Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2017, 08:05   #1
M_A_X_A_M
ford::average
 
Avatar M_A_X_A_M
 
Zarejestrowany: 09-01-2017
Skąd: Trójmiasto
Model: S-Max
Silnik: 1.6 SCTi
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Czy ktoś orientuje się, w którym miejscu następuje fizyczny podział okablowania głośnikowego między woofer a tweeter dla systemu frontowego w aucie po facelifting'u?
Jednostka fabryczna to Sony CD345 bez zmieniarki, bez DAB, w wersji nie-Audiophile.
O ile się orientuję, nie istnieje możliwość uzyskania systemowo wyjść liniowych w jej przypadku - pozostaje jedynie ich fizyczne wyciągnięcie bądź wyciągnięcie optyka?

__________________
In good sound we trust.
M_A_X_A_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 18:34   #2
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Zastanawiałem się czy zmiana konfiguracji audio elmconfigiem nie spowoduje pojawienia się na pinach radia sygnału dla subwoofera. Próbował ktoś?
Generalnie powszechną praktyką jest cięcie kabli tylnych i wstawianie konwertera Hi/Lo Input.
A co do pytania, wg mnie nie ma zwrotnic po drodze i ten sam sygnał trafia na gwizdki i woofery dla każdego kanału. Poprawcie mnie jeśli to nie prawda.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 20:31   #3
M_A_X_A_M
ford::average
 
Avatar M_A_X_A_M
 
Zarejestrowany: 09-01-2017
Skąd: Trójmiasto
Model: S-Max
Silnik: 1.6 SCTi
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiałem się czy zmiana konfiguracji audio elmconfigiem nie spowoduje pojawienia się na pinach radia sygnału dla subwoofera.
Z tego co mi wiadomo, jedynie CD345 Audiophile posiada wyjścia niskopoziomowe dla subwoofera.
Jednostka taka jak moja nie posiada żadnych wyjść tego rodzaju.

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do pytania, wg mnie nie ma zwrotnic po drodze i ten sam sygnał trafia na gwizdki i woofery dla każdego kanału. Poprawcie mnie jeśli to nie prawda.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Bardzo prymitywne zwrotnice sekcji wysokotonowej (pierwszy rząd) realizowane są pojemnościami przy głośnikach wysokotonowych. Głośniki niskośredniotonowe pracują pełnym pasmem, bez filtracji.
Moje pytanie jednak zasadza się na tym, gdzie fizycznie w aucie zostaje rozdzielony sygnał w sensie okablowania, na idący do głośników wysokotonowych i niskośredniotonowych?
__________________
In good sound we trust.
M_A_X_A_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 22:33   #4
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Cytat:
Napisał M_A_X_A_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednostka taka jak moja nie posiada żadnych wyjść tego rodzaju.
ja mam sony 6cd mp3, piny w radiu są ale w kostce nie są obsadzone i nie ma kabelków, a przydałoby się sprawdzić czy radio coś na nie daje

Cytat:
Napisał M_A_X_A_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo prymitywne zwrotnice sekcji wysokotonowej (pierwszy rząd) realizowane są pojemnościami przy głośnikach wysokotonowych
tak

Cytat:
Napisał M_A_X_A_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głośniki niskośredniotonowe pracują pełnym pasmem, bez filtracji.
nie, tylko takie mam foto ale widać, że filtr jest, rano zrobię fotę od spodu i wrzucę

Cytat:
Napisał M_A_X_A_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie fizycznie w aucie zostaje rozdzielony sygnał w sensie okablowania, na idący do głośników wysokotonowych i niskośredniotonowych?
bezpośrednio z kostki radia wychodzą wychodzą cztery pary przewodów, dwie pary lewy przód i dwie prawy, na tył wychodzi po jednej parze i pewnie podzielone są w drzwiach
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image0000002.jpg (33.1 KB, 40 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg image000000.jpg (33.2 KB, 31 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wilczak ; 05-05-2017 o 07:55
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2017, 11:32   #5
M_A_X_A_M
ford::average
 
Avatar M_A_X_A_M
 
Zarejestrowany: 09-01-2017
Skąd: Trójmiasto
Model: S-Max
Silnik: 1.6 SCTi
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Cytat:
Napisał wilczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam sony 6cd mp3, piny w radiu są ale w kostce nie są obsadzone i nie ma kabelków, a przydałoby się sprawdzić czy radio coś na nie daje
Według tej strony: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] raczej nie ma co na to liczyć.
Cytat:
Napisał wilczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie, tylko takie mam foto ale widać, że filtr jest, rano zrobię fotę od spodu i wrzucę
Dzięki piękne za zdjęcia.
Wynikałoby z nich, że najprawdopodobniej przetworniki niskośredniotonowe filtrowane są II rzędem - pokusiłbym się o stwierdzenie, że Ford się przyłożył, na ogół producenci aut nie zadają sobie trudu filtrowania tej sekcji, w każdym razie nie pasywnie.
Cytat:
Napisał wilczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bezpośrednio z kostki radia wychodzą wychodzą cztery pary przewodów, dwie pary lewy przód i dwie prawy, na tył wychodzi po jednej parze i pewnie podzielone są w drzwiach
Ponownie dzięki. To skutecznie ułatwi mi zaplanowanie umiejscowienia nowej zwrotnicy i okablowania dla nowego nagłośnienia.
__________________
In good sound we trust.
M_A_X_A_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2017, 14:28   #6
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Cytat:
Napisał M_A_X_A_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skutecznie ułatwi mi zaplanowanie umiejscowienia nowej zwrotnicy
lewą włożyłem tak jakby za włącznik świateł, nad ten mały schowek
prawą nad schowkiem przyczepiłem do tunelu nawiewu
po obu stronach jest dużo miejsca żeby upchnąć zwrotki
kable pociągnąłem nowe z kostki, sporo było też rzeźby z przełożeniem przewodów do drzwi
najtrudniejszym zagadnieniem jest wyprowadzenie sygnału do pieca... bez tego jakoś słabo gra
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2017, 16:06   #7
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Cytat:
Napisał M_A_X_A_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To skutecznie ułatwi mi zaplanowanie umiejscowienia nowej zwrotnicy i okablowania dla nowego nagłośnienia.
tyle, że kabelki będ takie same - cienkie. zwrotnica niewiele da, a bez wygłuszenia drzwi i tak nic nie uzyskasz
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2017, 22:34   #8
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez wygłuszenia drzwi i tak nic nie uzyskasz
tak, trzeba wszystkie dziury pozalepiać, niedługo biorę się za to tylko maty kupię
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 06:42   #9
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

skoro już chcesz zalepiać matami drzwi, to naprawde ile ryzykujesz dodatkowej pracy przepychając porządne przewody miedziane 1,5mm2 ?
wydasz kase, narobisz się, a potem wielkie rozczarowanie. dojdziesz do wniosku, że i tak radio za słabe, że przygasa, a na końcu wepchniesz w zasilanie radia przewody min. 2,5 mm2 lub wyżej i dalej będziesz kręcił nosem. nie moja kasa, nie moje auto - zrobisz jak uważasz.
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2017, 12:11   #10
M_A_X_A_M
ford::average
 
Avatar M_A_X_A_M
 
Zarejestrowany: 09-01-2017
Skąd: Trójmiasto
Model: S-Max
Silnik: 1.6 SCTi
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Fabryczne radio Sony CD345 a niefabryczne nagłośnienie.

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tyle, że kabelki będ takie same - cienkie. zwrotnica niewiele da, a bez wygłuszenia drzwi i tak nic nie uzyskasz
Bez obaw, wiem co z czym się w tej tematyce je Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
In good sound we trust.
M_A_X_A_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.