogladanie :fcp4
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 06:58   #6
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie

dr_Oktan z tymi numerami wyjechałem, bo w aktualnym .... samochodzie - nówka z salonu (tzn. w sumie kupiony w salonie w roku 2000 jako nowy, rok produkcji 199Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - do tej pory nie możemy znaleźć numeru nadwozia...

Podejrzewam, że po nim to laweta chyba przejechała po tym jak jej przez szoferkę przeleciał, bo w nówce byo trochę zacieków itp... ale "salon" się wypiął na nas i tak przeszło.

............
a to już w ogóle temat na osobny wątek, bo auto zostaje w rodzinie - kupuje je moja siostra cioteczna (kuzynka po mojemu) i niechciałbym, żeby miała problemy z tym numerem
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 22:32   #7
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

na powiedzmy jakies 800 samochodow ktore przychodza w tygodniowym transporcie na statku to z ja wiem??powiedzmy 20 idzie do poprawek lakierniczych. a z ciekawosci 1 opel nam dzisiaj przelecial przez pol wagonu uszkadzajac tylna czesc podwozia (wyrwanie wydechu itp) no i spadajac polamal przedni zderzak. ale stoi i czeka na zaladunek i plynie do hiszpanii ale czy tam bedzie sprzedane jako nowe to oczywiscie juz nie wiem. takze dalej polacam glownie sie przyjrzec spodowi samochodu. a opony nowe na 100% nie maja zadnych "czulek" dzisiaj specjalnie sprawdzalem
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 07:32   #8
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie

no Panowie, postraszyliście trochę...

lakiernik nie dał się wyciągnąć do salonu, ale prosto z salonu jedziemy do niego, niech popatrzy fachowym okiem,

dzięki za rady, pozdrawiam


EDITED:

no i odebrany... czerwony, błyszczący, szpary wszystkie równe, szyby takie same, wszystko w tym samym kolorze, progi prościutkie, od spodu brak niepokojących śladów...

ściąga w lewo, ODROBINKĘ ale ściąga, na dziurach... nie przy przyspieszaniu, nie przy hamowaniu, po prostu na dziurach skręca w lewo, na zimówkach i na letnich też, od czego to może być? gdzie z tym jechać? bo u dilera powiedzą, że mi się wydaje, że ściąga... może mi sie faktycznie wydaje
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2008, 19:31   #9
Mar78
ford::advanced
 
Avatar Mar78
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SO
Model: Focus MKII FL kombi SilverX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 220
Domyślnie Re: Re:

Cytat:
Napisał dr_Oktan

Cytat:
Napisał aaalata
- czy sprawdzanie nr silnika i nadwozia to przesada
Tak
NIE! Absolutnie to nie jest przesada! Ojciec odbierając nowęcję - Fiata Punto, po przykręceniu tablic i opłaceniu ubezpieczeń, zarzyczył sobie sprawdzenia numerów...
...mało go gostek nie zeżarł :571: - śmiał się "że przecież nie kradzione". W miarę dyktowania numerów humor mu przestał dopisywać...

...numery ZUPEŁNIE nie zgadzały się :fcp7 :fcp7 :fcp7

Diler odkręcał to przez parę dni - skończyło się na "prostowaniu" sprawy w Turynie! Oprócz tego, za własną kasę musiał przerejestrować auto i załatwiać ubezpieczenie :fcp2
Gdyby tego wtedy nie dopilnował, niezła szopka była by później - przy policjantach albo przy sprzedaży.
__________________
Był Fusion 1,4TDCi (2004), jest Focus 1,8TDCi (2009)
"Zły sex jest lepszy, niż dobry dzień w pracy"
Mar78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2008, 09:25   #10
stucco
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: Fusion
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 2
Domyślnie Re: Re:

Cytat:
Napisał Mar78
Cytat:
Napisał dr_Oktan

Cytat:
Napisał aaalata
- czy sprawdzanie nr silnika i nadwozia to przesada
Tak
NIE! Absolutnie to nie jest przesada!
(ciach)
...numery ZUPEŁNIE nie zgadzały się :fcp7 :fcp7 :fcp7
(ciach)
Gdyby tego wtedy nie dopilnował, niezła szopka była by później - przy policjantach albo przy sprzedaży.
Żadna przesada! W samochodzie rodziców pomyłka akurat była przy samej rejestracji. Ale - ZAWSZE należy to sprawdzić, i przy odbiorze pojazdu, i przy rejestracji, i przy ubezpieczeniu. Później, przy otwieraniu samochodu to już tylko numery rejestracyjne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... by nie wezwać serwisu do zablokowanego auta ... nie swojego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Witam forumowiczów! To mój pierwszy post. Umowa na Fusion'a podpisana, teraz czekam na dostawę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stucco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.