Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2013, 18:47   #1
robines
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: małopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Ciepły silnik a ciężko zapala

Witam szanowne grono.Od blisko miesiąca mam problem z odpalaniem autka(2.0tdci).Zimny silnik kręce ze 2,3sek ale ciepły odpala dopiero po drugim,trzecim kręceniu(po5,7sekund).Co ciekawe przypadłość ta nie występuje za każdym razem tzn.jest dzień że pali praktycznie super a później przez 2 dni daje tak w du...że hej.Autko ma nowy akumulator,nowe świece,wymienione filtry itp.Przy ostatniej wymianie mechanik powiedział mi że w filtrze paliwa było troche opiłków ,on na razie nie potrafi zdiagnozować problemu z paleniam ale podejrzewa kończącą się pompe paliwa...Przebieg autka to 215tyś.Ktoś ma może podobny problem i może coś doradzić,ewentualnie polecić dobry zakład diagnostyczny w małopolsce(raczej nie aso),pozdrówka.


Ostatnio edytowane przez robines ; 29-10-2013 o 05:21
robines jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2013, 19:22   #2
Bartek_P
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 141
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem

Sprawdź ciśnienie paliwa, może masz pompę wtryskową do wymiany. Mechanik powinien wiedzieć takie rzeczy.
Komputer też wiele powie, może kończy się tylko pompa wstępna
Bartek_P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2013, 23:51   #3
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem

kilka osób na forum pisało że u nich problemem okazał się rozrusznik , ponoć kręcił ale nie z taką mocą jak powinien .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 07:36   #4
liosty
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Ciepły silnik a ciężko zapala

Też miałem temat z rozrusznikiem - wymieniony 3 tygodnie temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Objaw był taki że kręcił a auto trzęsło się ale nie mogło odpalić - tak jakby łapał silnik. Po prostu silnik chciał palić tylko za wolno nim kręciło.
liosty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 08:52   #5
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ciepły silnik a ciężko zapala

Cytat:
Napisał robines Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam szanowne grono.Od blisko miesiąca mam problem z odpalaniem autka(2.0tdci).Zimny silnik kręce ze 2,3sek ale ciepły odpala dopiero po drugim,trzecim kręceniu(po5,7sekund).Co ciekawe przypadłość ta nie występuje za każdym razem tzn.jest dzień że pali praktycznie super a później przez 2 dni daje tak w du...że hej.Autko ma nowy akumulator,nowe świece,wymienione filtry itp.Przy ostatniej wymianie mechanik powiedział mi że w filtrze paliwa było troche opiłków ,on na razie nie potrafi zdiagnozować problemu z paleniam ale podejrzewa kończącą się pompe paliwa...Przebieg autka to 215tyś.Ktoś ma może podobny problem i może coś doradzić,ewentualnie polecić dobry zakład diagnostyczny w małopolsce(raczej nie aso),pozdrówka.
Jak masz opiłki w filtrze paliwa to chyba nie ma na co czekać, no chyba że czekasz aż Ci wtryski jesczcze padną jak filtr zacznie opiłki przepuszczać, tylko że wtedy koszty będą dużo większe. W pompie do wymiany masz łożysko jak to dasz teraz odrazu do pompiarza to zapłacisz około 500 zł, a jak poczekasz aż pompa i wtryski całkiem padną to może być i 5000 zł.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 09:19   #6
jamacieq
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 31-08-2012
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Tdci 143
Rocznik: 2007
Postów: 118
Domyślnie Odp: Ciepły silnik a ciężko zapala

U mnie też był rozrusznik - silnik zapalał, ale dopiero po jakimś czasie (2-3 sekundy). W warsztacie wymienili kilka części w rozruszniku i dzisiaj odpala od razu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najlepsze było to, że zdiagnozowałem usterkę przez przypadek - było już późno i ciemno, odpalałem silnik przy otwartej masce, bo wcześniej dolewałem płyn do spryskiwaczy i tak jakoś wyszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obok stał ojciec i mówi, że coś iskrzy w komorze silnika na dole - po nitce do kłębka wyszło że to rozrusznik.
jamacieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 09:37   #7
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ciepły silnik a ciężko zapala

Tylko że u kolegi są opiłki w filtrze paliwa, a to raczej nie jest objaw uszkodzonego rozrusznika.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 11:07   #8
robines
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: małopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Ciepły silnik a ciężko zapala

Serdecznie dzięki za wszelkie rady.Chciałbym żeby się okazało że to tylko rozrusznik(opiłków było mało).Może jeszcze w sprawie dobrego mechanika(pompiarza)w małopolsce ktoś coś wie?
robines jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 11:19   #9
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ciepły silnik a ciężko zapala

To tym bardziej trzeba to szybko zrobić dopóki jest mało opiłków i wtryski nie dostają po dupie.
Musisz popytać kogoś z małopolskiego.
Ja taki namiar znalazłem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 11:35   #10
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Ciepły silnik a ciężko zapala

Cytat:
Napisał robines Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy ostatniej wymianie mechanik powiedział mi że w filtrze paliwa było troche opiłków
widziałeś te opiłki ? trzeba było się przyjrzeć dokładnie tym opiłkom ? bo mylna interpretacja mechanika może cię dużo kosztować .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.