Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2015, 19:04   #11
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Warto jeszcze zauważyć, że w ostatniej generacji focus zmalał, a octavia urosła (o bagażnikach tu akurat nie myślę, bo to różnica jest ogromna) :-).

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2015, 19:52   #12
Przema
ford::average
 
Avatar Przema
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk6 van/Courier Turneo
Silnik: 1,4 68KM/1,0B 100KM
Rocznik: 2008/2017
Postów: 87
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

co do oktavi 1,4 tsi: miałem okazję przejechać się autem z 10 roku... wpieniało mnie mocno zbyt długa reakcja na gaz, silnik jeszcze sprzed poprawy, wytrzymał 5 lat i 60 tyś km i rozrząd się rozciągnął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
było: polo mk1/106 mk2/stilo/st220/... jest: courier tourneo i doblo mk2
klinikablasku.pl
Przema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2015, 20:02   #13
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Bo tam były łańcuchy po połowie 2011r wprowadzili pasek oznaczenei silnika chyba E211.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2015, 23:06   #14
radziulasek
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Model: Focus MKII PL
Silnik: 1,8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Czyli na placu boju został Auris, Kia Ceed i Octavia.
Wiem, że hybryda była by fajnym pomysłem ale wierzcie mi, że te 73 000 PLN to już wyżyłowana na maksa kwota z pożyczkami i innymi cudami. Dlatego też, chyba nie zmieszczę Octavi. Zostaje wyprzedażowy Auris kontra wyprzedażowy Ceed. Obejrzę wszystkie 3 auta z jazdą próbną włącznie. Nie jestem krezusem i koszty eksploatacji mają dla mnie znaczenie. Tutaj przewaga kia i skody nad Toyotą. Co do gustów- najmnije z zewnątrz podoba mi się ceed najbardziej Octavia a Toyka w środku. Jeśli zaś idzie o wnętrze to nr to ceed, potem skoda a na szarym końcu Toyota. Jestem duży gość i ilość miejsca ma znaczenie. Tutaj plusuje Octavia. Kufer tez ma dla mnie znaczenie - znów mamy octavię faworyta.
Ech czemu musi być taka droga z 1.4 TSI?
No nic pooglądam pojeżdżę....
Dzięki za spostrzeżenia. Czekam na Wasze uwagi.
radziulasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 07:48   #15
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

No a octawia 1.2 tsi 110KM już jedzie , a średnia wersja octawi 1.4 tsi kosztuje 75ty jakiś pakiet dodatkowy da 78 a rabat coś koło 72 bys powinen wyjsc. A może si e załapiesz na jakąś z tamtego roku bo i taki cennik jest na stronie skody.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 20:12   #16
LuckyLuck
ford::average
 
Imię: Lucky
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: Kraków/Myślenice
Model: Cruze, 206, focus
Silnik: 2.0, 1.1, 1.8
Rocznik: 2009, 2001, 2000
Postów: 75
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Jak focus - to przy tych parametrach - benzyna Ci styknie, co to jest 15tys km/rok, a za diesla dopłacisz z 10k i Ci się to nie zwroci jeśli tankujesz na stacjach w normalnych cenach a nie np. na ukrainie. KIA fajna rzecz bo bodajże 6 czy 7 lat gwarancji - co przy tak malym przebiegu jak 15k może się przydac, bo w focusie pewno 2-3 lata i po gwarancji - jeśli podobalyby mi się z wyglądu tak samo - wzialby KIA ze względu wlasnie na gwarancje
__________________
Oby hulało bezawaryjnie!
LuckyLuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 20:52   #17
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Branie pod uwagę gwarancji w KIA 7 letniej to tak jak w Fordze 10 letniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. proszę ...

Jechałem Octavią nie dawno 3 miesięczną (3k przebiegu) tylko 1.6TDI 105km z wawy do katowic i powiem szczerze, że naprawdę fajny samochód. Wykończenie naprawdę spoko, silnik dawał radę aczkolwiek to droga ekspresowa, ale nie był to jakiś muł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. naprawdę fajnie się jechało nawet myślałem czy jej nie kupić dla siebie tylko odstraszają mnie opinie na autocentrum :/ chyba cierpi na syndrom "wieku dziecięcego" bo ma sporo negatywnych opinii

Jeśli nie potrzebny Ci samochód wyścigowy to moja nowa propozycja to rapid spaceback taka mniejsza octavia ale baaaardzo podobna, miejsca ma prawie tak dużo co Octavia i ma silnik 1.2MPI 75km, wiem to nie jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale całkiem fajnie wygląda, możesz zamówić do niej lgp który teraz kosztuje chyba 2900, jeździsz prawie jak na wode i za 55tysi (na Octavie/Rapida dostaniesz koło 10k rabatu od ceny z katalogu!) masz całkiem fajny samochód, a za zaoszczędzone pieniądze wyjedź na dobre wakacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zostałaby mi na Twoim miejscu jeszcze trzecia opcja zupełnie odbiegająca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tzn nowy Superb będzie dostępny od 75k gdzie w podstawie ma wszystko czego chcesz, do tego jest ogromny i piękny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to tylko moje odczucie


a tak btw. ze stawki Auris mi się najbardziej podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo kup mk2 1.8tdci z 2011r i masz problem z głowy na kolejne 3 lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Martingg ; 18-05-2015 o 21:01
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 21:06   #18
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

Cytat:
Napisał Martingg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie potrzebny Ci samochód wyścigowy to moja nowa propozycja to rapid spaceback taka mniejsza octavia ale baaaardzo podobna, miejsca ma prawie tak dużo co Octavia i ma silnik 1.2MPI 75km, wiem to nie jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale rapid już nie prowadzi się jak kompakt, a na pewno zupełnie inaczej niż focus (belka wleczona z tyłu). 1.4 16V 75 Km miałem w mniejszej fabii i poza miasto był zwyczajnie za słaby. A jakbyś chciał tym 1.2 pojechać stale 140 autostradą, to wciągnie spokojnie 9l i jest już bardzo głośny (jak duratec od forda).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 22:30   #19
przemas10m
ford::average
 
Avatar przemas10m
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Łask
Model: Subaru Forester
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 51
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

ah ten piekny krajGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i te podstawowe wersje wyposazenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u nas wiekszosc kupuje takie golasy ale za to nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja jednak wolabym sciagnac cos 2-3 letniego i w porzadnym wyposazeniu
a z gwarancja jest tak ze jak sie cos sypie to u nas w kraju tego nie uznaja,
jezdzielem firmowym mitsubishi i jak sie rozszczelnił ic i taki silownik od zalaczania napedow tez sie rozszczelnil to kazali naprawiac i gwarancja tego nie obejmowala.... a w Austri w ASO podczas wymiany klockow hamulcowych przejerzeli auto i odrazu zaproponowali wymiane w ramach gwarancji
Polska tj panstwo ktore jest teoretyczne
pieknie beda mowic podczas sprzedazy a jak sie zacznie cos sypac to juz nie jest tak pieknie
przemas10m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 05:13   #20
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy ford focus jaki silnik

A jeszcze lepsze sa wały typu "vip-gwarant" - to już kompletnie niczego nie obejmuje gdy jest po fakcie ;-).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.