Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2008, 19:29   #11
GORTAL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

obejrzałem poduszki pod silnikiem i wyglądają conajminiej nie za ciekawnie,gumy są dobrze przykrecone i się trzymają,dziwi mnie że na mocowaniu jest dość sporo rdzy w szczegulności na przodzie.sprawdziłem prace silnika i wygląda to następująco:
-silnik w momecie ruszania nie traci obrotów nie ma żadnej przerwy w mocy ciągnie ładnie.
-jedyne co może mnie niepokoić to to że na postoju obroty są w granicach 900-950 i silnik pracuje ale troche trzęsie się przy tym całe auto.próbowałem dzisiaj ruszyć na szutrze i asfalcie.
na szutrze była masakra wszystko wewnątrz latało,ledwo udało mi się nad kierownicą zapanować.
natomiast na asfalcie drgania były miejsze ale dalej nim telepało.

GORTAL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2008, 19:36   #12
mad
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Model: Passat
Silnik: Delta Machine
Rocznik: 25.07.2013.
Postów: 184
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

Cytat:
Napisał andreas
Z tym silnikiem to tylko na spacer... nie ruszaj gwałtownie bo się buda rozawli :fcp4
Nie ma jak tumany z Twojego kopcącego diesla :fcp13

Telepie przy ruszaniu -poduszki do wymiany.
__________________


"Starość zaczyna się wtedy kiedy wartość świeczek przewyższa wartość tortu"
mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2008, 19:42   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

Cytat:
Telepie przy ruszaniu -poduszki do wymiany.
poduszki nowe, całe zawieszenie silnika nowe i dalej telepie. Co Ty na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha, zawieszenie i amortyzatory tez pierwsza klasa.
Co teraz napiszesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nadmienie, ze ja z tym walcze już 5 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Juz prawie zwalczyłem, ale.... .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2008, 20:22   #14
cichyPWR
ford::average
 
Avatar cichyPWR
 
Zarejestrowany: 09-02-2008
Skąd: Września
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD Endura-de
Rocznik: 1998
Postów: 95
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

hallo , ja miałem podobne objawy, po zatankowaniu trefnego paliwka (H20 inside) tylko ja mam dieselka więc to też inna bajka
__________________
Pewnie, że jestem dobry w łóżku! Mogę spać w nim cały dzień.
cichyPWR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2008, 20:38   #15
dziubas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2008
Skąd: Korsze,Warm-Maz.
Model: Mondeo mkII GHIA
Silnik: 2.0 16V ZETEC 130 kobyłek :P
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

Witam. Kolego,miałem ten sam problem i nie zdziw się jeśli będziesz miał do wymiany całe sprzęgło. U mnie było dokładnie to samo,przy ruszaniu przód skakał tak jakby miał zaraz się rozsypać. Na początku nie było to uciążliwe ale z czasem,te jak Ty to nazywasz"żabkowanie",doprowadzało mnie do nerwicy. Później pojawiło się ślizganie sprzęgła i niestety miałem przymusową wizytę w warsztacie bo nie dawało się już tak dłużej jeździć. Jeśli chodzi o te podskakiwanie auta to najprawdopodobniej wina leży po stronie sprężyn na tarczy sprzęgła. Pewnie są pęknięte(jedna lub dwie)i dobrze nie amortyzują. U mnie były pęknięte dwie. Również wymieniałem poduszki pod silnikiem,ale nic to nie pomogło. Musisz pogadać z jakimś dobrym mechanikiem żeby stwierdził co naprawdę dolega Twemu mondkowi,ale z mego doświadczenia stawiam na tarczę sprzęgła. Pozdrawiam i mam nadzieję że choć trochę pomogłem.
dziubas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2008, 20:49   #16
vi_king
ford::advanced
 
Avatar vi_king
 
Zarejestrowany: 27-10-2004
Skąd: Jelenia Góra
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 234
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

Cytat:
Napisał Slawko
GORTAL, zadam dwa pytania:
1. czy masz wrazenie, ze w zakresie niskich obrotów, tak w okolicach 1000 silnik nie ma mocy i obroty spadaja poniżej 1000(oczywiscie tylko podczas ruszania i żabkowania) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Czy jadąc na 1 bez gazu (tocząc sie) silnik tez "żabkuje" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i obroty spadają ponizej 1000 ? tak jakby silnik nie miał siły ciagnąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slawko, jesteś wizjonerem, czy co ? :fcp15 Ja mam dokładnie takie objawy, pojawiły sie po wymianie sprzęgła w czasie której odpięto akumulator.

Wiesz może co jest tego przyczyną ?

Na marginesie - machanicy wymieniając mi sprzęgło wypuścili mi czynnik z klimatyzacji. :fcp16
__________________
S-MAX MK2 2.0 EcoBlue Titanium 2019
Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze to z pewnością coś przeoczyłeś.
Jeżeli coś może się popsuć - popsuje się na pewno.
vi_king jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2008, 20:57   #17
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

aha, specjalnie wymieniałem rozrząd i sprzegło, ale niestety nic nie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowe swiece, filtry, kable WN, sprawdzone wszystkie czujniki, przepływki, oleje, zastosowano magnetyzery, i nic, nic nie pomaga. Podmieniano krokowy(nigdy nowy) ale na moim inne auta odżywały i lepiej chodziły. Sonda wyminiona, zawieszenie, amory oraz opony. I nic nie pomaga.
I co wy na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.;

Nadmienie, ze taki temat zakładałem juz ze 3 razy, dopisywałem sie do innych podobnych(tak jak teraz) i co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nic.

Nie zrobiłem jeszcze tylko 3, no moze 4 rzeczy. A jakich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na razie nie powiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.PP

Załozyłem sobie gaz, nauczyłem sie jeździć i juz prawie nie ma objawu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2008, 23:22   #18
kristopher
ford::advanced
 
Avatar kristopher
 
Zarejestrowany: 22-11-2004
Skąd: Łódź
Model: Laguna
Silnik: 1,9 Dci
Rocznik: 2003
Postów: 452
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

Podobne zjawisko czasem występuje i u mnie. Zdarza się to tylko na mokrej śliskiej nawierzchni (przejścia dla pieszych w czasie deszczu - na szutrze nie sprawdzałem) oraz niekiedy podczas ostrego startu na zakręcie. Zaczynam podejrzewać, że może jest to skutkiem (może wadliwego) działania systemu ASR (Anti Skid Regulation). Oto co o tym piszą w książce "Sam naprawiam...":
"ASR jest to elektroniczne urządzenie przeciwpoślizgowe
kół napędowych, które zapewnia
zahamowanie kół wpadających w poślizg podczas
ruszania i przekazanie momentu napędowego
do kół mających przyczepność.
Układ elektroniczny śledzi pracę kół skłonnych
do poślizgu i reaguje przez natychmiastowe
zwiększenie, a potem dostosowanie ciśnienia
w przewodach prowadzących do hamulców
odpowiednich kół. Pozwala to na ciągłe wykorzystanie
maksymalnej, możliwej do przeniesienia
siły napędowej, w skrajnym przypadku
nawet przez jedno koło.
Działające samoczynnie urządzenie ASR wykorzystuje
wiele elementów urządzenia ABS.
Elektroniczne urządzenie przeciwpoślizgowe
kół napędowych działa podczas rozpoczynania
jazdy i wyłącza się automatycznie przy prędkości
50 km/h. Szczególną zaletą tego urządzenia
jest brak pogorszenia sterowności samochodu
i komfortu kierowania samochodem
podczas ruszania."

I jeszcze np. tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tyle że pojęcia nie mam, czy takie rozwiązanie zastosowane jest w moim aucie?
Jak to sprawdzić?
__________________
Pozdrawiam
kristopher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2008, 13:50   #19
GORTAL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??

dzisiaj silnik odmówił posłuszeństwa, nie pali wogóle zgasł i nie chce zaplić.jestem już tak wkurzony że zastanawiam sie nad drugim samochodem,silnik miał przejechane 130 tys(wszystko udokumętowane).nie mam już siły do tego samochodu mam go 3 mieś a tyle wnim wymieniłem że kupił bym za te sumke drugi taki sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
GORTAL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.