Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2009, 18:59   #1
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Exclamation gaz do durateca

witam wszytkich
ostatnio troszke mnie na pytania nachodzi
1. chodzi mi o gaz do mond mk3 1,8 duratec he. z jednej strony mowia ze te silniki z gazem jakos tam współpracuja a inni ze fordy ogolnie nie lubia gazu. Mysle ze nie lubia ale zetec-ki a dura daje sobie rade ale jesli mam regulacje zaworkow robic komplet szklanek i robota i jak to sie dowiadywalem wszystko koszt 2000zl po 30-40tysiacach to mi sie nie usmiecha.
2. a drugie pytanie dotyczy sensownosci gazu jesli codzienny dojazd praca to ok 3-4 km. fakt ze sa inne wypady dluzsze ale w sumie najwiecej tych krotkich tras, czy sekwencja sie nie sypnie po takich dojazdach, mysle ze moze wogole zrezygnowac z gazika i smigac jak jest bo w trasie to i tak jakos tam sobie jedzie w miare ekonom, a jak mialby mi jechac do pracy mimo wszystko na benz bo sie nie zdazy przelaczyc to po kij taka zabawa
jak myslicie
pozdrowienia i dzieki

mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 19:02   #2
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: gaz do durateca

Wszytko zależy jakie robisz przebiegi miesięczne
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 19:40   #3
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: gaz do durateca

Cytat:
Napisał norbi333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszytko zależy jakie robisz przebiegi miesięczne
ok 1000 km miesiecznie z tym ze 60% to raczej traski do 6 km
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 07:06   #4
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: gaz do durateca

cos nikt sie nie wypowiada o tym gazie
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 07:26   #5
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: gaz do durateca

ja do pracy mam niecaly 1km i nawet w zime autko zdarzy przelaczyc sie na lpg
poprostu czas ktory potrzebny jest aby odmrozila sie przednia i tylna szybka pozwala na zlapanie odpwoiedniej temperatury i przelaczenie sie na lpg
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 07:37   #6
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: gaz do durateca

dzieki serdeczne kolego
to juz cenna wskazowka przemawiajaca "za"

czyli do takich malych przebiegów tez radzisz montowac?
a co z ta regulacja zaworow czy faktycznie tak czesto i taki koszt?
czy zwroci sie ta zabawa
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 07:57   #7
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: gaz do durateca

Ja robię podobne przebiegi, dziennie do i z pracy w sumie ok. 15km. Kupując Mondeo celowo wybrałem benzynę, a nie diesla mimo, że w dieslu przyjemność z jazdy o niebo większa, ale u mnie samochód ma jeździć a nie stać w warsztacie (przepraszam właścicieli diesliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
O gazie nawet nie pomyślałem, koszty instalacji, dodatkowych przeglądów/regulacji, czy ewentualnych napraw, poświęconego własnego czasu na dochodzenie przyczyn usterki - to nie ma sensu. Na szybko zrobiłem sobie kalkulację i z gazem wyjdzie na przestrzeni lat na pewno taniej, ale ja nie będę tym mondeo jeździć przecież 20 lat!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A różnica jest na prawdę nie aż tak wielka, żeby o to walczyć.
Dlatego moje prywatne zdanie: daj sobie w tym przypadku z gazem spokójGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na lato zainwestuj w rower!!
pozdr
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 08:06   #8
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: gaz do durateca

dokladnie tez o tym mysle, ze lat nie wiadomo ile nie bede jezdzil, a na tak malych trasach nie wiem czy zdazy mi sie przelaczyc a fakt ze i regulacje i awarie czestsze przy gazie i kable i swiece i przeglady i przestrajanie to troche czasu i kaski na to jest. dla mnie tez auto powinno byc bezawaryjne siadasz-jedziesz i to jest najwazniejsze wiec trafialo by mnie jezeli mialbym sie bawic bo dusi szarpie czy cus.
i kolejna rada za ktora rowniez dziekuje i pozdrawiam kolege
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 11:35   #9
Artsorty
ford::beginner
 
Avatar Artsorty
 
Imię: Atr
Zarejestrowany: 21-12-2004
Model: Mondeo MK1, MK4
Silnik: 1.8/2.0
Rocznik: 1993/2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: gaz do durateca

Podobnie jak kolega karloss pisze na dojazdy do pracy przesiadz sie na rower Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a wiem z doswiadczenia ze gaz po pewnym czasie ma duzy negatywny wplyw na silnik, bo mam to u siebie, i jesli niemialbym robic tysiecy kilometrow autem to szkoda pakowac sie w dodatkowe koszty ( autko z lpg lubi byc dopieszczane), wszystko tez zalezy jak dlugo chcesz miec to autko.
__________________
Mondzio 1.8 16v )
Artsorty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 13:27   #10
Piotrbmw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: gaz do durateca

Witam ja mam zalozony gaz sekwencyjny i bardzo go sobie chwaleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.spalanie max 10l LPG w trasie 8l LPG Fakt ze w zimie trzeba przejechac 3km zeby sie przelaczyl na gaz a w lecie z 1km. przejechalem 15tys i nic sie nie dzieje.Ja do pracy mam 25km w jedna strone wiec mi sie oplaca obliczylem ze po pol roku zaoszczedzilem 1500zl na gazieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.czyli mi sie zwroci po roku gaz potem bedzie na siebie zarabial.A na tych twoich dojazdach krotkich do pracy w zimie to silnik nie zdazy sie nagrzac i sie nie przelaczy na gaz.Pozdrawiam!!
Piotrbmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.