Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2013, 19:03   #1
Adam2020
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-10-2013
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 16v 115 km
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Rozgrzany silnik na LPG słabnie i szarpie.

Hej, jestem tu nowy i do tej pory nie miałem okazji tu pisać. Jakiś czas temu przesiadłem się z Golfa III do Mondeo MK2 i ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale ostatnio męczy mnie taki problem :
auto ma 3 letni gaz sekwencyjny, firmy Zenit. Auto ładnie chodzi na benzynie i na gazie, kiedy jest zimne. Kiedy tylko się nagrzeje, odczuwam znaczy spadek mocy na lpg. Nie ma wielkiej ochoty wkręcać się na obroty, jest taki ospały, na benzynie zawsze jest ok. Wymieniłem przewody WN, cewkę zapłonową, sprawdziłem świece, wszystko z zapłonem wydaje się być dobrze. Wcześniej auto szarpało na gazie, byłem z tym u polecanego "gaziarza", podpiął auto pod komputer i stwierdził, że parametry są w normie, ale ktoś wymienił listwę wtryskową na nową i "zapomniał podłączyć czujnika temperatury gazu". Podpiął go i problem z szarpaniem zminimalizował się, a przestał szaprać całkowicie po wymianie cewki , jednak ciągle na gazie, na ciepłym auto jest naprawdę zmulone. Pomocy, nie mam już pomysłu co z tym zrobić, skoro wszystko według kompa jest ok, a przecież na sekwencji nie powinno być tak ogromnego odczucia spadku mocy w stosunku do benzyny.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 20-10-2013 o 19:12
Adam2020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 20:25   #2
michal1981g
ford::average
 
Avatar michal1981g
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Lublin/ Świdnik
Model: passat B5 fl
Silnik: 2.3 VR5
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: Rozgrzany silnik na LPG słabnie i szarpie.

jedź jeszcze raz do gazownika i powiedz mu żeby spróbował zrobić korekty po temperaturze, tylko najpierw porządne strojenie na drodze
michal1981g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 10:14   #3
adgj
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Starogard gdański
Model: mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 1996
Postów: 13
Domyślnie Odp: Rozgrzany silnik na LPG słabnie i szarpie.

Witam serdecznie.
To mój pierwszy post i jeżeli coś nie tak lub w złym dziale piszę to wybaczcie.Mam podobny problem na gazie jaki opisuje tu Adam 2020.Po wielu latach jazdy tylko fordami mondeo mk2 1.8 benzyna,zdecydowałem się dwa tygodnie temu założyć gaz,od razu nadmienię że mam swoje latka i lubię mieć wszystko idealnie sprawne bo moje przebiegi sięgały 60000 km rocznie więc wszystko jest zakładane oryginalne,począwszy od zawieszenia,a skończywszy na silniku.Więc pojechałem sprawdzić cały silnik wraz ze wszystkimi gadżetami sterującymi,okazało się że wszystko jest ok',moją decyzją było że przed założeniem gazu wymienię jednak cewkę na nową (motocraft) +kable+świece(ford) i oddam auto do zagazowania,efekt jest taki podczas jazdy jak opisuje kolega Adam post wyżej,na benzynie oczywiście poezja.Moje pytanie jest takie jak powinna odbywać się regulacja,mojego auta nikt nie sprawdzał na drodze,kiedy podjeżdżam do tego zakładu mówiąc że to nie jeździ to słyszę(powinienem to pisać dużymi literami bo ten gość prawie na mnie krzyczy)-cewkę wymienić,kable,przepływomierz to będzie jeździć-,no i wtedy podchodzi z łaską do auta podłącza komputer coś tam kliknie i mówi-powinno być dobrze-,cholera a nie jest...Panowie mieszkam obecnie w Starogardzie Gdańskim może ktoś polecić jakiegoś fanatyka mechaniki pojazdowej który podejdzie do auta i wie co ma z nim zrobić,ja już wolę zapłacić komuś niż jeździć do @##$%...ewentualnie na co temu @#$$% mam zwrócić uwagę podczas regulacji czy próby,nie po to wywalam pieniądze na instalacje żeby po mieście jeździć na benzynie,a podczas wyprzedzania przełączać na benzyna żeby auto się ruszyło żwawo do przodu.
Pozdrawiam
adgj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 11:21   #4
morus
Zablokowany
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Puszczykowo
Model: Fiesta
Silnik: 1300i
Rocznik: 1995
Postów: 254
Domyślnie Odp: Rozgrzany silnik na LPG słabnie i szarpie.

Powyższe pytania należy zadać na: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
morus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.