Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2006, 12:00   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie najlepsze zarówki do MK1 -bo juz nie mam sił wybierać

koledzy mam pytankoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.owiedzcie mi jakie sa najlepsze zarówki do mk1 wg Was?!

temat był wałkowany juz ale za kazdym razem z innej strony-a to ktos porównywal philipsa z hella a to mega white z blue vision(sam kiedys uczestniczyłem w takich dyskusjach dotyczacych tanszych podróbek)ale teraz kiedy mam juz sliczne czyste wkłady, zima idzie to kupił bym cos dobrego zeby te swiatała na parwde były jasne i mocne-zaproponujcie prosze cos dobrego i konkretnie jesli u was sie sprawdziło-zwła jesli tak jak ja najpierw wymieniliscie wkładki i teraz macie eleganti czysciutkie lampy!!!
nie chce szukac próbowac, wybierac itd-zdaje sie na tych którzy juz to zrobili i sa zadowoleni czyli na was!
oczywiscie chodzi mo o h1.podajcie prosze tez cene jak pamietacie!?

pozdrowionka i czekam na szybkie odpowiedzi bo..mzoe dostane od zony na mikołajki jak zdaze sobie takie "zazyczyc"??

pozdrawaim i czekam na info!

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2006, 15:29   #2
MrDex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v zetec
Rocznik: 1995
Postów: 31
Domyślnie

Witam ja mam philips ale jakość oświetlenia w mk1 jest straszna, poza tym nigdzie nie mogę znaleść kloszy Adi i czy po wymianie kloszy jest coś lepiej ze światłami??
MrDex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2006, 16:59   #3
slawq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Skąd: Brzeg
Model: MKI
Silnik: 2.0 16V STAG
Rocznik: 1994
Postów: 231
Domyślnie

ja po polerowaniu wkladek jezdzilem troche czasu na standardowych zarowkach, a pozniej trafily mi w lapki osram silverstar czy jakos tak.... nie jest fioletowe (ksononowe) swiatlo, ale o pieknej brylantowej barwie, od razu bylo widac roznice na plus... te zarowki maja niby +30& wiecej dawac swiatla.....pomimo nie do konca wyczyszczonych wkladek widze duza roznice. Za jakis czas i tak zmienie wkladki bo sie nie doczyscily do bialego... ale co do zarowek to polecam.
slawq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2006, 07:29   #4
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

@slawq
gdzie kupiłeś sklep motoryzacyjny, czy na aukcji ile kosztowały?
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2006, 11:28   #5
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

ja wymienilem wkladki i kupilem na allegro philips nightGuide - ponoc swieca na 3 kolory, na prawo na niebieskawo (aby lepiej widziec linie pobocza i znaki drogowe), po srodku na bialo (i dodatkowo +30% swiatla), na lewo na zoltawo (aby mniej oslepiac jadacych z naprzeciwka). o ile co do tych kolorow to sadze ze to zwykla reklamowa lipa o tyle jakosc swiatla jest super i polecam takie walsnie zarowki, z tego co pamietam to placilem cos kolo 20pln/1szt. zobaczymy jaka to bedzie mialo zywotnosc, ale ogolnie po wymianie wkladek i zarowek jezdze jakbym mial co najmniej jeszcze 1 pare swiatel (fabrycznych)
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2006, 11:44   #6
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie

a propo zarowek czemu w MKI musza byc takie kijowe swaitla ???? :O swieca jakby od niecchenia.. nci nie widac na nich.. macie tez takie dziury po srodku swiatel ?? wkurza mnie juz to.. myslame nad wymiana kloszow na jakies pelne, a nie z wypelnieniem na zarowce.. tylko czy to cos da i czy takie sa ??
bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2006, 19:06   #7
slawq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Skąd: Brzeg
Model: MKI
Silnik: 2.0 16V STAG
Rocznik: 1994
Postów: 231
Domyślnie

Cytat:
Napisał TREBOR75
gdzie kupiłeś sklep motoryzacyjny, czy na aukcji ile kosztowały?
ze tak powiem gratis od OSRAM'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ojjj a patrzac na ta aukcje [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to dostalem 140 zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2006, 08:46   #8
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

super, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2006, 18:09   #9
mf9
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Nowy Sącz
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 176
Domyślnie

witam

jakiś miesiąc temu wymieniłem wkładki rozpraszające i przeczyściłem klosze od środka, różnica jest, i to ogromna. ale faktem jest ze światła w mondkach nie są rewelacyjne. co do żarówek, jak kupiłem samochód ( czyli w październiku ) to od razu wymieniłem na philips vision plus, dają +50% więcej światła. kiedyś w auto świecie był test żarówek h1 i h4, najlepiej wypadły philipsy i osramy. nie ma co kombinować z mocniejszymi żarówkami np. 100w, bo można zniszczyć lampy tzn. odbłyśniki i nieszczęsne wkładki, a tanie żarówki mogą nie mieć filtra uv co znowu odbije się na wkładkach ( będą szybciej żółknąć ). reasumując ten przydługi wywód, moim zdaniem philipsy lub osramy +50%, i porządna regulacja świateł, i to jest wszystko co da się zrobić ze światłami w mondeo.

pozdrawiam

p.s. życzę sobie i wszystkim posiadaczom mondeo mkI szóstego zmysłu, przyda się w czasie jazdy nocą.
mf9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2006, 18:32   #10
NODDI11
ford::average
 
Avatar NODDI11
 
Zarejestrowany: 29-12-2005
Skąd: łódż i okolice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8+gaz
Rocznik: 2004
Postów: 140
Domyślnie

Ja mam philips premium +30% cena 9,70zł za sztuke kupiłem w sklepie na Rydzowej przy ryneczku. Jestem bardzo zadowolony, światło jest barwy białej.
__________________

MONDEO KLUB POLSKA
KRZYSIEK
NODDI11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.