Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2011, 15:43   #1
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Za wysokie spalanie..

Witam, może i to mój pierwszy post, ale każdy kiedyś od czegoś zaczynał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a więc do rzeczy. Jestem świeżym nabywcą Forda Focus'a 1.6 TDCI 90KM 2006, Hatchback.(bez pdf). Sprawa ma się tak że autko według mnie pali trochę za dużo, coś mi ten wskaźnik paliwa za szybko ucieka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przejechałem ok 150 km a wskazówka uciekła już dość sporo. Nie jestem jakimś piratem drogowym, biegi na zimnym staram się przełączać na ok 2000 obr. a gdy już się autko zarumieni to ok 2500-2700. Ogólnie na komputer pokładowy nie mam chyba co liczyć zbytnio, bo wiadomo zawsze przekłamie, trasę pokonuję codziennie ok 26-28 km (13-14 km w jedną stronę) z Poznania do Suchego Lasu. (100% miasto) Wobec tego mam kilka pytań, na początek chodzi mi o komputer pokładowy. Jest opcja ile mogę przejechać "km na baku" i często jest tak, że więcej km ubywa "z baku" niż ich faktycznie przejechałem, dla przykładu dziś rano temp -1 po dojechaniu do pracy odległość 13 km a z baku spalił 18 km. Nie wiem czy to jest jakiś powód do obaw, ale nie mam pewności więc proszę o pomoc. Druga sprawa chodzi o opony, 225/45/17 czy takie "laczki" mają większy/mniejszy wpływ na spalanie? I ostatnie pytanie, wymieniłem już filtr powietrza, oleju, sam olej, ale filtr paliwa nie, i czy może on mieć też jakiś wpływ na większe spalanie jeżeli jest już "zużyty" ? Oczywiście nie jeżdżę nim tylko po mieście, owszem trasy też pokonuje, ale może troche za rzadko i trzeba go trochę raz drugi "przedmuchać"? Dodam że EGR był wymieniany.

Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 15:59   #2
pionek8
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2011
Model: Focus 2
Silnik: TDCI
Rocznik: 07
Postów: 9
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

ja ekspertem nie jestem, ale najlepszy sposob na sprawdzenie spalania, to zatankowanie do pelna, wypalenie paliwa, i zatankowanie do pelna, proste dzialanie matematyczne i masz wynik.
Mi spalanie w miescie 90%, trasa 10% wychodzi ok 5,3-6,3.
Komputer to swoja droga, ja mu za bardzo nie ufam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., bo to zalezy w danej chwili od stylu jazdy.
pionek8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 16:00   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

Nie obraź się, ale to, że Ci subiektywnie wskazówka zbyt szybkoa opada, to średnia informacja.
Zjedź cały bak. Zobacz ile przejechałeś. Wylicz spalanie i dopiero coś można wnioskować.

225 do 90KM to trochę dużo moim skromnym zdaniem. Ja czuję różnicę w jeździe między 195(zimówki), a 205 (letnie).
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 16:09   #4
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

Czyli te laczki też mogą mieć wpływ na spalanie? A co z filtrem paliwa, ma jakikolwiek wpływ?
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 19:00   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

Nie wyraziłem się jasno. W Twoim przypadku wogóle nie można na razie mowić o problemie. To, że wydaje Ci się iż wskazówka szybko opada to jest...śmiech. Zrób jakiś rzeczywisty pomiar: tankowanie vs. przejechane kilometry.

Tak laczki mają wpływ na spalanie podobnie jak:
- ciśnienie w kołach
- graty w bagażniku
- sposób jazdy
- i jeszcze pewnie wiele innych czynników.

Filtr paliwa? No, jak będzie zatkany, to pewnie spalanie spadnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kosztem komfortu jazdy = będzie przerywał:-)
Podobnie jak wtryski gdy leją, auto więcej pali, ale lepiej śmiga. Jak się wtryski naprawi, to autko pali normlanie, ale niestety nie ma takiej frajdy.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 19:59   #6
kidlerr
ford::average
 
Avatar kidlerr
 
Zarejestrowany: 28-09-2011
Model: FF2FL
Silnik: 1,6BP
Rocznik: 2008
Postów: 53
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

To i ja się podepnę...
Chodzi mi o wskazanie komputera pokazującego spalanie bierzące. Poprawny wynik przy zjeżdżaniu z górki na 5 biegu bez gazu to "0" litrów. Od jakiegoś czasu to wskazanie przy tych samych warunkach jest inne - np4 litry czasem 2 czasem 11.. O co tu chodzi? Komp się zepsuł? Przy normalnej eksploatacji też jakieś dziwnie wysokie spalanie pokazuje. Np przy jeździe na wprost na 3 biegu bez gazu 14, a zaraz potem3 albo 4 litry. Wiem że te wskazania to tylko w przybliżeniu prawdziwe wyniki ale wydaje się że wczesniej były bardziej prawdziwe. Nadmieniam że do tej pory nie robiłem litrażowania metodą staroświecką czyli przez obliczenie zużycia przez dotankowanie. I co Wy na to?
kidlerr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 20:18   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

Ludziska, zacznijcie się cieszyć swoimi autkami. Przed Wami, użytkownikami Focusów, jeszcze z pewnością wiele, wiele poważnych problemów :-). Zatem nie szukacjie dziury w spalaniu chwilowym.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 22:11   #8
kidlerr
ford::average
 
Avatar kidlerr
 
Zarejestrowany: 28-09-2011
Model: FF2FL
Silnik: 1,6BP
Rocznik: 2008
Postów: 53
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed Wami, użytkownikami Focusów, jeszcze z pewnością wiele, wiele poważnych problemów :-).
Ponoć kpina i nuta szyderstwa to jak sól i pieprz w kuchni, ale ja będę dalej nieustająco pytał: dlaczego wskazania komputera mają takie wahania? Przecież komputer jeżeli jest sprawny to z natury rzeczy powinien pokazywać takie same wskazania (nie koniecznie prawdziwe ale takie same lub bardzo podobne). Biorąc pod uwage że poprawne działanie tego auta jest oparte w 99% na dobrze działającym kompie, to ja twierdze że prawdopodobnie już mam większe kłopoty niż tylko szukanie dziury w spalaniu chwilowym...Więc proszę szanownych Kolegów o jakieś rzeczowe odpowiedzi. Może jakiś samotest kompa ? Czy coś w tym stylu...
kidlerr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 08:31   #9
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

Zrób jak sam to nazwałeś metodą staroświecką ale najbardziej niezawodną test ile ci wyjdzie spalanie na L/100Km.Będziesz miał punkt odniesienia co do wskazań kompa.Jak ci wyjdzie że na trasie pali 10 a pokazuje 12 to faktycznie coś nie halo.Może ma chwilowe wahania niewiadomo z czego.Aczkolwiek prawdą jest że bez naciskania gazu chwilowe powinno wskazywać przynajmniej w granicach zera zależy od urządzeń włączonych.Może coś z wtryskami?Bez sprawdzania faktycznego spalania nie ma co dyskutować o kompie.
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 11:28   #10
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Za wysokie spalanie..

a coś jeszcze ani jednego baku nie wyjeżdził ????to ja ci odpowiem na moim robię około 700 czasem 770 kilometrów i zalewam do pełna to wchodzi średnio 46- 48 litrów paliwa

przykład 1 : 46x100=4600:700=6,5
przykład 2 : 48x100=4800:770=6,2

ale ja mam silnik 2,0 tdci 136 ps

polecam taki sposób sprawdzania najlepiej jak to powtórzysz z kilka razy może nawet tak robić cały rok i masz wiarygodny wynik a te komputerki śmiesznostki pierdółki inne zabaweczki dla dzieciaków zostaw w spokoju
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.