Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2014, 11:10   #1
princeas
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Krk
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 61
Domyślnie Światła pozycyjne nie gasną i wyje sygnal ostrzegawczy

Hej, przychodze z gorącym przypadkiem, niestety nie doświadczyłem go osobiście, ale opowiedziała mi przez telefon żona, więc postaram się zwięźle przybliżyć istotę problemu (dodam jak najwięcej, nawet z pozoru nieistotnych szczegółów, które może maja jakiś wpływ):

Dzisiaj z rana żona pojechała na zakupy, padał deszcz, wszystko gra. Wróciła, stanęła pod domem, gasi silnik, wyciąga kluczyk i zaczyna sie.... wyje sygnał ostrzegawczy (nie alarm), wyświetlacz o niczym nie informuje, światła pozycyjne(postojowe) się świecą. Zamyka pilotem auto, światła dalej świecą, sygnał dalej wyje. Zazwyczaj auto sie wygaszało, pozycyjne świeciły pare sekund i gasły. Wszystkie drzwi i bagażnik były domknięte. Na codzień światła mijania są ustawione w trybie auto (tzn. włączają się zaraz po zapłonie bez względu na warunki pogodowe). Po przełączeniu pokrętła w tryb "O" problem znika.

Dodam, że normalnie auto stoi w podziemnym garażu, sucho i nie ma wilgoci, natomiast od ponad tygodnia stoi sobie na podwórku a pogoda jaka jest każdy widzi, czasem słońce, czasem deszcz.
Auto rok produkcji luty 2014, więc jestem zaskoczony, że JUŻ zaczynają się takie atrakcje, a zgaduje, ze może to być wina jakiegoś spięcia na przekaźnikach czy bezpiecznikach? robią to w ramach gwarancji jakby przyszło co do czego?
Dzięki z góry za pomoc

princeas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 12:35   #2
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Światła pozycyjne nie gasną i wyje sygnal ostrzegawczy

"Na codzień światła mijania są ustawione w trybie auto (tzn. włączają się zaraz po zapłonie bez względu na warunki pogodowe). Po przełączeniu pokrętła w tryb "O" problem znika."

U mnie "O" to jest Auto. Ne wiem jak to wygląda u Ciebie. Może żona przełączyła światła na pozycyjne? Wtedy po wyjęciu kluczyków ze stacyjki i otworzeniu drzwi piszczy sygnał ostrzegawczy..
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 20:11   #3
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Światła pozycyjne nie gasną i wyje sygnal ostrzegawczy

a gwarancja to od czego jechać przedstawić problem pokazać coś się dziej i zostawić , zostawiasz rano i odbierasz popołudniu naprawiony a tak na marginesie
pozycyjne gasną wraz zamknięciem pojazdu nie ważne czy zaryglowanie drzwi czy też samo zamknięcie drzwi po wyjściu.
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 10:31   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Światła pozycyjne nie gasną i wyje sygnal ostrzegawczy

Pozycyjne to światła włączone ręcznie pokretłem i nie gasną po zamknięciu i/lub zaryglowaniu drzwi.
To o czym piszesz to jest dla bezpieczeństwa i komfortu kierowcy, żeby było widać auto w nocy i jedyną rzeczą wspólną są te same żarówki (plus świecą lusterka od spodu).
Swoją drogą kto to wymyslił, że po wyłączeniu silnika całe oświetlenie zewnętrzne gaśnie, a zapala się ponownie po otworzeniu drzwi.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisz co to było.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2014, 13:38   #5
princeas
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Krk
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 61
Domyślnie Odp: Światła pozycyjne nie gasną i wyje sygnal ostrzegawczy

Błahostka, żonka nakręciła pokrętłem, ustawiła na pozycyjnych i sie dziwiła że jej nie świecą mijania i narobiła rabanu (swoją drogą ja od nowości tym nie kręciłem, więc stąd moje pytanie) Zabawne jest natomiast to, ze jakie by światła włączone nie były, na desce widnieje tylko symbol włączonych świateł pozycyjnych.
Trcohę to myli, ale dopiero gdy sie na to zacznie zwracać uwagę. Na "O" owszem, załączają się, ale nie można przeciwmgłowych włączyć. Natomiast na zwykłych mijania jest gitara. Mysle, ze mozna zamknąć temat. Dzięki za wszelkie podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oby tylko takie "problemy" nas dotykały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
princeas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2014, 14:00   #6
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Światła pozycyjne nie gasną i wyje sygnal ostrzegawczy

Omg...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.