Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2016, 11:35   #1
wiktorostrowski
ford::amateur
 
Imię: wiktor
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Ełk
Model: mondeo mk5 2015
Silnik: 2500
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie kierunkowskaz wyłącza światło mijania

Witam. Kilka tygodni temu kupiłem Forda Fusion SE Fajne autko z silnikiem 2,5L bez turbo-wydziwień. Jazda tym autem to czysta przyjemność. Mam jednak kilka zagadnień które mnie denerwują. Nie wspomnę już o radiu ( Ford te uboższe ) Skan stacji innych niż w Europie przez co radio nie dostraja się do wszystkich stacji. Kolejną rzeczą która mnie denerwuje w tym radiu to fakt że telefon raz łączy się z tym radiem a innym razem nie chce się połączyć ( poprzez BT oczywiście) Przycisk PHONE nie zawsze wywołuje menu w radiu. Po kilku godzinach męczarni dałem sobie spokój. Po kilku dniach wróciłem do próby sparowania radia i przycisk PHONE zadziałał. Teraz znowu nie mogę sparować. Trzecia rzecz to przy zapalonych światłach dziennych jeśli włączę kierunkowskaz lewy to automatycznie wyłącza mi się lewa lampa jak włączę kierunkowskaz prawy to wyłącza mi się prawa lampa. Czy te modele tak mają ?? To irytujące i nie wiem czy to jest usterka czy tak ma być. Dodam tylko że jak włączę światła mijania ale do jazdy nocnej to jest ok. Może ktoś z kolegów ma jakiś pomysł jak poradzić sobie z tym radiem ?? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 26-11-2016 o 17:20
wiktorostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 17:05   #2
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 92
Arrow Światła dzienne wyłączają się przy włączaniu kierunkowskazów

Cytat:
Napisał wiktorostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Trzecia rzecz to przy zapalonych światłach dziennych jeśli włączę kierunkowskaz lewy to automatycznie wyłącza mi się lewa lampa jak włączę kierunkowskaz prawy to wyłącza mi się prawa lampa. Czy te modele tak mają ?? To irytujące i nie wiem czy to jest usterka czy tak ma być. Dodam tylko że jak włączę światła mijania ale do jazdy nocnej to jest ok.(...)
W zasadzie tak nie powinno być ale powodem niedziałających świateł dziennych przy włączaniu kierunkowskazów może być fakt, iż przednie oświetlenie mogły być specjalnie modyfikowane za kadencji poprzedniego/poprzednich właściciela/właścicieli albo jak mówisz, może to być usterka.
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL]) | Czas jest niesłychanie ważny, więc nie trać go na jakieś pierdoły, tylko zacznij działać.
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 17:39   #3
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: kierunkowskaz wyłącza światło mijania

Z tymi światłami to wygląda na auto z USA, a i pewnie radio ci stroi w trójkach dlatego nie ma wszystkich stacji.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 22:17   #4
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: kierunkowskaz wyłącza światło mijania

kolego radio trzeba przestroic na EU, z tego co kojarze to led powinien przygasac przy kierunku ale zawsze mozna to ustawic.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 12:46   #5
bonek_z
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: Włocławek
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: kierunkowskaz wyłącza światło mijania

[QUOTE=krystianen;2704277]kolego radio trzeba przestroic na EU

Kolego możesz napisać jak to można zrobić. Mam też wersje z Kanady , czy można reflektory soczewkowe wymienić na led dynamic
bonek_z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 18:13   #6
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: kierunkowskaz wyłącza światło mijania

można to zrobić np. ucdsem, musisz podjechać do kogoś kto ma taki sprzet. Możesz np. do mnie.

Można wymienić na dynamic LED, tylko tez trzeba przeprogramowac konfiguracje auta.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 18:22   #7
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: kierunkowskaz wyłącza światło mijania

Cytat:
Napisał bonek_z Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego możesz napisać jak to można zrobić.
bywam czasami we Włocławku możemy to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i będziesz miał parzyste częstotliwości no i może ... zegary w PL też .Chyba będę tam w przyszłym tygodniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak Ci się śpieszy masz do mnie 55 min drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pisz na PW
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 02-12-2016 o 18:26
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.