Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2015, 18:12   #21
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

No i na czym stoi...

c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 07:53   #22
blerva
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-03-2015
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Cześć.

Będzie to mój pierwszy post na forum ale cóż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszesz że masz 73 tyś.
Mi bez większych problemów udało się "wytargować" 74tyś za nowego focusa do produkcji w takich parametrach:
Silnik 1.5 ecoboost
Nadwozie Wagon
Wersja Trend Sport
Kolor Magnetic
Relingi bagażnika dachowego wykoń„czone aluminium
Konsola centralna Premium

Pakiet Style (AB1BG)
Pakiet Comfort 2 (AB1BF).
Pakiet Family (AB1BK)
Pakiet Winter 2 (AB1BD)
Nie jest to auto które stoii na salonie tylko poszło do produkcji - więc odbiór będzie na koniec sierpnia.
blerva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 11:16   #23
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

dodaj jeszcze jaka była cena bazowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 22:12   #24
blerva
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-03-2015
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Nie mam pod ręką papierów. Żeby nie przekłamać napiszę jutro z rana.
Przepisując z oferty.
Cena katalogowa - 90880.00

p.

Ostatnio edytowane przez blerva ; 29-05-2015 o 10:28
blerva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 14:26   #25
rybov
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL Kombi
Silnik: 1.5 EB 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Długo latałem po salonach i szukając auta w okolicach 100tyś. zachaczyłem o większość z tego co wymieniliście.

Octavia - serio, ktoś napisał 1.2 TSI, że jedzie?! Serio? 1.4 TSI zbiera się gorzej niż 1.5 EB w Foce. Jedyny sensowny silnik w Octavii to 1.8 TSI.
Czy tak super się prowadzi? Wcale nie - w wersjach 1.4 TSI i niższych ma z tyłu belkę, a nie wielowachaczowe zawieszenie.
Poziom wykończenia wcale mnie na kolana nie powalił raczej bym powiedział, że to jest to czego się spodziewałem po aucie tej klasy, fakt jest to już duże auto. Już prawie zamówiłem kombiaka z 1.8 i 4x4 w prawie full wypasie, ale dealer postąpił jak ostatni głupek i uciekł się do oszustwa i stwierdziłem, że z takimi ludźmi biznesu robić nie będę.

KIA - spoko auto ale czegoś mu brakuje, nie wiem sam. Gwarancja 7 lat jest spoko, nawet jak się warunki przeczyta - silnik, skrzynia czyli najdroższe rzeczy są w niej ujęte.

Focus - długo zlewałem Focusa bo mi się nie podobał totalnie jego środek, ale wyszła wersja po lifcie. Pojechałem z żoną na jazdę próbną - pominę fakt obsługi, bo tutaj była ona najwyższa (nawet zaproponowali mojej żonie przejażdżkę) ale nie miała ona wpływu na wybór auta.

Cenowo - z full opcjami prawie (no brak skór, i aktywnego tempomatu). 94 tys. zł.

Zamówione 1.5 EB Kombi Titanium, no z prawie wszystkim. Ja zadowolony bo podobny wypas w Skodzie szedł grubo ponad 100 tyś.

Odbieram w Lipcu to się pochwalę i więcej napiszę o swoich doświadczeniach z tym autem, ale zakup - Skody sobie odpuściłem bo niczym szczególnym się nie wyróżniała (choć ten 1.8 serio potrafił odjechać) inna sprawa to opinie o tych silnikach, że olej prawie pół na pół z paliwem palą, a o EB nie słyszałem takich opinii.
rybov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 16:08   #26
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Cytat:
Napisał rybov Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uciekł się do oszustwa
A możesz rozwinąć?
Gratki wyboru. Te 94 to po rabacie?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 18:37   #27
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

No to pozostajesz na forum, nie gratuluje przed odebraniem.
1.8 tsi są już poprawione tam były cienkie perścienei które sie wypalały i faktycznie strasznie brało olej, ale póżniej poprawili to jak rozrządy.
Fokusik po lifcie i w takiej wersji jest ładny.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 19:51   #28
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Tak z ciekawością poczytałem sobie wypowiedzi i piszecie sami że poprawiono silniki w VAG :-) no tak poprawiono? a jak poprawiono to niech napisze może ktoś kto ma choć 120tyś. nastukane w tych poprawionych VAG? :-) jak mu się silnik sprawuje ? :-) silniki forda 1.6EB i 2.0EB jakoś poprawiane nie musiały być :-) widać inżynierowie forda są lepsi w kwestii projektowania silników i skrzyń biegów. To jak z ciastem jak zepsujesz to raczej wiele nie poprawisz. Ja czytam MEGA dużo opinii użytkowników aut, również VAG i BMW i powiem że tylko na temat jednostki 2.0 ecoboost 250 w focusie nie znalazłem kompletnie nic złego! co aż wydaje mi się podejrzane :-) Ja też po nowym roku kupuję auto za ok. 80tyś. ale musi mieć niezłą moc i być niezawodny a to bardzo ciężka sprawa :-) VAG 2.0 tfsi - proszę poczytać forum jak płaczą jego posiadacze :-) Myślałem również o BMW e90 325i lub 330i z silnikiem N52 lub N53 i co? tragedia!! rzędowe 6 cylindrówki w BMW były zawsze nie do zajechania! Teraz to się zmieniło, mają kłopoty ze smarowaniem elementów ruchomych w głowicy, samoregulatory zaworów siadają i silnik klekocze, elektryczne pompy wody, wtryski bezpośrednie paliwa. Nie są to auta z przebiegami Bóg wie jakimi tylko ok. 100tyś zaczynają się problemy, na forum BMW wszystko pięknie jest opisane. Zostaje mi focus st 250, który nawet podkręcony do ok. 300 koni i 400Nm i tak jeździ bezproblemowo. Popierdzieliło się w tej motoryzacji żeby w BMW zrąbać taki silnik! Przykład jednej z propozycji, żaden szrot turecki :-) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub prawie nówka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
auto wyposażone prawie na maxa.

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 15-06-2015 o 20:11
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 20:26   #29
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Przeca zawsze tak jest, że na forum danej marki ta marka jest najlepsza. No bo jak znieść myśl, że wydało się pieniądze na opcję nienajlepszą, nie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja tam silnikowi w fordzie nie mam nic do zarzucenia, skrzyni niewiele (chociaż mtx75, wyraźnie gorzej jeździ się w mieście niż tą od vw, szczególnie na drugim biegu i z niską prędkością to już wręcz męcznie). Gdyby tylko buda nie była tak tandetna, to auto byłoby godne polecenia. Kicz w wyglądzie mk3 mnie odpycha (wewnątrz też), więc nie kupię nawet gdyby tandetę z mk2 poprawiono.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 15-06-2015 o 20:37
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 10:27   #30
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Nie wiem co widzisz nie tak w wyglądzie mk3 :-) dla mnie wygląd tego auta to atut :-) choć przód w st faktycznie nie powala (tu zwykła wersja bardziej mi leży) ale całokształt jest super! - jak dla mnie :-) kiedyś jak na początku lat 2000tysięcznych kupowałem mk1 też mi mówili jak to wygląda a mi podobał się jak cholera :-) wygląd to sprawa gustu ale reszta to czysta technika na MEGA poziomie. St 250 zrobiony na 300 kucyków to istne piekło jak dostanie w palnik ale i może służyć za toczydło do marketu ;-) no jest to 4sów a nie jak VAGiny biorą więcej oleju niż 2sów :-)
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.