Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2008, 20:30   #581
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [MK4] - Lista usterek MK 4

Cytat:
Napisał GEMINI32
Zaobserwowane usterki w nowym MK 4 :
wadliwy filtr DPF
skrzypiące fotele ( w serwisie poinformowano mnie że dosyć częsta usterka )
awaria klimatyzacji
błędnie działający wyświetlacz FORD

Zapraszam do wpisywania się do tej listy aby mieć szerszy pogląd na jakość forda i przygotować się na następne usterki.
post to przegięcie,jak mawia nasz prezydencik, i już trzeba go przeprosić, to semantyczne nadużycie, cokolwiek to znaczy,wcale nie mam zamiaru wybielać forda, ale u karzdego uzytkownika coś się popsuje i po podliczeniu statystycznie wyjdzie że wszystko się psuje.
lepiej w tytule posta napisać- wszystko się psuje w mk 4 , będzie i prościej i szybciej, bo wtedy będzie się wypisywać co się nie psuje,ale jak znam życie i tego też trochę będzie bo u innych nie będzie się psuło a u innych będzie.
dalej -co oznacza " w serwisie powiedzieli" ?? nie poprawili ?? niech napiszą oficjalnie na piśmie,, dosyć częsta usterka" i wtedy trzeba fordowi zrobić reklamę, pisma tylko na to czekają
jaka awaria klimatyzacji ??
jaki błędnie działający wyświetlacz- w fordzie są conajmniej dwa .

ps. dodam od siebie , ponownie, kierownica nie leży dokładnie w osi fotela . i skrzypią uszczelki drzwi :fcp27

__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 21:01   #582
GEMINI32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2008
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał bufetowo
Ad. 1 - O DPF-ie było już chyba wszystko-trzeba go przeczyścić-wypalić, przynajmniej tak pisali inni użytkownicy, tzn. kilkanaście km na wysokich obrotach.
Ad. 2 - Absolutnie nic nie skrzypi.
Ad. 3 - A konkretnie?
Ad. 4 - na czym polega usterka. Ja zauważyłem 2 niedociągnięcia. Tłumaczenie chwilowego spalania jako "odległość" oraz mało wygodną obsługę radia.
Użytkownik danielr cytat " Nie martw sie, mi przedwczoraj przy przebiegu 33 tys km wyskoczyl na wyswietlaczu nowy komunikat tym razem usterka przedniego oswietlenia. W sumie nawet sie ucieszylem, bo spodziewalem sie, ze to bedzie 9 raz wymiana oleju... " - 8 wizyt w serwisie z powodu tej usterki, czyli ponad tydzien w serwisie - SUPER
...trzeba przeczyścić przepalić - normalne użytkowanie nie wystarcza czy to nie normalne że serwis sobie z tym nie radzi ?

To że skrzypi tapicerka drzwi to chyba normalne dlatego nie wpominam.
Ad3. Wyświetlacz działa poprawnie natomiast w ogóle nie wieje schłodzone powietrze.
Ad4. Usterka mineła sama, chwilowy zanik wyświetlacza dlatego nie będe się rozpisywał.

Cytat:
Napisał azet
Cytat:
Napisał GEMINI32
Zaobserwowane usterki w nowym MK 4 :
wadliwy filtr DPF
skrzypiące fotele ( w serwisie poinformowano mnie że dosyć częsta usterka )
awaria klimatyzacji
błędnie działający wyświetlacz FORD

Zapraszam do wpisywania się do tej listy aby mieć szerszy pogląd na jakość forda i przygotować się na następne usterki.
post to przegięcie,jak mawia nasz prezydencik, i już trzeba go przeprosić, to semantyczne nadużycie, cokolwiek to znaczy,wcale nie mam zamiaru wybielać forda, ale u karzdego uzytkownika coś się popsuje i po podliczeniu statystycznie wyjdzie że wszystko się psuje.
lepiej w tytule posta napisać- wszystko się psuje w mk 4 , będzie i prościej i szybciej, bo wtedy będzie się wypisywać co się nie psuje,ale jak znam życie i tego też trochę będzie bo u innych nie będzie się psuło a u innych będzie.
dalej -co oznacza " w serwisie powiedzieli" ?? nie poprawili ?? niech napiszą oficjalnie na piśmie,, dosyć częsta usterka" i wtedy trzeba fordowi zrobić reklamę, pisma tylko na to czekają
jaka awaria klimatyzacji ??
jaki błędnie działający wyświetlacz- w fordzie są conajmniej dwa .

ps. dodam od siebie , ponownie, kierownica nie leży dokładnie w osi fotela . i skrzypią uszczelki drzwi :fcp27
"Wszyscy to robią a PO wpadła", może ty też jesteś z młodzieżówki od Forda :fcp4 .
Wiem, wiem czepiam się, Mondeo ma wiele wad - zawieszenie, przestrzeń itp., itp. nie neguje tego.
Z drugiej jednak strony jakość nie jest jego najlepszą cechą, i co z tego powodu mam nabrać wody w usta.
Nie jestem ani mechanikiem ani rzeczoznawcom, nie zależy mi na debacie w czasopismach, opisuje spostrzeżenia zwykłego użytkownika który liczył na coś więcej wydając poanad 100 tys.
Jaka awaria klimatzacji - po prostu nie wieje zimne powietrze, wyświetlacz z nazwy chyba convers.

Na czym polega "wypalanie DPF" jedni uważają że na wypaleniu na wysokich obrotach inni że na wymianie softu, było tysiąc razy opisywane ale nikt łącznie z serwisem nie wie co z tym zrobić. Czyż to nie jest częstą usterką i nie mam prawa "robić fordowi reklamy"
Przed zakupem czytałem to forum i takich postów jak mój tu nie znalazłem a szkoda...
... może dzisiaj bym nie miał problemu

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 18-09-2010 o 21:19 Powód: Regulamin punkt21
GEMINI32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 21:38   #583
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [MK4] - Lista usterek MK 4

Cytat:
Napisał GEMINI32
Cytat:
Napisał azet
Cytat:
Napisał GEMINI32
Zaobserwowane usterki w nowym MK 4 :
wadliwy filtr DPF
skrzypiące fotele ( w serwisie poinformowano mnie że dosyć częsta usterka )
awaria klimatyzacji
błędnie działający wyświetlacz FORD

Zapraszam do wpisywania się do tej listy aby mieć szerszy pogląd na jakość forda i przygotować się na następne usterki.
post to przegięcie,jak mawia nasz prezydencik, i już trzeba go przeprosić, to semantyczne nadużycie, cokolwiek to znaczy,wcale nie mam zamiaru wybielać forda, ale u karzdego uzytkownika coś się popsuje i po podliczeniu statystycznie wyjdzie że wszystko się psuje.
lepiej w tytule posta napisać- wszystko się psuje w mk 4 , będzie i prościej i szybciej, bo wtedy będzie się wypisywać co się nie psuje,ale jak znam życie i tego też trochę będzie bo u innych nie będzie się psuło a u innych będzie.
dalej -co oznacza " w serwisie powiedzieli" ?? nie poprawili ?? niech napiszą oficjalnie na piśmie,, dosyć częsta usterka" i wtedy trzeba fordowi zrobić reklamę, pisma tylko na to czekają
jaka awaria klimatyzacji ??
jaki błędnie działający wyświetlacz- w fordzie są conajmniej dwa .

ps. dodam od siebie , ponownie, kierownica nie leży dokładnie w osi fotela . i skrzypią uszczelki drzwi :fcp27
"Wszyscy to robią a PO wpadła", może ty też jesteś z młodzieżówki od Forda :fcp4 .
Wiem, wiem czepiam się, Mondeo ma wiele wad - zawieszenie, przestrzeń itp., itp. nie neguje tego.
Z drugiej jednak strony jakość nie jest jego najlepszą cechą, i co z tego powodu mam nabrać wody w usta.
Nie jestem ani mechanikiem ani rzeczoznawcom, nie zależy mi na debacie w czasopismach, opisuje spostrzeżenia zwykłego użytkownika który liczył na coś więcej wydając poanad 100 tys.
Jaka awaria klimatzacji - po prostu nie wieje zimne powietrze, wyświetlacz z nazwy chyba convers.

Na czym polega "wypalanie DPF" jedni uważają że na wypaleniu na wysokich obrotach inni że na wymianie softu, było tysiąc razy opisywane ale nikt łącznie z serwisem nie wie co z tym zrobić. Czyż to nie jest częstą usterką i nie mam prawa "robić fordowi reklamy"
Przed zakupem czytałem to forum i takich postów jak mój tu nie znalazłem a szkoda...
... może dzisiaj bym nie miał problemu
jak czubów od władzy odsunęli obywatele przynajmniej polityką się chwilowo nie interesuję, czyżby kuzyn gerconsa ? porsche cayenne też gościowi się rozsypało, zapewne za te pieniądze także miał inne zdanie o wozie . takie życie. tytuł jest tylko wielce drażniący, od razu widać negatywne nastawienie, optymiści dłużej żyją . :fcp2
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 21:49   #584
GEMINI32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK4] - Lista usterek MK 4

Cytat:
Napisał azet
Cytat:
Napisał GEMINI32
Cytat:
Napisał azet
Cytat:
Napisał GEMINI32
Zaobserwowane usterki w nowym MK 4 :
wadliwy filtr DPF
skrzypiące fotele ( w serwisie poinformowano mnie że dosyć częsta usterka )
awaria klimatyzacji
błędnie działający wyświetlacz FORD

Zapraszam do wpisywania się do tej listy aby mieć szerszy pogląd na jakość forda i przygotować się na następne usterki.
post to przegięcie,jak mawia nasz prezydencik, i już trzeba go przeprosić, to semantyczne nadużycie, cokolwiek to znaczy,wcale nie mam zamiaru wybielać forda, ale u karzdego uzytkownika coś się popsuje i po podliczeniu statystycznie wyjdzie że wszystko się psuje.
lepiej w tytule posta napisać- wszystko się psuje w mk 4 , będzie i prościej i szybciej, bo wtedy będzie się wypisywać co się nie psuje,ale jak znam życie i tego też trochę będzie bo u innych nie będzie się psuło a u innych będzie.
dalej -co oznacza " w serwisie powiedzieli" ?? nie poprawili ?? niech napiszą oficjalnie na piśmie,, dosyć częsta usterka" i wtedy trzeba fordowi zrobić reklamę, pisma tylko na to czekają
jaka awaria klimatyzacji ??
jaki błędnie działający wyświetlacz- w fordzie są conajmniej dwa .

ps. dodam od siebie , ponownie, kierownica nie leży dokładnie w osi fotela . i skrzypią uszczelki drzwi :fcp27
"Wszyscy to robią a PO wpadła", może ty też jesteś z młodzieżówki od Forda :fcp4 .
Wiem, wiem czepiam się, Mondeo ma wiele wad - zawieszenie, przestrzeń itp., itp. nie neguje tego.
Z drugiej jednak strony jakość nie jest jego najlepszą cechą, i co z tego powodu mam nabrać wody w usta.
Nie jestem ani mechanikiem ani rzeczoznawcom, nie zależy mi na debacie w czasopismach, opisuje spostrzeżenia zwykłego użytkownika który liczył na coś więcej wydając poanad 100 tys.
Jaka awaria klimatzacji - po prostu nie wieje zimne powietrze, wyświetlacz z nazwy chyba convers.

Na czym polega "wypalanie DPF" jedni uważają że na wypaleniu na wysokich obrotach inni że na wymianie softu, było tysiąc razy opisywane ale nikt łącznie z serwisem nie wie co z tym zrobić. Czyż to nie jest częstą usterką i nie mam prawa "robić fordowi reklamy"
Przed zakupem czytałem to forum i takich postów jak mój tu nie znalazłem a szkoda...
... może dzisiaj bym nie miał problemu
jak czubów od władzy odsunęli obywatele przynajmniej polityką się chwilowo nie interesuję, czyżby kuzyn gerconsa ? porsche cayenne też gościowi się rozsypało, zapewne za te pieniądze także miał inne zdanie o wozie . takie życie. tytuł jest tylko wielce drażniący, od razu widać negatywne nastawienie, optymiści dłużej żyją . :fcp2
Załóż temat Mondeo MK4 - ZALETY ! - na pewno coś od siebie szczerego napisze, tytuł mnie nie zdrażni.
Na talon tego forda nie dostałem, to i sobie opinii o nim nie wstydze napisać.
PZDR
GEMINI32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 22:23   #585
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] - Lista usterek MK 4

Hej.
Zgodnie ze swoim podpisem malkontentom mówię STANOWCZE NIE!!!
Nazwij sobie tego posta "usterki w moim egzemplarzu mondeo mkIV" i będzie po kłopocie.
Z daty Twojej rejestracji na forum wynika, że jesteś tu od marca i auto masz z 2008 roku. Sorry człowieku ale o DPF'ie, skrzypiących drzwiach i antence co się w myjni pogięła pisał już ŚP. gerconos więc się powtarzasz. Swoja drogą piszesz w niezwykle podobnym do niego stylu i jeżeli nie zmienisz swojego nastawienia (przy czym od razu Ci odpowiem, nie mam nic przeciwko krytyce, bo rzeczywiście to auto nie jest bez wad lecz rób to KONSTRUKTYWNIE a nie na dotychczasowej zasadzie) to nie wróżę Ci tu świetlanej przyszłości.
Masz problem z autem? Masz gwarancję, jedziesz i naprawiają. O tym nie napisałeś, czy coś zrobiłeś w tym kierunku.
Poza tym jak to o nikt nie wie co z DPF'em... masz problemy z czytaniem w ogóle, czy z czytaniem ze zrozumieniem w szczególności?
W instrukcji obsługi jest jak wół napisane jak należy we własnym zakresie czyścić DPF'a - robisz to? Drugim rozwiązaniem, o którym trąbi się na forum to aktualizacja softu...Zaktualizowałeś w ASO soft do niego? I kto tu czego nie wie?
A co do klimy...gerconos też miał z nią problemy...
Nie działa? Byłeś w ASO?
Fotele skrzypią? Zgłoś na piśmie 2 razy, dodaj wszystkie inne swoje uwagi i albo to zrobią albo dostaniesz nowe auto (jak nie będą w stanie tego usunąć) i wszystko....
Po prostu zrób coś z tym a nie marudzisz o rzeczach, które wszyscy znają i są tu wałkowane od blisko roku.
Tym bardziej, że rzeczy o których piszesz (no może poza DPF'em) mogą zdarzyć się w każdym samochodzie i robienie z tego wielkiego halo to jakaś paranoja. Co najmniej jakby Ci auto na środku drogi odmówiło posłuszeństwa w trakcie wyprzedzania co mi się akurat zdarzyło w nowiutkim passku i lagunie... TO JEST USTERKA MODELU!!!
Pozdrawiam.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 08:36   #586
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: [MK4] - Lista usterek MK 4

:fcp23 :fcp23 :fcp23

Jedź do ASO!
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 09:19   #587
GEMINI32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2008
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał TiM
:fcp23 :fcp23 :fcp23

Jedź do ASO!
Jeszcze pare razy tam pojadę to może z panią w recepcji na "ty" przejdę. - szukam dobrych stron tego wszystkiego :fcp4
A żeby było nie do końca miło to małe porównanko:

oddaje moje mondeo, proszę o samochód zastępczy (oczywiśnie usługa płatna ) - samochodu w tej chwili brak słyszę odpowiedź.
dla porównania ASO Lexus od razu (bezpłatnie podstwia auto zastępcze )
Celowo porównuje tu Lexusa ponieważ model IS 220 classic jest porównywalny cenowo z moim Mondeo.

Do Paffcia- wróżbity nie jestem jakimś gercomsem, ani jego ciocią.
:fcp29

Chyba będe musiał się z Wami na jakiś zlocik wybrać się i tam troche postękać.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 18-09-2010 o 21:19 Powód: Regulamin punkt21
GEMINI32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 09:46   #588
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] - Lista usterek MK 4

Zapraszamy...już powoli się Kielce z torem klarują :fcp29
A na miejscu, może tak jak w dotychczasowych paru przypadkach, wspólnymi siłami jakoś sobie z poradzimy, doradzimy i będzie ok :fcp26
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 10:12   #589
GEMINI32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK4] - Lista usterek MK 4

Moje rozgoryczenie potęguje fakt że te usterki przytrafiają mi sie w naj mniej odpowiednich momentach.
dzień przed wyjazdem do CRO - wypalanie DPF.
Za tydzień wybieram się nad bałtyk, a tu najpierw muszę naprawić klimatyzację i cały dzień w serwisie.
Chyba że jechać bez klimy 700 km - BEZCENNE. :fcp1

Dziękuje za zaproszenie, będe śledzil temat zlotów.
GEMINI32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 10:16   #590
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [MK4] - Lista usterek MK 4

Cytat:

oddaje moje mondeo, proszę o samochód zastępczy (oczywiśnie usługa płatna ) - samochodu w tej chwili brak słyszę odpowiedź.
dla porównania ASO Lexus od razu (bezpłatnie podstwia auto zastępcze )
Celowo porównuje tu Lexusa ponieważ model IS 220 classic jest porównywalny cenowo z moim Mondeo.
...myślę że masz problem z ASO...ja na ten przykład umawiam się parę dni wcześniej i zawsze dostaję zastępczy (bezpłatnie :fcp1 ) a wszystkie usterki
osuwają bez dyskusji :fcp2 :fcp3
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.