Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2006, 13:09   #1
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie Odklejona przednia szyba - Focus Kombi

Dwa tygodnie temu kupiłem Focusa Kombi 2002r, przebieg 77tyś. Przygodę z tym autem rozpocząłem od wymiany wszystkich płynów oraz filtrów, tak jak moim zdaniem powinno postępować się po zakupie auta używanego. Gdy chciałem wymienić filtr kabinowy, zauważyłem, że prawie wszystkie zaczepy zarówno z lewego jak i prawego podszybia są pourywane (prawdopodobnie ujawnił się brak umiejętności poprzedniego właściciela). Podszybie nie dolegało do szyby, a na filtrze kabinowym odkryłem prowizoryczny kawałek plastyku (osłony). Widocznie woda dostawała się już do filtra poprzedniemu właścicielowi. Ponieważ zamierzam tym autem jeździć parę lat, postanowiłem wymienić obie połówki podszybia w ASO ( koszt z robocizną 390PLN).
Wczoraj podjechałem do ASO na wymianę podszybia. Wyrzucili stare podszybie, przystąpili do czyszczenia dolnej części szyby czołowej i tu niespodzianka. Okazało się, że puścił klej na dolnej części szyby przedniej, tak że można było przełożyć śrubokręt do wnętrza kabiny przez powstałą szczelinę.
Powiedzieli mi w ASO, że szyba może wylecieć, będzie parować itd. itp. Aby usunąć tę usterkę stwierdzili, że trzeba wyciąć szybę i na nowo przykleić no i oczywiście wymienić uszczelkę na nową, bo stara ulegnie zniszczeniu podczas wycinania. Koszt tej operacji wycenili na (200PLN klej + 200PLN uszczelka +200 Robocizna).
Co o tym sądzicie? Czy ktoś miał podobny przypadek? Co sądzicie o wycenie (nie mam doświadczeń z kosztem tego typu napraw?). Czy to było jedyne rozsądne rozwiązanie?
Czekam na opinie.

skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2006, 13:20   #2
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Re: Odklejona przednia szyba - Focus Kombi

Cytat:
Napisał skies
Powiedzieli mi w ASO, że szyba może wylecieć, będzie parować itd. itp. Aby usunąć tę usterkę stwierdzili, że trzeba wyciąć szybę i na nowo przykleić no i oczywiście wymienić uszczelkę na nową, bo stara ulegnie zniszczeniu podczas wycinania. Koszt tej operacji wycenili na (200PLN klej + 200PLN uszczelka +200 Robocizna).
Co o tym sądzicie? Czy ktoś miał podobny przypadek? Co sądzicie o wycenie (nie mam doświadczeń z kosztem tego typu napraw?). Czy to było jedyne rozsądne rozwiązanie?
Czekam na opinie.
Z tym że bedzie parowac i moze wyleciec to maja rację. Szybę trzeba wyjąc oczyścic całe podszybie - ruda powoduje czasami takie historie że szybka odchodzi. Następnie trzeba ją wkleić. Oczywiście ceny podane przez ASO jak zwykle chore. Jedź do firmy która klei szybki i wyrobisz się w części kosztów, lecz jak napisałem wcześniej sprawdź dlaczego się szybka odkleila ... moj brat mial taką sytuację i okazało się że poprostu ruda podszybie chrupała.

pozdrowka
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2006, 20:38   #3
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

600 zł. :fcp15 , oni chyba zgłupieli. W ubiegłym roku wymieniałem szybę przednią na nową, bo stara była porysowana. Za szybę z uszczelką i robociznę zapłaciłem 450 zł., z czego sama szyba Piklingtona, czy jakoś tak, :fcp19 kosztowała 350 zł. Daj sobie spokój z tym serwisem i jedź do normalnego warsztatu.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2006, 10:51   #4
bychu81
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Skąd: Władysławowo
Postów: 145
Domyślnie

JA też wymieniłem szybe
i teraz przy prędkości powyzej 80 km coś mi gwizdaz przodu
czy to znaczy że źle sklejona ??
__________________
1998/2001 FORD SIERRA 1.6 HB 90r.
2003/2006 FORD MONDEO 1.6 SEDAN 94r.
2006/ ??? FORD FOCUS KOMBI 1.8 TDCI 03r.
bychu81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2006, 09:32   #5
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie

Do: "Bychu81"
jak słyszysz gwizdy i świsty z przodu, to wszystko wskazuje na odklejoną szybę. Spróbuj delikatnie kilka razy nacisnąć na szybę, czy trzeszczy lub poddaje się znacznie ugięciom -tylko delikatnie!!! ( to symptomy nie dolegającej szyby do kleju (klej jest elastyczny)).
Dodatkowym symptomem odklejonej szyby jest zwiększone parowanie przedniej szyby, szczególnie w takie dni jak teraz.
Jak chcesz mieć pewność to zdemontuj podszybie (uważaj na zaczepy aby ich nie pourywać), aby odsłonić dolną część szyby.
W moim przypadku właśnie w tym miejscu szyba nie dolegała do kleju. Przed ponowny klejeniem trzeszczało coś z przodu podczas wjechania np. w nierówności w jezdni. Myślałem, że to plastykowe elementy kokpitu tak trzeszczą, a w rzeczywistości okazało się, że to nie dolegająca szyba do kleju.
Po ponownym klejeniu wszystko ok. nie trzeszczy, nie zaparowuje tak szybko.
skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2007, 22:19   #6
jacekmigacz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Katowice
Postów: 10
Domyślnie

Nie rozumiem o czym wy mówicie , ponieważ dolna część szyby,nie ma być w ogóle przyklejona, jest to doprowadzenie wentylacji powietrza do foki, ja jak kupiłem samochód to też zaslikonowałm tą szparę bo myślałem że nie dali kleju,niestety zaczeły mi parować szyby i wtedy zaczeołem szukać wiadomości na ten temat,no i po wyczyszczeniu tej szpary ze slikonu parowanie ustąpiło,morze wam chodzi o dolną część szyby ale po bokach. Jacek
jacekmigacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2007, 11:46   #7
marcin0000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: oleśnica
Model: ford focus MKI
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie

jak by nie miała być przyklejona to po co by ci był potrzebny filtr kabinowy wszystkie pyły i śmieci by się tam dostały a tak na marginesie to na dużej dziurze to by ci szyba pękła
marcin0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2007, 18:39   #8
nider12
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Dąbrowa G
Postów: 56
Domyślnie

Cześć . szyba na całym obwodzie musi być przyklejona tak jak pisze Marcin0000, a koszt wymiany na nową podgrzewaną to 750 zł z robocizną , a w serwisie ..............oni pogłupieli 2500zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ASO Szumilas w Sosnowcu. Ręce opadają. Pozdrawiam życząc w Nowym Roku jak najmniej awarii i usterek :fcp1
__________________
"lepiej panować w piekle niż być sługą w niebie"
nider12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.