Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2007, 06:11   #1
grzeniu10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: c-max mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 79
Domyślnie Automat włączający światła mijania.

Czy może ktoś założył sobie do foczki automat załączający światła mijania? Jeśli jest ktoś taki to bardzo proszę o radę jaki automacik kupić i jak go oczywiście podłączyć. Czytałem na forum mondka, że mają z tym nie lada problemy. Może w focusie jest lepiej? :fcp14

__________________
Grześ
grzeniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 18:21   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,546
Domyślnie

Ja mam takie coś fabrycznie - po przekręceniu kluczyka zapalają się mijania + pozycyjne. Nie używam przełącznika świateł. Postudiuj instrukcję obsługi w temacie przekaźników dla wersji skandynawskiej. Nie podpowiem więcej bo taki już kupiłem.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 18:32   #3
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie

może coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo tu co wybierz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a ten temacik przeglądałeś
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 21:09   #4
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie

Cytat:
Napisał arturek
Nie podpowiem więcej bo taki już kupiłem.Arturek
Ee nie no nieładnie, podpowiadaj jak przerobić foczkę na skandynawkę :fcp1 , ja instrukcję czytałem i jest tam tylko o bezpiecznikach do świateł dziennych.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 05:27   #5
grzeniu10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: c-max mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 79
Domyślnie

Gdzie kupić już wiem, ale jak to ustrojstwo sprawnie zamontowac? Podpowiedzi z forum mondków nie wiele mi pomogły - ale widzę, że właściciele mieli nielada problemik z podłączeniem.
Może jest jednak ktoś, kto już temacik przerabiał i zechciałby się podzielić wrażeniami. (sposobem podłączenia)
Pozdrówka.
__________________
Grześ
grzeniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 10:46   #6
AC_62
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie

Witam. Jeżeli nie macie fabrycznie zamontowanej opcji to te dorabiane nastręczają trochę problemów. Polega on na tym, że automatycznie załączane światła mijania instalowane w/g schematów producentów urządzeń palą się cały czas, czyli również wtedy, kiedy włączymy światła przełącznikiem. Problem powstaje w momencie, właczenia świateł drogowych, ponieważ wówczas palą się wukna świateł mijania i drogowych. Dla Focusów z lampami o oddzielnych żarówka dla świateł drogowych i mijania to nie problem jednakże przy starszych modelach on już jest. Palące się dwa wukna przez dłuższy okres czasu emitują bardzo duże ilości energii cieplnej, która destrukcyjne wpływa na samą żarówkę, odbłyśniki i otoczenie. Dodatkowo przewód (-) masa samej żarówki H-4 swym przekrojem nie jest przystosowany do obciążania go prądem ciągłym 10 (A) a więc i on po pewnym okresie czasu może stać się niebezpieczny pożarowo dla pojazdu. Dlatego też przed zakupem i montażem takiego urządzenia warto popytać producenta czy jego produkt posiada opcję odłączania obwodu dziennego w przypadku manualnego załączenia świateł.
AC_62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 19:27   #7
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

Proszę bardzo schemacik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście po włączeniu normalnych świateł dodatkowe światła dzienne wyłączają się>

Układ działa znakomicieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 18:49   #8
grzeniu10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: c-max mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 79
Domyślnie

Dziś poszedłem na skróty i założyłem sobie brzęczek za 5 zeta zakupiony w tesco, który przypomina mi o włączeniu światełek. Miałem już takowy w matizie i sprawdzał się znakomicie. Nie zakładałem automatu, bo skoro muszę pstyczkiem przełączać dzień/noc aby mieć podświetlenie deski i aby świeciły się pojedyncze włókna to równie dobrze zawsze mogę fabrycznym włącznikiem odpalić światełka i po kłopocie.
Pozdrawiam wzystkich a w szczególności zaangażowanych w pomoc ze światełkami. :fcp1
__________________
Grześ
grzeniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 21:50   #9
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

Układ który podrzuciłem nie wymaga żadnego dodatkowego przełącznika, światła dzienne zapalają się po przekręceniu kluczyka, po włączeniu normalnych świateł światła dzienne gasną. Dodatkowy przełącznik (tylko sugerowany) przydaje się kiedy chcemy podjechać np. pod czyjeś okna nie zwracając niczyjej uwagiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzeniu10, światełka dzienne są po to żeby zaoszczędzić troszkę paliwa i zwykłych żarówkachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A proponowany przezemnie automat po to ąby zaoszczędzićna mandatach za "niemanie świateł" :fcp2
Pozdrawiam

ps. koszt układu: 2,50 za przekaźnik, 0,50 za diode (np. 1N007), 0,20 za bezpiecznik
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2007, 20:28   #10
AC_62
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie

Schemat który podrzucił Unitral jest prosty ale nie inteligentny, tz. załączanie następuje natychmiast a to nie jest wskazane. Światła do jazdy dziennej mają zapalać się dopiero w chwili pełnego ładowania aletrnatora, czyli po przekroczeniu progu 13,5 V. W innym zaś przypadku przy słabym akumulatorze w okresach chłodniejszych nie zapalimy autka. Braknie nam, co nieco prądów. Trzeba do powyższego schematu dodać jeszcze elektronikę i będzie OK. A zastosowanie brzeczka to półśrodek, ponieważ każdy wyłącznik ma ograniczoną ilość załączeń i wreszcie przyjdzie czas, że odmówi nam pracy, a wówczas koszt zakupu takowego przekroczy koszt układu.
Prosty układ na Allegro kosztuje 20 pln do tego trochę przewodów i przekaźnik z powyższego schematu wpięty pod włącznik świateł tak, aby odłączał elektronikę w chwili manualnego załączenia świateł i problem z głowy. POWODZENIA
AC_62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.